Вчені: перебування з птахами корисне для психічного здоров’я

Adoption
Date
  • 234 Переглядів
Нове дослідження вчених Королівського коледжу Лондона виявило, що бачити або чути птахів пов’язано з покращенням психічного самопочуття, яке може тривати до восьми годин.

7595_381662_1.jpg (29.68 Kb)


Це покращення також було очевидним у людей з діагнозом "депресія" — найпоширеніша психічна хвороба в усьому світі — що вказує на потенційну роль птахів у допомозі людям із психічними розладами.

У дослідженні використовувався додаток для смартфонів Urban Mind, щоб зібрати звіти людей про психічний стан у реальному часі разом із повідомленнями про те, що вони бачать або чують спів птахів.

Провідний автор Райан Хаммуд, науковий співробітник Інституту психіатрії, психології та неврології (IoPPN) Королівського коледжу Лондона, сказав: «Існує все більше доказів користі для психічного здоров’я від перебування на природі, і ми інтуїтивно вважаємо, що присутність співу птахів і птахи допомогли б підняти нам настрій. Однак існує мало досліджень, які фактично досліджували б вплив птахів на психічне здоров’я в режимі реального часу та в реальному середовищі. За допомогою програми Urban Mind ми вперше показали пряме посилання між тим, як баченння або спів птахів пов'язане з позитивним настроєм. Ми сподіваємося, що ці докази можуть продемонструвати важливість захисту та створення середовища для заохочення птахів не лише для біорізноманіття, але й для нашого психічного здоров’я».

Дослідження проводилося з квітня 2018 року по жовтень 2021 року. 1292 учасники виконали 26 856 оцінювань за допомогою програми Urban Mind, розробленої Королівським коледжем Лондона, ландшафтними архітекторами J&L Gibbons і мистецьким фондом Nomad Projects.

Учасники були набрані з усього світу, більшість із яких перебувала у Великобританії, Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки.

Додаток запитував учасників три рази на день, чи бачать вони чи чують птахів, а потім задавали питання про психічний стан, щоб дозволити дослідникам встановити зв’язок між цими двома й оцінити, як довго цей зв’язок тривав.

Дослідження також зібрало інформацію про наявні діагнози психічних розладів і виявило, що чути або бачити птахів пов’язано з поліпшенням психічного благополуччя як у здорових людей, так і у тих, хто страждає на депресію. Дослідники показали, що зв’язок між птахами та психічним благополуччям не пояснюється супутніми факторами навколишнього середовища, такими як наявність дерев, рослин або водних шляхів.

Старший автор, Андреа Мечеллі, професор раннього втручання в психічне здоров’я сказав: «Термін екосистемні послуги часто використовується для опису переваг певних аспектів природного середовища для нашого фізичного та психічного здоров’я. Однак може бути важко науково довести ці переваги. Наше дослідження надає доказову базу для створення та підтримки біорізноманіття просторів, де живуть птахи, оскільки це тісно пов’язане з нашим психічним здоров’ям. Крім того, результати підтверджують впровадження заходів для збільшення можливостей для людей натрапити на птахів, особливо для тих, хто живе з такими психічними розладами, як депресія».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вчені, перебування, з птахами, корисно, для психічного здоров’я, користь, психологія, лікування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції у батьків можуть призвести до хвороб?

Психологія | 02:00, 26.11.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Дослідження показують, що діти, які виховуються в сильній суворості, у підлітковому віці проявляють жорстокість і непокору.

Діти, яких виховують у суворості, більш схильні до непокори

Виховання | 08:20, 24.11.2023

Дослідження показують, що діти, які виховуються в сильній суворості, у підлітковому віці проявляють жорстокість і непокору.

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?

Чому не варто забороняти дитині плакати?

Дитина | 07:30, 24.11.2023

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?", тепер психологи радять батькам не забороняти дітям плакати. І ось чому.

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Якою має бути поведінка мами щодо сина?

Мама | 02:00, 24.11.2023

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Як мамі впоратися з емоційним вигоранням?

Мама | 00:30, 24.11.2023

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відм

Як зберігати особисті кордони дитини?

Дитина | 16:55, 23.11.2023

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відміну від дорослих, маленькій особистості важко відстоювати свої кордони. Допомогти у цьому можуть лиш

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стре

Вчені назвали простий спосіб подолати вплив хронічного стресу

Психологія | 16:14, 22.11.2023

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стресу допомагає захистити вашу пам'ять.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: