Вчені: перебування з птахами корисне для психічного здоров’я

Adoption
Date
  • 73 Переглядів
Нове дослідження вчених Королівського коледжу Лондона виявило, що бачити або чути птахів пов’язано з покращенням психічного самопочуття, яке може тривати до восьми годин.

7595_381662_1.jpg (29.68 Kb)

Це покращення також було очевидним у людей з діагнозом "депресія" — найпоширеніша психічна хвороба в усьому світі — що вказує на потенційну роль птахів у допомозі людям із психічними розладами.

У дослідженні використовувався додаток для смартфонів Urban Mind, щоб зібрати звіти людей про психічний стан у реальному часі разом із повідомленнями про те, що вони бачать або чують спів птахів.

Провідний автор Райан Хаммуд, науковий співробітник Інституту психіатрії, психології та неврології (IoPPN) Королівського коледжу Лондона, сказав: «Існує все більше доказів користі для психічного здоров’я від перебування на природі, і ми інтуїтивно вважаємо, що присутність співу птахів і птахи допомогли б підняти нам настрій. Однак існує мало досліджень, які фактично досліджували б вплив птахів на психічне здоров’я в режимі реального часу та в реальному середовищі. За допомогою програми Urban Mind ми вперше показали пряме посилання між тим, як баченння або спів птахів пов'язане з позитивним настроєм. Ми сподіваємося, що ці докази можуть продемонструвати важливість захисту та створення середовища для заохочення птахів не лише для біорізноманіття, але й для нашого психічного здоров’я».

Дослідження проводилося з квітня 2018 року по жовтень 2021 року. 1292 учасники виконали 26 856 оцінювань за допомогою програми Urban Mind, розробленої Королівським коледжем Лондона, ландшафтними архітекторами J&L Gibbons і мистецьким фондом Nomad Projects.

Учасники були набрані з усього світу, більшість із яких перебувала у Великобританії, Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки.

Додаток запитував учасників три рази на день, чи бачать вони чи чують птахів, а потім задавали питання про психічний стан, щоб дозволити дослідникам встановити зв’язок між цими двома й оцінити, як довго цей зв’язок тривав.

Дослідження також зібрало інформацію про наявні діагнози психічних розладів і виявило, що чути або бачити птахів пов’язано з поліпшенням психічного благополуччя як у здорових людей, так і у тих, хто страждає на депресію. Дослідники показали, що зв’язок між птахами та психічним благополуччям не пояснюється супутніми факторами навколишнього середовища, такими як наявність дерев, рослин або водних шляхів.

Старший автор, Андреа Мечеллі, професор раннього втручання в психічне здоров’я сказав: «Термін екосистемні послуги часто використовується для опису переваг певних аспектів природного середовища для нашого фізичного та психічного здоров’я. Однак може бути важко науково довести ці переваги. Наше дослідження надає доказову базу для створення та підтримки біорізноманіття просторів, де живуть птахи, оскільки це тісно пов’язане з нашим психічним здоров’ям. Крім того, результати підтверджують впровадження заходів для збільшення можливостей для людей натрапити на птахів, особливо для тих, хто живе з такими психічними розладами, як депресія».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вчені, перебування, з птахами, корисно, для психічного здоров’я, користь, психологія, лікування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні матері, які виховують дитину самі, без батька, – звичне явище для суспільства. Це складно, адже мама повинна замінити обох батьків, але цілко

Як виростити дитину без батька?

Мама | 05:00, 27.01.2023

Сьогодні матері, які виховують дитину самі, без батька, – звичне явище для суспільства. Це складно, адже мама повинна замінити обох батьків, але цілком можливо.

Батькам дуже важливо вміти балансувати між

Основні табу в спілкуванні з дітьми

Сімейні справи | 05:00, 25.01.2023

Батькам дуже важливо вміти балансувати між "все можна" і "не можна нічого".

Що, якби весь секрет кращого життя зводився до одного, - доброти?

Користь доброти для нашого здоров’я

Здоров'я | 08:30, 24.01.2023

Що, якби весь секрет кращого життя зводився до одного, - доброти?

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три час

Правила психічного здоров'я сім'ї від доктора Комаровського

Доктор Комаровский | 08:00, 24.01.2023

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три частини.

Якщо дитині дозволяють злитися вдома, вона навряд чи стане робити це на вулиці. Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускат

Чому дитині інод треба позлитися?

Психологія | 05:00, 23.01.2023

Якщо дитині дозволяють злитися вдома, вона навряд чи стане робити це на вулиці. Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускати, щоб це траплялося часто.

Щоденні скандали негативно впливають на психічний розвиток дітей та можуть стати причиною розвитку агресивної поведінки або, навпаки, їх зайвої скутос

Батьківський крик руйнує мозок дитини - дослідження

Здоров'я | 05:00, 23.01.2023

Щоденні скандали негативно впливають на психічний розвиток дітей та можуть стати причиною розвитку агресивної поведінки або, навпаки, їх зайвої скутості і низької самооцінки.

Одним із найпоширеніших дитячих страхів є страх темряви. Психологи дали кілька порад, як допомогти дитині перебороти цей страх.

Чому діти бояться темряви і як перемогти цей страх?

Дитина | 07:00, 22.01.2023

Одним із найпоширеніших дитячих страхів є страх темряви. Психологи дали кілька порад, як допомогти дитині перебороти цей страх.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: