Вчені довели, що "протилежності не притягуються"

Adoption
Date
  • 5293 Переглядів
У 1987 році дослідники з університету Мічігану припустили, що роки пережитих подій і емоцій призводять сімейні пари до подібності з-за однакових зморшок і виразів обличчя. Однак нова робота вчених зі Стенфордського університету говорить про те, що з часом подружжя не стають більш схожими, проте спочатку люди схильні вибирати схожого на себе партнера.

why-wait-for-sex-until-marriage-10-reasons-why-thehopeline.jpg (38.91 Kb)Невідомість завжди інтригувала цікавість людини. Можливо, саме тому в народі часто говорять про те, що протилежності притягуються. Як би не так! Вчені зі Стенфордського університету вважають, що для шлюбу ми вибираємо «собі подібну» людину.

Отримані результати свідчать про те, що протилежності все-таки не притягуються, так як люди шукають партнера з тими ж рисами характеру і зовнішніми даними, що і вони самі. Свої висновки вчені опублікували в журналі Scientific Reports.

Вчені з університету Мічігану висунули свою теорію понад 30 років тому. Тоді вони вивчили фотографії пар, які перебували в шлюбі близько 25 років. Після порівняння зображень (на початку шлюбу і в момент проведення дослідження) вчені прийшли до висновку, що "дійсно спостерігається збільшення схожості після 25 років спільного проживання".

"Двоє людей, які живуть разом протягом тривалого періоду часу, стають схожі один на одного завдяки повторності емпатичних мімікрії", - йдеться в дослідженні 1987 року. " Родинна "схожість, отже, може бути не тільки питанням загальних генів, але і питанням тривалого соціального контакту".

Однак група вчених зі Стенфордського університету вирішила перевірити ці висновки. Дослідники виявили, що особи подружжя були схожі вже на початку шлюбу, однак у них не з'являлися нові схожі риси з часом.

Автори також провели своє порівняння, для цього вони вивчили зображення осіб 517 пар, зроблені на початку їхнього шлюбу, а потім від 20 до 69 років по тому. Вчені показали ці фотографії і іншим людям, щоб ті порівняли одного чоловіка з шістьма різними людьми (одна людина з шести була реальною парою пропонованої людини). Як виявилося, люди змогли з'єднати "цільової людини" з його чоловіком незалежно від того, коли був зроблений знімок, а також відзначили, що особи подружжя з часом стали менш схожими.

Потім вчені звернулися до технології розпізнавання осіб. За словами авторів роботи, цей метод привів до аналогічних результатів, що і експеримент з людьми. "Ми не знаходимо підтримки широко поширеної гіпотези конвергенції в фізичному вигляді: особи подружжя схожі, але не стають більш схожими з часом", - резюмують вчені. Автори відзначають, що схожість подружжя проявляється ще до шлюбу, що скоріше говорить про те, що "подібний вибирає подібного".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Протилежності


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чого ніколи не варто казати молодій мамі?

Післяпологовий період | 12:00, 24.02.2021

"Ти виглядаєш втомленою"Турботи щодо догляду за дитиною забирають у жінки багато енергії. Вона може втомлюватися та виглядати далеко неідеально. Не варто їй про це нагадувати.

Є батьки, які намагаються дбайливо вибудовувати довірливі відносини зі своїми дітьми. Інші на це можуть навіть не зважати. Про це у своєму блозі розпо

Чому діти не довіряють батькам?

Сімейні справи | 07:00, 24.02.2021

Є батьки, які намагаються дбайливо вибудовувати довірливі відносини зі своїми дітьми. Інші на це можуть навіть не зважати. Про це у своєму блозі розповів Дмитро Карпачов.

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Напевно, більшості батьків знайома ця ситуація, коли кожного ранку ти прокидаєшся в передчутті істерики своєї дитини від зборів у дитячий садок. Як з

Як без стресу зібрати вранці дитину в садочок?

Мама | 07:00, 23.02.2021

Напевно, більшості батьків знайома ця ситуація, коли кожного ранку ти прокидаєшся в передчутті істерики своєї дитини від зборів у дитячий садок. Як з цим впоратися і як не передумати водити дитину в дитячий колектив?

Іноді батьки не одразу помічають (розуміють), що їх син чи дочка переживають стресові ситуації, відтак маля не отримує вчасно допомогу і не знаходить

Як батькам знати, що у дитини стрес і як їй допомогти?

Дитина | 05:00, 23.02.2021

Іноді батьки не одразу помічають (розуміють), що їх син чи дочка переживають стресові ситуації, відтак маля не отримує вчасно допомогу і не знаходить розуміння у мами з татом. Як батькам розпізнати стрес у своєї дитини?

Дієта мами провокує ожиріння у дитини

Дієта для мами | 12:30, 22.02.2021

Низькоякісна дієта з високим вмістом харчових продуктів і харчових компонентів, пов'язаних з хронічним запаленням, під час вагітності може підвищувати ризик ожиріння і надмірного жиру в організмі у дітей, особливо в пізньому дитинстві. Такі результат

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: