Скільки разів на день обіймати дитину, щоб зробити її щасливою?

Adoption
Date
  • 2214 Переглядів
ви знаєте, що покинуті діти в лікарнях, майже не плачуть? Вони лежать в своїх ліжечках, як ніби все розуміють, що зараз їм дадуть поїсти і переповити. Навіщо кричати? Все одно ніхто не прийде, не обійме, не поцілує. Покинуті діти ніколи не відчували материнського тепла. Такі діти зазвичай ростуть кволими і неемоційними, немов непотрібні самі собі. Страшно, що таке буває і в повноцінній сім’ї, коли тато і мама вважають обійми і поцілунки «щенячою ніжністю».

7282_1.jpg (36.03 Kb)

Чому так важливі батьківські обійми та поцілунки?

Обійми здатні лікувати
Обійми і поцілунки впливають на розвиток дітей. Якщо в дитинстві потреба дитини в тактильному дотику не задоволена, то хлопчики і дівчатка виростають з відчуттям порожнечі в серці. Це відчуття супроводжує їх протягом життя і викликає страх у разі зближення з іншими людьми (колегами, коханими, рідними).

Немовлятам дотики, обійми мами і батька забезпечують відчуття повної безпеки – батьки поруч і страх зникає. Коли діти трохи підростають, їм так само потрібні дотики і обійми, навіть коли стають самостійними і починають освоюватися в колективі інших маленьких дітей. Чи доводилося вам бачити, як маленька дитина грається, бігає неподалік від мами на прогулянці, постійно підбігаючи, торкаючись мами або обіймаючи її? А коли малюк випадково впаде, що перше допомагає замість знеболюючого? Звичайно – це мамині обійми і поцілунки!

До речі, вчені виявили, що енергія, яку віддає мама дитині, обіймаючи її, гладячи по хворих місцях, дійсно здатна полегшити біль, адже вона заряджена материнською любов’ю. У людини найбільше енергії згущується в руках. Якщо розвивати ці здібності, можна лікувати себе та інших людей Але це вимагає значних енергетичних витрат і сил. Після таких лікувань людина буде відчувати втому, знесилення, тому не всі до цього готові. З рідною дитиною це відбувається природним шляхом. Мати на підсвідомому рівні поцілунками, наче кішка, «зализує» рани дитині, а обіймами зупиняє біль. Мама може полегшити або зовсім позбавити дитину як від болю розбитого коліна, так і від психологічного болю (розчарування в перше кохання, сварка з другом тощо).

Один з найвідоміших в Росії дитячих психологів, Юлія Гіппенрейтер, в книзі «Спілкуватися з дитиною. Як?» пише:

Обіймайте дитину кілька разів на день, 4 обійми абсолютно необхідні кожному просто для виживання, а для гарного самопочуття потрібно не менше 8 обіймів в день! І, між іншим, не тільки дитині, але і дорослому.

Обійми не тільки матері, але й батька та інших близьких можуть мати анестетичний ефект, але тільки тоді, коли є щира безумовна любов до дитини. Вчені робили експерименти і виявили, що коли дітям роблять медичні маніпуляції, реакція дітей без батьків і з ними різниться. У другому випадку малюки спокійніше себе вели під час процедури, особливо, коли відчували тактильний дотик рідних.

Кому більше потрібні обійми – хлопчикам або дівчаткам?
Деякі батьки вважають, що хлопчиків необхідно виховувати строго і менше з ними сюсюкати, зовсім трохи часу приділяти обіймам і поцілункам. Як свідчать статистичні дані, дівчаток (новонароджених) дійсно обіймають більше в 5-6 разів, ніж хлопчиків. Це факт, і няньчитися з майбутніми чоловіками не слід, але ласки їм також не вистачає. Але це не сюсюкання в звичайній формі, а обійми і ніжні дотики.

Коли діти зовсім маленькі, то їм так само потрібні обійми і поцілунки. Дорослішаючи, хлопчики потребують поплескування по плечу, знаків похвали або чоловічих рукостискант під час привітання та подяки. Дівчата з віком потребують більше. У 11-13 років їм необхідна увага в формі обіймів, пестощів для того, щоб вони не накоїли дурниць і помилок у своєму житті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: обійми, обіймати, дитина, мама і дитина, щаслива дитина


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чи замислювались ви над тим, для чого вам потрібна дитина? Що для вас означає поява крихітки на світ - для вас, як для сім'ї (для чоловіка і для жінки

Чому чоловіки хочуть дітей?

Плануємо дитину | 05:00, 17.09.2021

Чи замислювались ви над тим, для чого вам потрібна дитина? Що для вас означає поява крихітки на світ - для вас, як для сім'ї (для чоловіка і для жінки)? Якщо відповідь жінок зрозуміла, то для чого діти чоловікам? Давайте розбиратись разом.

Увага! Спроба повторити ці фрази в домашніх умовах може привести до скандалу.

5 фраз, які не можна говорити дружині, якщо не хочете розлучення

Сімейні справи | 02:30, 17.09.2021

Увага! Спроба повторити ці фрази в домашніх умовах може привести до скандалу.

Мами на прийомах у психотерапевтів зізнаються, що іноді їх дратують власні діти і саме через це маму з'їдає почуття провини, мовляв, - я погана мама.

Втома від дітей - ознака поганої матері?

Мама | 10:00, 16.09.2021

Мами на прийомах у психотерапевтів зізнаються, що іноді їх дратують власні діти і саме через це маму з'їдає почуття провини, мовляв, - я погана мама. Чи так воно насправді?

Виявляється, не лише ми, дорослі, страждаємо від стресів - у нас болить голова, падає настрій, знижується імунітет і працездатність. Усе це

Медики: Діти хворіють через... нерви

Профілактика і лікування | 07:00, 16.09.2021

Виявляється, не лише ми, дорослі, страждаємо від стресів - у нас болить голова, падає настрій, знижується імунітет і працездатність. Усе це "стається2 і з нашими дітьми. Лікарі переконані, що найчастіше саме через стреси діти часто хворіють.

Чому аналіз на сифіліс може бути хибнопозитивним?Під час вагітності всі здають аналіз на сифіліс. Але не потрібно панікувати, якщо він дав позитивний

Позитивний аналіз на сифіліс: причини

Консультації | 00:30, 16.09.2021

Чому аналіз на сифіліс може бути хибнопозитивним?Під час вагітності всі здають аналіз на сифіліс. Але не потрібно панікувати, якщо він дав позитивний результат.

Черговість народження дитини впливає на характер.Черговість появи дитини сприяє формуванню певних якостей у дитини. Про це пише в статті Гейл Гросс, в

Старша, молодша, середня і єдина дитина в сім'ї: як черговість народження впливає на характер?

Дитина | 21:00, 15.09.2021

Черговість народження дитини впливає на характер.Черговість появи дитини сприяє формуванню певних якостей у дитини. Про це пише в статті Гейл Гросс, відомий психолог-бихевиорист і педагог.

Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду

Як знати чи виросте дитина генієм?

Розвиток дитини | 07:00, 15.09.2021

Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду в житті й була, безперечно, з високим рівнем інтелекту. Проте ніколи не замислюються, що значить бу

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: