Як електронні сигарети можуть впливати на організм чоловіків?

Adoption
Date
  • 153 Переглядів
Вчені з Нью-Йоркського та Бостонського університетів дійшли висновку: любителі електронних сигарет вдвічі частіше страждають на еректильну дисфункцію, ніж чоловіки, які не палять. У дослідженні взяли участь 13 711 чоловіків віком від 20 до 65 років, зазначили автори з Медичної школи Гроссмана Нью-Йоркського університету та Медичної школи Університету Джона Хопкінса.

9408_4.jpg (21.85 Kb)


Куріння давно асоціюється з еректильною дисфункцією (ЕД) та серцево-судинними захворюваннями (ССЗ). Тим не менш, мало досліджень з’ясовували, чи існує такий зв’язок серед чоловіків, які використовують електронні системи доставки нікотину, які зазвичай називаються електронними сигаретами.

У першому популяційному дослідженні такого роду понад 13000 чоловіків пройшли опитування, в якому розповіли про свої проблеми з потенцією, шкідливі звички, хронічні захворювання та інші проблеми.

Вчені дійшли висновку, що ті, хто курить вейпи та електронні сигарети, мають проблеми з потенцією в середньому вдвічі частіше за тих, хто ніколи не використовував подібні пристрої.

Цікаво, що більшу частину учасників дослідження становили молоді люди, які не мали проблем із зайвою вагою, серцево-судинними захворюваннями та іншими факторами, пов’язаними з проблемами з потенцією.

"З огляду на те, що багато людей використовують електронні сигарети як засіб зниження шкоди від куріння або для того, щоб легше кинути палити, нам необхідно повністю досліджувати взаємозв'язок між продуктами для куріння та еректильною дисфункцією, а також потенційні наслідки для чоловічого сексуального здоров’я. Цілком можливо, що щоденне вживання електронних сигарет може бути пов’язане з вищими шансами на еректильну дисфункцію незалежно від історії куріння", — сказав Омар Ель-Шахаві, доктор медицини, провідний автор дослідження.

Наступним етапом дослідження, за словами Ель-Шахаві, буде розуміння того, чи одні типи електронних сигарет мають сильніший зв’язок з еректильною дисфункцією, ніж інші, і чи можуть порушення бути оборотними після припинення використання вейпінгу.

Крім того, оскільки в цьому дослідженні вивчали лише чоловіків, у майбутніх дослідженнях слід також вивчити зв’язок між використанням електронних сигарет та сексуальною дисфункцією у жінок.

Вивчення цих тисяч людей дозволило помітити у курців як електронних таки традиційних сигарет маркери серцевих захворювань.

В ході аналізу даних за участю понад 7100 дорослих у США у віці 18 років і старші дослідники вивчили зв’язок куріння та вживання електронних сигарет із запаленням та окислювальним стресом як біомаркерами.

Запалення та окисний стрес є ключовими факторами серцево-судинних захворювань, спричинених курінням, і було показано, що їхні біомаркери є провісниками серцево-судинних подій, включаючи серцевий напад та серцеву недостатність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: електронні сигарети


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У кожного з нас є дитячі спогади, які незмінно викликають почуття теплоти та ніжності. Зазвичай, це якісь дуже повсякденні й, на думку батьків, зовсім

5 простих радостей для дітей, яким батьки зазвичай не надають значення

Сімейні справи | 07:30, 23.09.2023

У кожного з нас є дитячі спогади, які незмінно викликають почуття теплоти та ніжності. Зазвичай, це якісь дуже повсякденні й, на думку батьків, зовсім незначні моменти. А потім виявляється, що саме такі дрібниці западають у душу дітям та зігрівають ї

Щасливість та задоволення від життя — це стан, який дуже індивідуальний та складний для аналізу. Однак деякі дослідження та психологічні спостереження

Мами відчувають менше радості, ніж батьки - науковці

Сімейні справи | 20:20, 22.09.2023

Щасливість та задоволення від життя — це стан, який дуже індивідуальний та складний для аналізу. Однак деякі дослідження та психологічні спостереження свідчать про цікавий феномен: жінки можуть відчувати менше щастя, ніж чоловіки.

Щоденний гороскоп для кожного знака Зодіаку.

Гороскоп на 21 вересня 2023 для всіх Знаків Зодіаку

Гороскоп | 07:30, 21.09.2023

Щоденний гороскоп для кожного знака Зодіаку.

Спеціаліст по роботі з парами Ендрю Дж. Маршалл розповідає, як вести себе під час сварки з коханою людиною.

Поради, як сваритися і не зіпсувати стосунки

Сімейні справи | 22:20, 20.09.2023

Спеціаліст по роботі з парами Ендрю Дж. Маршалл розповідає, як вести себе під час сварки з коханою людиною.

Емоційне насильство може бути підступним, воно поступово пролазить у ваші стосунки і зрештою підриває вашу впевненість та віру в себе. Психотерапевт С

Ознаки емоційного насильства у стосунках

Сімейні справи | 21:15, 20.09.2023

Емоційне насильство може бути підступним, воно поступово пролазить у ваші стосунки і зрештою підриває вашу впевненість та віру в себе. Психотерапевт Саллі Браун розповідає про ознаки психологічного насильства у стосунках, які не можна ігнорувати.

Чимало людей розчаровуються у стосунках саме через віру в існування їхньої

Як не втратити себе у стосунках - психологи

Сімейні справи | 12:00, 18.09.2023

Чимало людей розчаровуються у стосунках саме через віру в існування їхньої "половинки". Хтось повністю розчиняється у парі, а хтось шукає необхідні ресурси у людині поруч. Щоб не перетворити кохання на споживацтво, треба віднаходити ресурси в собі. Я

Понад 1,1 мільйона жінок в Україні щороку стають жертвами фізичного чи сексуального насильства у сім’ї. Є те, що може робити кожен із нас – говорити п

Чому дуже важливо говорити про насильство в сім'ї?

Сімейні справи | 10:00, 18.09.2023

Понад 1,1 мільйона жінок в Україні щороку стають жертвами фізичного чи сексуального насильства у сім’ї. Є те, що може робити кожен із нас – говорити про домашнє насильство у своїй сім’ї, з партнером і дітьми. Говорячи про це, ми вже діємо проти насил

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: