Щеплення від грипу можуть захистити пацієнтів із серцевою недостатністю від ранньої смерті

Adoption
Date
  • 582 Переглядів
Міжнародне дослідження під керівництвом вчених Університету МакМастера, виявило, що вакцини проти грипу значно зменшують як пневмонію, так і серцево-судинні ускладнення у людей із серцевою недостатністю.

6304_ecbacff805dcd6ff70fdf7be.jpg (17.86 Kb)

«Якщо у вас серцева недостатність, вам слід зробити щеплення від грипу, тому що це може врятувати вам життя — це те, що ми виявили в цьому дослідженні», — сказав головний дослідник Марк Леб.

Дослідження показало, що за весь рік вакцина проти грипу зменшила пневмонію на 40 відсотків і госпіталізацію на 15 відсотків у пацієнтів із серцевою недостатністю. Під час сезону грипу восени та взимку вакцина проти грипу зменшила смертність цих пацієнтів на 20 відсотків.

Дані, зібрані під час сезону грипу, також показали, що вакцина допомогла захистити від серцево-судинних ускладнень, таких як інфаркти та інсульти.

Це клінічне випробування дозволило дослідникам відстежити понад 5000 пацієнтів із серцевою недостатністю в 10 країнах Африки, Азії та Близького Сходу, де лише небагато людей мають регулярну вакцинацію проти грипу. Вони отримували або вакцину проти грипу, або плацебо щорічно в період з червня 2015 року по листопад 2021 року.

Незважаючи на те, що грип протягом тривалого часу асоціювався з підвищеним ризиком серцево-судинних подій, що загрожують життю, Леб сказав, що люди з серцевою недостатністю вже вразливі до поганих наслідків для здоров’я. Пацієнти з цим захворюванням мають 50-відсотковий шанс померти протягом п’яти років, тоді як 20 відсотків щороку госпіталізуються через серцево-судинні ускладнення.

Салім Юсуф, один з авторів дослідження, сказав: «Щеплення від грипу має бути частиною стандартної практики для людей із серцевою недостатністю, враховуючи, наскільки це просто, недорого та безпечно. Уникнення однієї шостої смертей від хвороб серця та запобігання госпіталізації робить це дуже економічно ефективним, і це може мати важливий вплив на здоров’я населення та клінічну картину».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Щеплення, від грипу, захистити, пацієнти, із серцевою недостатністю, від ранньої смерті, вакцина, грип, ускладнення, снрцево-судинні хвороби


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікова

Як вберегти дитину від кору?

Інфекції | 08:30, 05.05.2024

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікований дорослий чи дитина, і він відчинить вікно, і у вас воно теж відчинене, то з вітром вірус може пе

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудн

Коли дітям роблять щеплення АКДП?

Дитина | 08:30, 19.03.2024

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та

Новий календар профілактичних щеплень від МОЗ

Щеплення | 11:20, 16.03.2024

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та інших хвороб, які зміни ввели й для чого вони потрібні, детально розповіли у Центрі громадського зд

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

Які щеплення слід оновити у дорослому віці?

Щеплення | 11:30, 12.03.2024

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Які щеплення варто робити батькам

Щеплення | 20:00, 23.01.2024

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: