Як казки допомагають батькам у вихованні дітей?

Adoption
Date
  • 134 Переглядів
Виховання дітей є дуже складним процесом для багатьох батьків. Вони не завжди можуть знайти найбільш оптимальний алгоритм для взаємодії з дитиною. Мама і тато намагаються донести до дитини інформацію своїми словами, але не завжди ці слова зрозумілі для маленької людини. Батьки зриваються на крик, провокують істерики і т. д. А можна зробити простіше, просто вигадати цікаву історію, яка допоможе зробити ваше спілкування приємним і корисним.

2904_5.jpg (59.87 Kb)

Користь від казкотерапії

Ви навіть не уявляєте собі, яку користь несуть казки для вашого малюка. Він співчуває герою, тому навчається співчуттю і доброті. Дитина разом з улюбленим персонажем потрапляє у складні ситуації та знаходить вихід з них найбільш оптимальним способом. Цей досвід дозволяє маленькій людині без криків та істерик отримати той необхідний запас знань і практики, які йому допомагатимуть протягом усього життя. Дитина також бере модель поведінки, яку йому не доводиться пояснювати іншими методами. Позитивним аспектом казки також є те, що деякі моменти можна нагадати та знову витягти з них користь. Малюк вчиться відчувати різні емоції та контролювати їх.

Сприятливий простір

Дуже важливо, щоб ви вибрали для казкотерапії потрібний час і місце. Наприклад, якщо дитина схвильована, засмучена, налякана (сталася якась неприємна ситуація), захоплюючі історії в цьому випадку будуть тільки дратувати. Вона не зможе засвоїти інформацію і буде вважати, що це для неї чергове покарання.

Тому виберіть найбільш відповідний час, коли у малюка буде гарний настрій. Підготуйте необхідний "антураж" у вигляді затишної кімнати, приглушеного світла, ненав'язливої та приємної музики. Налаштуйте дитину на потрібну ситуацію, підготуйте для прослуховування захоплюючі історії. Оголосіть, що зараз починається найцікавіше проведення часу (вигадайте характерні фрази або слова, як це заняття буде називатися), обійміть дитину, поцілуйте і починайте читати.

Позитивний процес

Вам необхідно заздалегідь підготуватися до того, що саме ви будете читати. Зараз вже написана величезна кількість казок: це і народні, і зарубіжні, давні класичні та сучасні. Виберіть ту, яка зараз, на вашу думку, особливо потрібна вашому малюкові. Скористайтеся пошуком в інтернеті на випадок, якщо не можете відразу визначитись. Там є багато корисних статей на тему казкотерапії, тому в цьому плані складнощів не буде. Читайте приємним спокійним голосом, обов'язково використовуйте характерну інтонацію та уникайте монотонності.

Власна казка

Навіть якщо ви не є письменником-казкарем, ви легко можете вигадати дуже цікаву історію, яка сподобається малюкові. Підійдіть до цього творчо, і у вас буде особиста казка, у якої не буде кінця (ви будете щоразу вигадувати продовження, і з більшою ймовірністю можна стверджувати, що дитина також буде брати участь у її створенні). Починайте з головного героя, який повинен багато в чому нагадувати вашого малюка. Потім вигадайте ситуацію (вона також повинна бути зрозумілою дитині), яка повинна бути нелегкою. Ну і нарешті запропонуйте вихід зі складного становища шляхом вирішення проблем і подолання перешкод, що виникали на шляху.

Позитивний кінець є неодмінною умовою. Якщо у вас все вийде, і дитина буде задоволеною, ви зможете щоразу створювати для персонажа різні ситуації. Щоб вам було легше, звертайте увагу на поведінку своєї дитини. Наприклад, вона постійно просить купити їй іграшку, щойно ви приходите до супермаркету, або не хоче складати свої речі. Ось ця ідея буде чудовою для того, щоб перенести героя у подібні обставини (і при цьому варто не забути вигадати пригоди, які покажуть, до чого призводить непослух).

Корисні поради

Якщо ви хочете зробити казку цікавою і корисною, не варто приділяти дуже велику увагу негативним обставинам. Основний акцент зробіть на те, як герой долав труднощі і як спритно у нього це виходило. Якщо ви будете "залякувати" дитину, вона запам'ятає все погане, а це неправильно. Назвіть персонажа яким-небудь оригінальним ім'ям, яке відразу сподобається і запам'ятається дитині. Не забувайте про гумор, це почуття потрібно розвивати з раннього дитинства. До того ж, якщо ваша казка буде смішною і веселою, вона подарує дитині багато позитивних емоцій.

В кінці кожної казки є мораль, але вам не варто акцентувати на ній увагу і пропонувати її малюкові, як аксіому (можете навіть запропонувати дитині спрогнозувати оптимальний кінець). Вам необхідно обговорити цей момент, розглянувши різні ситуації. Наприклад, все закінчилося саме так, і це добре. А що було б, якби герой повівся інакше? Таким чином, ви зможете самі прийти з дитиною до моралі, і це допоможе їй зробити правильні висновки. Обговоривши всі ці аспекти, зупиніться на найбільш оптимальному варіанті та підтвердить його тим, чим закінчилася казка. Не забудьте похвалити героя. Не сумнівайтеся, що ваш малюк візьме це на свій рахунок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання дітей, казки для дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Зв'язок мами з дитиною - особливий, його ні з чим не порівняти. Саме тому мама для дитини - і наставник, і друг. Особливо коли мова йде про дівчаток.

26 речей, яким повинна навчити мама свою доньку

Мама | 08:30, 11.04.2024

Зв'язок мами з дитиною - особливий, його ні з чим не порівняти. Саме тому мама для дитини - і наставник, і друг. Особливо коли мова йде про дівчаток. І кожній мамі варто навчити вою донечку наступних тез.

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні ста

Підказки батькам від психолога Юлії Гіппенрейтер

Психологія | 07:40, 11.04.2024

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні старання, досягнення чи мрії. І це не може не засмучувати. Саме тому сьогодні ділимося порадами психоло

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Вчена Карін Моншауер (Karin Monshouwer) із Нідерландського інституту ментального здоров’я та шкідливих звичок разом із колегами дослідила психологічні

Фізична активність дитини позбавляє її психологічних і соціальних проблем

Дитина | 14:50, 05.04.2024

Вчена Карін Моншауер (Karin Monshouwer) із Нідерландського інституту ментального здоров’я та шкідливих звичок разом із колегами дослідила психологічні механізми, які є предметом вивчення цього закладу.

Найкраще починати дитині їздити на велосипеді, коли вона буде усвідомлювати і розуміти - що саме від неї хочуть. Такий період, як правило, починається

Як навчити дитину їздити на велосипеді?

Дитина | 11:20, 05.04.2024

Найкраще починати дитині їздити на велосипеді, коли вона буде усвідомлювати і розуміти - що саме від неї хочуть. Такий період, як правило, починається у дітей від 4-6 років. Раніше цього віку, вчити дитину їздити на велосипеді - просто не має сенсу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: