Як впливають на плід алкоголь та цигарки під час вагітності?

Adoption
Date
  • 250 Переглядів
У новому американському дослідженні оцінили сукупний вплив вживання алкоголю та куріння на виживання плоду.

1924_4.jpg (25.07 Kb)

Протягом двох років вчені відслідковували 11,6 тисячі вагітностей понад 8,5 тисяч жінок з Південної Африки та США. Для дослідження було зібрано дані про шкідливі звички майбутніх матерів на різних термінах, фахівці також фіксували всі випадки мертвонародження – смерть плода терміном від 20 – 28 тижнів.

Під час спостережного терміну у цій групі було зареєстровано 145 мертвонароджень та 82 пізніх мертвонароджень, тобто на гестаційному терміні понад 28 тижнів. Половина випадків (51%) не була пов'язана із вживанням алкоголю чи куріння.

Водночас 18% жінок повідомили про те, що пили спиртне та курили після першого триместру вагітності. Ще 9% вживали лише алкоголь, а 22% не змогли відмовитися від тютюну.

Алкоголь та тютюн значно підвищує шанси втратити дитину
Аналіз даних показав, що обидві шкідливі звички під час вагітності підвищують ризик мертвонародження майже втричі (2,78 раза) порівняно з жінками, які ніколи не пили, не курили або відмовилися від своїх звичок до другого триместру.

"Ці результати дозволяють припустити, що поєднання вживання алкоголю і куріння після першого триместру вагітності в порівнянні з відсутністю впливу або відмовою від куріння до кінця першого триместру може бути пов'язане зі значно підвищеним ризиком смерті плоду", – зазначили науковці.

У вагітних, які вживали лише алкоголь, ймовірність втрати дитини збільшена у 2,22 раза порівняно з жінками, які відмовилися від спиртного. Куріння підвищує цей ризик у 1,6 раза.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: алкоголь під час вагітності, курити під час вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність не

Підліткова вагітність загрожує передчасною смертю

Вагітність та пологи | 07:40, 06.04.2024

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність неповнолітніх. А про те, як вона (рання вагітність) впливає на подальше життя жінки!

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Вчені розкрили несподівану правду про вагітність

Вагітність та пологи | 12:10, 30.03.2024

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Найбільше жінок лякають коричневі виділення. Що вони означають? Як їх інтерпретувати у різному віці?

Коричневі виділення під час вагітності: коли варто хвилюватися?

Здоров'я | 06:20, 21.03.2024

Найбільше жінок лякають коричневі виділення. Що вони означають? Як їх інтерпретувати у різному віці?

Крім фастфуду й оброблених продуктів, під час вагітності варто уникати також певних фруктів. Збалансоване харчування важливе як для здоров'я як матері

Що не можна їсти вагітним?

Дієта для вагітних | 18:01, 20.03.2024

Крім фастфуду й оброблених продуктів, під час вагітності варто уникати також певних фруктів. Збалансоване харчування важливе як для здоров'я як матері, так і дитини, що розвивається. Хоча більшість фруктів безпечні, деякі з них вагітним жінкам слід в

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклик

Важливість підтримки коханої людини під час вагітності

Вагітність та пологи | 11:20, 20.03.2024

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклики. Партнер повинен бути готовий підтримувати жінку та приймати всі зміни, які відбуваються у її житт

Герпес –  це поширене вірусне захворювання, що належить до групи TORCH-інфекцій, вражає шкіру та слизові оболонки і проявляється специфічним висипання

Герпес на губах під час вагітності

Я вагітна | 06:20, 20.03.2024

Герпес – це поширене вірусне захворювання, що належить до групи TORCH-інфекцій, вражає шкіру та слизові оболонки і проявляється специфічним висипанням та запаленням, збільшенням лімфовузлів та порушенням загального стану людини. Носіями вірусу герпе

Чи є простий спосіб зрозуміти, чи перевернулась дитинка вниз головою, і на якому терміні вагітності вона має це зробити?

На якому тижні вагітності дитина повинна перевернутись головою вниз?

Я вагітна | 01:20, 20.03.2024

Чи є простий спосіб зрозуміти, чи перевернулась дитинка вниз головою, і на якому терміні вагітності вона має це зробити?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: