Гормональні таблетки призводять до виникнення раку - дослідження

Adoption
Date
  • 1289 Переглядів
Гормон естроген може сприяти розвитку раку легенів і раку молочної залози, в тому числі, посилюючи ці захворювання, якщо людина курить.

6780_12.jpg (35.66 Kb)


Ця інформація була озвучена вченими ракового центру Fox Chase з Філадельфії на щорічному засіданні AACR Annual Meeting.

"Наше дослідження виявило зв'язок між естрогеном і тютюновим димом", - розповідає його автор Цзин Пен, доктор медицини, кандидат наук. Група вчених під його керівництвом виявила, що естроген метаболізується в токсичні похідні в легенях мишей, з якими проводилися досліди.

Причому, рівень цих токсичних метаболітів зростав, коли миші піддавалися впливу тютюнового диму. Пен і його група досліджували легені здорових мишей і виявили, що вони містять високі рівні метаболітів естрогену, відомих як 4-гідрокси-естрогени, які є канцерогенами. Вони беруть участь в активації процесів, що стимулюють ріст клітин, а також генерують вільні радикали, які клітини ушкоджують.

Коли дослідники піддали мишей дії тютюнового диму протягом 8 тижнів, вони виявили, що рівень 4-гідрокси-естрогенів в організмі гризунів підвищився.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити ранок бадьорим?

"Ми вважаємо, що саме метаболіти естрогену могли призвести до пошкодження клітин і сприяли розвитку раку легенів у мишей", - повідомила співавтор дослідження Марджі Клаппер.

Причому у самок мишей рівень естрогенів був перевищений удвічі, порівняно з самцями. Справедлива чи така картина для людей, ученим ще належить визначити.

Давно відомо, що тютюновий дим є основною причиною раку легенів. Але останні дослідження показали, що і гормон естроген може відігравати певну роль у розвитку хвороби.

Причому не тільки раку легенів, але й раку молочної залози, а також інших видів "гінекологічного" раку. Можливо, отримані результати допоможуть розробити нові методи лікування, які перешкодять єстрогену перетворюватися в токсини і викликати рак.

"У майбутньому ми хотіли б використовувати метаболізм естрогену як форму лікування або профілактики раку легенів", - зазначив Цзин Пен.

Нагадаємо, що естроген входить до багатьох протизаплідних гормональних препаратів, вживання яких може призвести до виникнення раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гормональні препарати, протизаплідні, рак, захворюання раком, лікування раку


Система Orphus



ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Регулярне голодування є корисною практикою для здоров'я, проте дуже важливо робити це з розумом. Про це повідомили дієтологи.

Як правильно влаштовувати розвантажувальні дні

Харчування | 06:20, 10.06.2019

Регулярне голодування є корисною практикою для здоров'я, проте дуже важливо робити це з розумом. Про це повідомили дієтологи.

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впли

Штучні підсолоджувачі можуть бути небезпечні для дітей

Дитина | 22:00, 09.06.2019

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впливають на організм - читайте далі.

Медики попереджають про небезпеку куріння під час вагітності.

Електронні сигарети небезпечні для вагітних

Я вагітна | 14:00, 09.06.2019

Медики попереджають про небезпеку куріння під час вагітності.

Коли настане перша менструація після пологів - детальніше читайте в матеріалі.

Коли починаються місячні після пологів

Пологи | 09:30, 09.06.2019

Коли настане перша менструація після пологів - детальніше читайте в матеріалі.

Медики розповіли, що вживання риб'ячого жиру може негативно вплинути на стан здоров'я.

Риб'ячий жир може завдати шкоди здоров'ю

Вітаміни | 08:00, 09.06.2019

Медики розповіли, що вживання риб'ячого жиру може негативно вплинути на стан здоров'я.

Як врятуватися від спеки: з найспекотніших країн світу спеціалісти дали рекомендації.

Як зберегти здоров'я в спеку

Здоров'я | 23:00, 08.06.2019

Як врятуватися від спеки: з найспекотніших країн світу спеціалісти дали рекомендації.

Американські експерти звернули увагу на поліфторалкільние речовини - промислові з'єднання, які можна знайти в м'ясі, рибі, шоколаді. Туди речовини пот

Токсичні речовини в предметах побуту та їжі

Харчування | 08:00, 08.06.2019

Американські експерти звернули увагу на поліфторалкільние речовини - промислові з'єднання, які можна знайти в м'ясі, рибі, шоколаді. Туди речовини потрапляють з упаковки. Також їх високий рівень був виявлений в крові людей, пише "The Daily Mail".

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: