Як відвідування садка впливає на розвиток дитини?

Adoption
Date
  • 1823 Переглядів
Ідеологічні суперечки навколо дитячих садків не змовкають уже багато років. Одні батьки вважають, що дитячі садки — це лише «перетримка для дітей», яка потрібна насамперед батькам. Інші навпаки переконані, що без садівської дисципліни та соціалізації дитина виросте диким невмілим варваром. Треті (і їх, напевно, більшість) просто віддають своїх дітей у садок, особливо не замислюючись — просто тому, що настав час, і це начебто природний етап розвитку.

7042_wnq0wn.jpg (46.1 Kb)

Усі ці думки мають повне право на існування, тому що — не побоїмося повторитися — всі діти різні, всі садки різні, життєві обставини у батьків — теж різні, а тому не існує універсального рішення з питань дитячого садка, яке б підійшло всім. Наше завдання тут - допомогти вам прийняти вибір, віддавати дитину в дитячий садок чи ні.

Так, наприклад, нещодавно вчені з'ясували, що діти, які в дитячому садку отримують менше уваги вихователів і мають доступ до меншої кількості іграшок і матеріалів, швидше адаптуються до різних умов і краще вміють вирішувати конфлікти. Таке ось суворе загартування. Тепер хочемо розповісти вам про інше дослідження, цього разу від американських учених.

Дослідники з Національного Інституту дитячого здоров'я та розвитку людини протягом 15 років спостерігали за тисячею дітей із різних американських сімей. Пізніше результати дослідження об'єднувалися в книгу під назвою The Origins of You: How Childhood Shapes Later Life («Твоє походження: як дитинство впливає на життя»).

У рамках дослідження спостерігачі вивчали досвід відвідування дитячого садка кожної дитини. Особливу увагу вони приділяли манері спілкування вихователів із маленькими вихованцями. З певною періодичністю вчені моніторили процес соціального, емоційного, інтелектуального та поведінкового розвитку дітей, проводили опитування, тести, брали інтерв'ю та вели протоколи спостережень.

Ось деякі висновки щодо дитячого садка, яких дійшли дослідники

Відвідування більш якісних дитячих садків (ті, в яких вихователі спілкувалися з дітьми уважно, відповідально, співчутливо, а також реагували на їхні запити та стимулювали пізнавальну діяльність) призводить до отримання більш високих оцінок за виконання мовних та когнітивних завдань. Цей ефект зберігався і у підлітковому віці.

Якщо дитина ходить у сад, де про неї добре дбають, покращуються її соціальні навички.

Час, проведений у саду, впливає реакцію матері на дитину. Аналіз взаємодії матерів з дітьми показав, що чим більше часу дитина молодшого віку (до трьох років) проводила в саду, тим менш чутливою була мати до її потреб.

Чим більше часу дитина проводить у саду, тим гірше вона поводиться. Дослідження показало, що чим більше дитина у віці до чотирьох з половиною років проводить у дитячому садку, тим більш агресивною і неслухняною вона стає. При цьому якість освітнього середовища, в якому малюк знаходиться, не має значення. У міру того, як кількість годин, проведених у саду збільшувалася від 0-9 до 45 на тиждень, збільшувався і шанс дитини потрапити до групи ризику. Ця проблема зберігалася і під час навчання у школі.

Кількість годин, проведених у саду, впливає на поведінку дитини у підлітковому віці. Діти, які проводили більше часу в саду у віці до чотирьох з половиною років, з більшою ймовірністю вступали у безладні статеві зв'язки, пробували наркотики та вели себе ризиковано у підлітковому віці.

Маленькі групи краще за великі. Діти, які відвідували групи дитячого садка з невеликою кількістю інших дітей, у майбутньому виявлялися успішнішими, ніж ті, хто ходив до груп з великою кількістю дітей.

Сім'я важливіша за сад. Дослідники виявили, що вплив, який на розвиток дітей має якість дитячого садка або кількість часу, проведеного в ньому, насправді дуже малий.

Що зрештою вийшло?
Дослідники зазначили, що час, проведений у дитячому садку, у ранньому віці дитини, робить на нього більший вплив, ніж якість самого саду (що більше часу дитина в саду – тим гірша). Проте навіть це не найважливіше — значно важливіша атмосфера в сім'ї, яка щодня зустрічає дитину після повернення додому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, більше, дитячого, дитини, підлітковому, впливає, якість, дитину, половиною, чотирьох


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Вірус передається від людини до людини через руки, він може за

Чим поліомієліт загрожує дітям і як запобігти зараження?

Хвороби | 06:20, 27.05.2024

Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Вірус передається від людини до людини через руки, він може залишатись на іграшках та побутових речах.

Лікарі часом диву даються, що можуть проковтнути діти. Подробицями ділимося у нашій статті.

Флакон з парфумів, морква і вейп: Сторонні предмети, які ковтали діти

Дитина | 08:30, 26.05.2024

Лікарі часом диву даються, що можуть проковтнути діти. Подробицями ділимося у нашій статті.

Кожен з нас має право на помилку. І дорослі, і діти можуть помилятися. Тому не можна забирати це право в дітей! Не правильно вимагати від дитини відмі

Як на дитину впливає синдром відмінника?

Школярі | 01:30, 26.05.2024

Кожен з нас має право на помилку. І дорослі, і діти можуть помилятися. Тому не можна забирати це право в дітей! Не правильно вимагати від дитини відмінних оцінок. Такі вимоги можуть нанести психологічну травму чаду в дорослому віці.

Про те, як покращити харчування дитини, розповіли в Міністерстві охорони здоров’я.

Як сформувати здорові харчові звички в школяра

Дитяче харчування | 00:30, 26.05.2024

Про те, як покращити харчування дитини, розповіли в Міністерстві охорони здоров’я.


Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Як зробити перекус у школу для дитини корисним?

Дитяче харчування | 14:50, 25.05.2024

Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти н

Як лікувати кашель у немовлят?

Хвороби | 07:40, 25.05.2024

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти носогубний трикутник. Тож даний симптом не можна ігнорувати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: