Жіноче безпліддя

Adoption
Date
  • 3286 Переглядів
bezplodie.jpgБезпліддя - відсутність протягом 2 років і більше вагітності у жінки, яка регулярно живе статевим життям і не застосовує протизаплідних засобів.


Розрізняють абсолютне безпліддя, коли в організмі жінки є незворотні патологічні зміни, що перешкоджають зачаттю (відсутність матки, маткових труб, яєчників), і відносне, при якому причини, що викликають безплідність, можуть бути усунені. Крім того, розрізняють первинне безпліддя, коли у жінки, яка живе статевим життям, ніколи не було вагітності, і вторинне, коли зачаття не наступає, хоча в минулому вагітності були.

Частота безплідних шлюбів становить 10-15%. У 60% випадків причиною безпліддя є порушення в організмі жінки, у 40% - організмі чоловіка (неповноцінність сперми, порушення еякуляції, імпотенція). Найбільш частою причиною безпліддя жінки служать анатомічні та функціональні зміни в статевих органах: інфантилізм; запальні захворювання маткових труб, яєчників, матки, шийки матки, піхви; порушення функції яєчників і гіпофіза, наднирників), щитовидної залози; пухлини матки (міома); зндометріоз; пухлини яєчників; травматичні ушкодження шийки матки під час пологів та абортів та ін. Важлива причина вторинного безпліддя - аборти.

Обстеження жінки, яка страждає безплідністю, повинно проводитися тільки після відповідного обстеження чоловіка, при якому виключають можливі причини чоловічого безпліддя. При гінекологічному дослідженні звертають увагу на стан внутрішніх статевих органів (матка, придатки, шийка). Важливо визначити кислотність піхвового вмісту, в'язкість шеечного секрету (підвищена кислотність згубно діє на сперматозоїди, а підвищена в'язкість цервікального слизу перешкоджає їх просуванню). Необхідно провести пробу на сумісність слизу і сперми. Для цього через 30-45 хвилин після статевих зносин у краплі слизу, взятої з шийного каналу, визначають кількість і стан сперматозоїдів. У нормі в кожному полі зору повинна бути 10-15 сперматозоїдів, що перетинають поле зору за 8-10 с. Відсутність сперматозоїдів або їх рухливості в слизу вказує на негативний результат проби.

Для виявлення спайкового процесу після запалення в матці, шийці, маткових трубах і навколо них застосовують пертубації, метросальпінгографію, біконтрастну генікографію, кімографічну гідротубацію. Ці методи дослідження використовують з урахуванням протипоказань (підозра на вагітність, гострі запальні процеси статевих органів, гострі і підгострі екстрагенітальні захворювання). У жінок з ендокринними формами безплідності визначають функцію яєчників за допомогою тестів функціональної діагностики, роблять біопсію ендометрію. Для діагностики безпліддя, зумовленого патологією маткових труб і матки, застосовують лапароскопію.

Лікування визначається локалізацією та характером патологічного процесу. При непрохідності маткових труб на грунті хронічного запалення найбільш ефективний ультразвук в безперервному або імпульсному режимі. Замість ультразвуку можна використовувати індуктотермію, електрофорез йоду, лікувальні гідротубації з розчинами антибіотиків, лідазу і гідрокортизоном. При недорозвитку статевих органів призначають електростимуляція шийки матки, індуктотермія, грязелікування, гінекологічний масаж. Гормонотерапію застосовують залежно від характеру гормональних порушень. При синдромі Штейна - Левенталя виробляють клиноподібну резекцію яєчників. Міоми матки в поєднанні з безпліддям у молодих жінок вимагають оперативного лікування. Ендометріоз підлягає консервативному або оперативному лікуванню.

Хірургічне лікування трубного безпліддя показано при безуспішності традиційної терапії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: безпліддя, вагітність, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

І чи можна щось з цим зробити?

Чому жінка "провокує" психологічне безпліддя

Безпліддя | 17:00, 06.05.2020

І чи можна щось з цим зробити?

Забагато і замало - теж зле!

Як сон впливає на здатність чоловіка стати батьком

Тато | 11:00, 03.05.2020

Забагато і замало - теж зле!

Навіть якщо у вас нема зайвої ваги

Газована вода і фастфуд роблять вас безплідними

Безпліддя | 15:00, 15.04.2020

Навіть якщо у вас нема зайвої ваги


Кілька причин безпліддя після перших пологів

Чому ви не можете завагітніти вдруге

Безпліддя | 17:00, 25.03.2020

Кілька причин безпліддя після перших пологівКоментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: