Вітаміни і добавки, які допоможуть при чоловічому безплідді

Adoption
Date
  • 1247 Переглядів
"Чоловічі пренатальні вітаміни, також відомі як добавки для чоловічої фертильності, можуть допомогти поліпшити кількість сперматозоїдів", - говорить Хуан Альварес, доктор медицини, репродуктивний ендокринолог в Центрах фертильності Іллінойсу.

1112_30.png (289.95 Kb)

1. Вітамін Е

Вітамін Е-жиророзчинний антиоксидант. Дослідження 2011 року передбачає, що вітамін Е разом з селеном корисний для збільшення рухливості сперматозоїдів - або здатності плавати до яйцеклітини - у безплідних чоловіків.

Клініка Мейо рекомендує 15 мг на день, не перевищуючи 180 мг, оскільки це може збільшити ризик раку простати.

2. Вітамін С

Вітамін C-це водорозчинний вітамін, який бере участь у метаболізмі білків, крім інших процесів в організмі. Вітамін С сам по собі є антиоксидантом, який може допомогти поліпшити якість сперми.

Згідно з оглядом 2020 року, клінічні докази вітамінів, які збільшують чоловічу фертильність, в основному включають вітамін C, а також L-карнітин, вітамін E і цинк. Альварес рекомендує 1000-2000 мг вітаміну С на день.

3. L-карнітин

Огляд 2012 року показує, що L-карнітин може допомогти поліпшити якість сперми і рух сперматозоїдів. Національний інститут охорони здоров'я повідомляє, що людський організм виробляє достатню кількість карнітину, тому дієтичних рекомендацій щодо добавки немає.

Проте, деякі дослідження добавок карнітину показали, що прийом 2 грамів на день протягом 2 місяців збільшує рухливість сперматозоїдів.

4. Вітамін D

Вітамін D-ще один жиророзчинний вітамін, який допомагає зменшити запалення, підтримувати рівень кальцію і фосфату і регулювати ріст клітин.

Дослідження 2017 року показало, що додавання більшої кількості вітаміну D допомагає контролювати рівень кальцію, який необхідний для рухливості сперматозоїдів. Альварес рекомендує 15 мкг вітаміну D в день.

5. Цинк

Цинк бере участь в ряді процесів, які наділяють сперматозоїди фізичними здібностями зливатися з яйцеклітиною і проникати в неї.

Огляд 2016 року показав, що низький рівень цинку був пов'язаний з чоловічим безпліддям. Альварес каже, що він рекомендує чоловікам пренатальні полівітаміни з цинком через його здатність підвищувати вироблення тестостерону, кількість сперматозоїдів і функцію сперматозоїдів.

NIH рекомендує не більше 40 мг цинку на день, оскільки занадто велика кількість може призвести до шкідливих побічних ефектів, таких як блювота, діарея, головні болі та ослаблення імунної системи.

6. Фолієва кислота

Фолієва кислота-це різновид фолієвої кислоти-водорозчинного вітаміну B, який, за словами Альвареса, може допомогти зменшити аномалії сперматозоїдів. Клініка Майо рекомендує дорослим приймати не більше 400 мкг в день.

Важливо відзначити, що вплив фолієвої кислоти та цинку на чоловічу фертильність все ще залишається спірним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чоловіче безпліддя, сперма, сперматозоїди


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

4 продукти, які призводять до безпліддя

Безпліддя | 01:20, 29.03.2024

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми мож

Зайва вага у дитячому віці може викликати безпліддя у чоловіків

Безпліддя | 07:00, 15.07.2023

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми може зберігатися і в дорослому віці та призводити до нездатності зачати дитину.

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: