В якому віці краще давати дитину в дитячий садок

Adoption
Date
  • 3245 Переглядів
Неминуче настає момент, коли мамі треба виходити на роботу, відповідно - виникає потреба підшукувати для дитини дитячий садок. Та й для самого малюка дуже важливо пройти період адаптації в колективі однолітків і потрібно, щоб це було хоча б за рік до школи.

7132_img_2371.jpg (29.2 Kb)

Приймаючи рішення, коли краще віддати малюка в садочок, психологи радять орієнтуватися в першу чергу на його темперамент:

1. Дитина-меланхолік
Вона замкнута, нерішуча і дуже недовірлива. Вона рідко висловлює приємні емоції. Ця дитина природжений песиміст і постійно чимось незадоволена. Часто ниє, скиглить або кричить на весь голос. Вимагає уваги до своєї персони і проявляє невдоволення, якщо батьки просять її пограти самостійно. Дитина-меланхолік не любить жодних нововведень. Зміна розпорядку дня, поява в її оточенні нових осіб і навіть нову їжу, вона сприймає насторожено. Їй потрібен час, щоб звикнути до змін, вона насилу засвоює нову інформацію та швидко втомлюється.

Меланхолікові дитячий колектив не потрібен. Він цілком комфортно почуває себе вдома в оточенні дорослих, які готові задовольняти всі його капризи. Тому чим пізніше така дитина піде в садок, тим краще. Якщо є можливість бажано віддавати таку дитину в садок не раніше 5-6 років. Але взагалі уникати дитячого садка і до школи сидіти вдома не варто. Бажано, щоб дитина-меланхолік до школи отримала досвід спілкування з однолітками і вихователями.

2. Дитина-флегматик
Вона багато спить, вміє грати сама, рідко закочує батькам істерики і практично не вимагає до себе уваги. Дитина-флегматик завжди стримана і розважлива. Вона зрідка проявляє цікавість та ініціативу. Флегматик любить спокійні ігри і намагається завжди триматися в тіні.

Флегматику все одно де перебувати - в садку чи вдома, але адаптація до дитячого садка для нього найбільш безболісно проходить в 2-3 роки. У цьому віці дитячий колектив ще не сформувався і флегматику буде простіше вписатися в нове коло спілкування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо дитина часто хворіє у дитячому садку

3. Дитина-холерик
Вона легко збуджується і довго не може заспокоїтися. Холерик любить гучні ігри, пустощі і постійно має потребу в глядачах. З раннього дитинства він вміє працювати на публіку. Холерик часто провокує конфліктні ситуації з однолітками і вихователями. Він легко звикає до нових осіб і нової обстановки. Але всі непередбачені ситуації сприймає "в штики". Він швидко схоплює нову інформацію і так само швидко її забуває.

Потреба в дитячому колективі у холерика з'являється в 3-4 роки. До речі, для нього це оптимальний вік для звикання до дитячого саду. У цьому віці дитина вже знайома з певними нормами поведінки і у неї з'являється стримуючий фактор. У 3-4 роки холерикові буде найлегше навчитися відповідати за свої вчинки і гармонійно вписатися в дитячий колектив.

4. Дитина-сангвінік
Це найбільш "підходящий" для дитячого садка темперамент. Вона неймовірно цікава і постійно потребує нових вражень. Дитина-сангвінік проявляє величезний інтерес до всього, що її оточує. Вона чудово сходиться з однолітками, швидко адаптується в незнайомому місці і миттєво засвоює нову інформацію. Її жива мова рясніє словами в найвищому ступені і супроводжується імпульсивними жестами. Дитина-сангвінік не злопам'ятна - вона швидко прощає і забуває образу.

Як тільки дитина-сангвінік помічає, що навколо є діти - вона відразу потребує спілкування з ними. Сангвініки володіють вродженою готовністю до дитячого садка. Тому, чим раніше ви віддасте таку дитину в колектив, тим краще для всіх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, дитячий садок, характер, темперамент


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як правильно підготуватися до відпустки?

Що потрібно для авіаперельоту з дитиною

Дитина | 23:10, 16.06.2019

Як правильно підготуватися до відпустки?

Збираєтесь з малюком на відпочинок? Не забудьте про ліки!

Що має бути в аптечці для подорожі з дітьми

Дитина | 07:40, 16.06.2019

Збираєтесь з малюком на відпочинок? Не забудьте про ліки!

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі  і турботливі мaма з татом заздалегідь обираю

Як вибрати шкільну форму для першокласника

Дитина | 13:56, 14.06.2019

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі і турботливі мaма з татом заздалегідь обирають шкільне приладдя, рюкзачок і, що дуже важливо і першочергово, - шкільну форму для своїх синочків

Американська асоціація шкіл плавання має кілька порад.

Як запобігти втопленню дитини у водоймі

Дитина | 23:45, 11.06.2019

Американська асоціація шкіл плавання має кілька порад.

Як навчити дитину поводитися за столом - читайте у нашому матеріалі.

Як навчати дитину гарних манер за столом

Дитина | 09:30, 10.06.2019

Як навчити дитину поводитися за столом - читайте у нашому матеріалі.

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впли

Штучні підсолоджувачі можуть бути небезпечні для дітей

Дитина | 22:00, 09.06.2019

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впливають на організм - читайте далі.

Медики розповіли, що необхідно брати дитині в табір.

Як підготувати дитину до табору

Дитина | 17:00, 07.06.2019

Медики розповіли, що необхідно брати дитині в табір.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: