Як вивчити таблицю множення з дитиною за 5 кроків

Adoption
Date
  • 3694 Переглядів
У початковій школі діти вивчають таблицю множення, проте не завжди легко впоратися з цим завданням і запам'ятати математичну закономірність. У нашій статті ви дізнаєтеся, як швидко вивчити таблицю множення разом з дитиною.
divchynka-vchytsya-chytaty.jpg (31.52 Kb)


1. Малюємо таблицю множення

Найперше, що ви можете запропонувати дитині - намалювати таблицю множення за зразком від руки. Вона повинна бути кольоровою і яскравою, а вчитися по ній буде набагато приємніше, ніж по нудній стандартній. Таблиця множення готова, тепер можна приступати до її вивчення.

Це тільки на перший погляд таблиця множення здається неосяжною, насправді окремі її стовпці і рядки легко запам'ятовуються.

Для початку розправтеся з множенням на одиницю, тут навіть вчити нічого, адже число дорівнює самому собі. Так само просто запам'ятати стовпчик з множенням на десять, поясніть дитині, що до множити числа потрібно додати нуль.

Таким чином таблиця множення скоротиться на 20 прикладів. Далі сміливо приступайте до таблиці множення на два - зазвичай вона теж не представляє для дитини складнощів.

Наступний крок - множення на 5, результат якого завжди буде закінчуватися на п'ятірку чи на нуль, якщо множити число парне. А першими цифрами числа, що вийшло, починаючи з множення на двійку, будуть по черзі дві одиниці, дві двійки, дві трійки, дві четвірки, а в кінці - п'ятірка.

Досить легко можна вивчити з дитиною діагональ чисел, помножених на самих себе, адже навіть малюкові відомо, що двічі два - чотири. А приклади типу 5х5 = 25 і 6х6 = 36 римуються, а значить, теж запам'ятаються швидко. Але важливо, щоб дитина по аналогії не завчила, що 7х7 = 47, підкажіть йому, що в результаті вийде 49.

Як ви помітили, прикладів вже залишилося набагато менше, ніж було спочатку. Вивчити множення на 3, 4, 6, 7, 8 і 9 потрібно механічно, а щоб дитині було цікаво, робіть це разом і в ігровій формі.

Асоціації з таблицею множення
Для дітей, у яких добре розвинене образне мислення та уява, підійде гра в асоціації. Запропонуйте дитині зв'язати кожну цифру з якимось предметом або персонажем. Нехай вона намалює цифру, після чого на кожний приклад множення разом придумайте історію і проілюструйте її.

Придумайте віршик
До кожного прикладу можна придумати простенький віршик типу "сім на шість - сорок два, у дворі росте трава". Навіть якщо вони здадуться дурними, багатьом дітям такі приклади допомагають запам'ятати таблицю множення. Але буває, що дітям всю таблицю завчити простіше, ніж один віршик, так що вибирайте відповідний саме для вашої дитини метод.

Повторюємо таблицю множення

Час від часу, гуляючи з дитиною або проводжаючи в школу, ставте їй завдання на множення. Наприклад, було семеро друзів, і кожному з них дали по чотири цукерки, скільки всього цукерок?

Поки дитина чітко все не запам'ятала, тренуйтеся кожен день регулярно. Проте не потрібно просити її розповісти таблицю множення, наприклад, на три - в такому випадку малюк може просто "відбарабанювати" її механічно, не надто замислюючись над тим, що говорить. При цьому може не згадати правильну відповідь при вирішенні завдань.

Якщо вашій дитині важко дається таблиця множення - це зовсім не означає, що вона дурна. Це говорить про те, що традиційне заучування не підходить малюкові, і варто спробувати допомогти йому. Використовуйте перераховані методи і придумуйте власні, щоб дитина легко могла вирішувати математичні завдання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, школяр, математика


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Не лише проблеми з читанням. Повідомляє сайт Наша мама.

Шість форм дислексії, які можна діагностувати у дитини

Дитина | 10:00, 14.07.2020

Не лише проблеми з читанням. Повідомляє сайт Наша мама.

Кілька зрозумілих причин. Повідомляє сайт Наша мама.

Чому дитина кусає груди під час годування

Дитина | 19:00, 13.07.2020

Кілька зрозумілих причин. Повідомляє сайт Наша мама.

Кілька нескладних ритуалів. Повідомляє сайт Наша мама.

П'ять способів розбудити малюка зранку без істерик

Дитина | 13:00, 13.07.2020

Кілька нескладних ритуалів. Повідомляє сайт Наша мама.

Які є норми? Повідомляє сайт Наша мама.

Скільки повинен важити малюк у віці 4 років

Дитина | 12:00, 10.07.2020

Які є норми? Повідомляє сайт Наша мама.

Як пояснюють це лікарі? Повідомляє сайт Наша мама.

Чому у дитини на грудному вигодовуванні зелений стілець

Дитина | 16:00, 08.07.2020

Як пояснюють це лікарі? Повідомляє сайт Наша мама.

Необов'язково одягати медичні маски, говорить Уляна Супрун. Повідомляє сайт Наша мама.

Здорові діти і дорослі повинні носити тканинні захисні маски

Дитина | 11:00, 08.07.2020

Необов'язково одягати медичні маски, говорить Уляна Супрун. Повідомляє сайт Наша мама.

Як лікують малюків? Повідомляє сайт Наша мама.

Як проходить лікування дитячої косоокості?

Дитина | 17:00, 07.07.2020

Як лікують малюків? Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: