Як навчити дитину самостійно приймати рішення?

Adoption
Date
  • 87 Переглядів
Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

9784_yayayalrvapmppaapi.jpg (64.32 Kb)

Часто батьки проявляють нетерпіння. Адже їм ніколи чекати, у дорослих багато проблем і турбот. Тому чекати, поки дитина сформулює думку, вирішить, що робити, відповість на питання, їм ніколи. Це неправильно.

Дуже важливо, щоб батьки давали дитині час. Можливо, знадобиться півхвилини, а може бути і десять хвилин, поки дитина знайде відповідь, обдумає її, вирішить, як діяти в конкретній ситуації.

Тому батьки повинні вчитися терпінню. Інакше дитина, особливо якщо він флегматик, ніколи не зможе виразити свої думки. Отже, чадо не навчиться мислити самостійно і приймати рішення. А це дуже заважатиме в дорослому житті.

Ставте дитині питання
Причому ставлячи питання, не треба знати на них відповіді. Тобто, навіть якщо батьки знають правильну відповідь, вони не повинні вважати, що ця відповідь єдино вірна. Важливо не вимагати від дитини, щоб вона відповіла саме так, як вважає дорослий.

Наприклад, якщо дочка і син б'ються, варто не просто учити їх моральним цінностям (не можна битися), але і вислухати дітей. Важливо упізнати причину подібної поведінки і не настоювати на своїй точці зору, а розпитати, що відчуває дитина, чому він вважає, що бійка допоможе розв'язати проблему. Слід подивитися на проблему очима дитини і разом знайти інший спосіб її вирішення.

Потрібно дати дитині можливість подумати і висловитися. А потім знову подумати вже про вирішення проблеми і виправлення ситуації. Не потрібно підказувати, нехай дитина сама вирішить, що буде кращий.

Будьте гнучким і чесним
Дуже важливо учити дитину говорити правду. Відповідати потрібно завжди чесно, а не придумувати на ходу брехню, навіть якщо вона нешкідлива. І при цьому потрібно бути чесним самому. Батьки теж не повинні обманювати. Якщо пояснення занадто складне, потрібно просто підібрати максимально прості слова, щоб дитині було зрозуміло. Але обманювати не можна.

Крім того, слід бути гнучким. Щоб дитина вчилася мислити самостійно, слід ставити йому питання про одні і ті ж речі по-різному. Це змусить чадо думати більше. Не варто твердо стояти на одному рішенні або думці.

Не підходити до мислення дитини з поблажливістю
Не варто вважати, що дитина ще нічого не уміє, у нього нічого не вийде. Не слід принижувати мислення малюка.

Так, дитина ще маленька, але це не означає, що він не зможе навчитися обговорювати складні питання, висловлювати свою думку. Адже навіть у крихітки є певні думки і почуття, якими він хоче поділитися.

Якщо батьки заздалегідь думають, що чадо не зможе висловитися, не зможе сформулювати свої думки, то дитина з часом перейметься відчуттями дорослих. Поступово у нього може сформуватися комплекс неповноцінності. Адже дитина повірить, що у нього нічого не вийде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток, мислити, приймати рішення


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чому діти не розуміють математику?

Дитина | 06:20, 02.03.2021

Фахівці розповіли, чому дітям важко даються точні науки.

Дефіцит заліза: перші симптоми

Мама | 10:30, 01.03.2021

Одним із симптомів дефіциту заліза в організмі може бути дивний гастрономічний потяг до речей, що не належать до їжі.

Червоні родимки: чи варто непокоїтись?

Мама | 14:00, 28.02.2021

Ангіоми насправді не є родимками.

Довгий переліт з дитиною — випробування не стільки для батьків, скільки для оточуючих: немовлята не завжди добре переносять зліт і посадку та можуть б

Як маленькі діти переносять переліт

Дитина | 05:00, 28.02.2021

Довгий переліт з дитиною — випробування не стільки для батьків, скільки для оточуючих: немовлята не завжди добре переносять зліт і посадку та можуть бути досить шумними під час польоту.

У більшості випадків реакції після щеплення минають самостійно.

Реакція після щеплення: температура, набряк, почервоніння

Щеплення | 07:00, 27.02.2021

У більшості випадків реакції після щеплення минають самостійно.

Багато батьків упевнені, що загальна анестезія дуже небезпечна для їхньої дитини, проте чим саме, точно сказати не можуть. Одним з головних страхів є

Як діти переносять наркоз: У чому небезпека загального наркозу?

Хвороби | 05:00, 27.02.2021

Багато батьків упевнені, що загальна анестезія дуже небезпечна для їхньої дитини, проте чим саме, точно сказати не можуть. Одним з головних страхів є те, що дитина може не прокинутися після операції . Такі випадки дійсно зафіксовані, проте відбувають

Користь арахісу для немовлят

Немовля | 15:30, 26.02.2021

Згідно з новим дослідженням знизити рівень алергії на арахіс серед людей можна, якщо змінити рекомендації щодо його споживання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: