Підлітки та пубертат

Adoption
Date
  • 316 Переглядів
Перехідний вік, точніше, час прискореного фізичного розвитку в хлопчиків і дівчаток майже однаковий, починається з 11-12 років і триває до 17-18 років.

6833_xistock-920554694_jpg_pagespeed_ic__hdclpguboh-563x353.jpg (51. Kb)

До 12 років в організмі підлітків починається ендокринний сплеск. Відбувається вироблення статевих гормонів, підвищується рівень тироксину, виробленого щитовидною залозою, а також інсуліну, що виробляється підшлунковою залозою. У підлітків збільшуються всі частини тіла, причому темпи їх зростання не однакові.

У цей період вони нагадують бридких каченят, перед тим, як перетворитися на прекрасних лебедів, через невідповідність рук-ніг і тіла. Спочатку подовжуються руки, ноги, таз, а коли вони досягнуть запрограмованого у генах максимуму, починає витягуватися тулуб. До 15-16 років ця невідповідність проходить, але поки підліток залишається незграбним і не встигає освоїтися з новими пропорціями свого тіла, велика ймовірність отримання різних травм.

Ці особливості підліткового періоду легко можна уникнути, якщо ваша дитина приділятиме увагу спорту. Насамперед підтримати здоров'я підлітків допоможе плавання, яке дозволяє опрацювати всі м'язи тіла. Цей вид спорту корисний для хребта, оскільки у підлітків через диспропорцію зростання часто виникає порушення постави.

У підлітків, що швидко ростуть, внутрішні органи не встигають за темпом зростання. Це позначається на серці. У цей час можливе виникнення серцевих шумів, якому часом супроводжує гіпертонія. Крім підвищеного тиску, більш ніж 140/90, характерні біль голови, напади серцебиття, задишка. А можливо і навпаки, проявляється вегетосудинна дистонія, коли тиск нижчий, ніж 90/60, а пульс стає рідкісним.

Подібні проблеми найчастіше виникають у старшокласників, які ведуть малорухливий спосіб життя, які займаються по 16 годин на добу, а сплять лише по шість. Що робити батькам у цій ситуації? Контролювати щодня тиск і пульс, періодично консультувати його у кардіолога, ні в якому разі не обмежувати рухову активність, стежити, щоб на сон припадало щонайменше 8 годин.

Зростаючим м'язам і серцю потрібно багато заліза на формування нових м'язових волокон. При його нестачі порушується синтез білка гемоглобіну, що допомагає еритроцитам переносити кисень від легень до тканин. І тут у підлітка розвивається недокрів'я – анемія. Ці особливості підліткового періоду характерні насамперед дівчаток, у яких починається менструація.

Якщо ваша дитина скаржиться на підвищену стомлюваність, слабкість, відмовляється від їжі, швидше за все їй не вистачає заліза. Щоб бути впевненим у цьому, слід здати аналіз крові. При низькому рівні гемоглобіну необхідно звернути увагу на раціон харчування.

Під час статевого дозрівання відбувається гормональна перебудова організму, що позначається на здоров'я підлітка. Це може проявлятися у звірячому апетиті, відповідно, до набору зайвої ваги. Тут потрібна консультація ендокринолога, тому що можливе підвищення цукру в крові. На тлі підліткового ожиріння може розвинутись цукровий діабет.

Ще одна проблема, на яку варто звернути увагу батьків, – це судинні кризи. Прояв їх легко помітити. Підліток різко блідне, покривається потім, кінцівки стають холодними. Старшокласники нерідко відчувають запаморочення, нудоту, неприємні відчуття в серці і животі і навіть можуть зомліти. Такі симптоми можуть проявлятися особливо в спеку, коли підлітки проводять багато часу на ногах або змушені сидіти довго. Всі ці ознаки пов'язані не лише з нестійким механізмом ендокринної системи, а й з нервовою регуляцією.

З віком судинні реакції нормалізуються, а поки що бережіть підлітків від моральних переживань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: психолог, діти, сім'я, відносини, статеве дозрівання, пубертат, дорослішання, зміни, причини, збій організму, ріст, розвиток


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку?

Фрази, якими потрібно замінити зауваження до дітей

Сімейні справи | 10:00, 30.01.2023

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку? Поговоримо про це далі.

Нове дослідження показало, що для дитини дуже шкідливо повзати по підлозі й килиму, так як вона вдихає величезну кількість пилу. Причому кількість шкі

Чи можна дитині повзати по килиму і підлозі?

Дитина | 07:00, 30.01.2023

Нове дослідження показало, що для дитини дуже шкідливо повзати по підлозі й килиму, так як вона вдихає величезну кількість пилу. Причому кількість шкідливих частинок, що потрапляють у дитячий організм, у чотири рази перевищує кількість пилу, який вди

Багато батьків вважають, що коли в дитини є окуляри, то час, проведений за комп’ютером, не стане проблемою для очей. та це не так.

Чи псується зір у дитини, якщо вона сидить за комп’ютером в окулярах?

Дитина | 05:00, 30.01.2023

Багато батьків вважають, що коли в дитини є окуляри, то час, проведений за комп’ютером, не стане проблемою для очей. та це не так.

Відповідно до дослідження, проведеного Лондонським університетом королеви Мері та Королівським коледжем Лондона, у дітей і молодих дорослих із синдром

Діти та молоді люди з синдромом Дауна в чотири рази частіше хворіють на діабет

Хвороби | 19:00, 29.01.2023

Відповідно до дослідження, проведеного Лондонським університетом королеви Мері та Королівським коледжем Лондона, у дітей і молодих дорослих із синдромом Дауна в чотири рази частіше діагностують діабет.

Перший вибір того, яку іноземну мову вчити дитині, лежить у зоні відповідальності батьків. Педагоги пропонують звернути увагу на особливості дитини, щ

Яку іноземну мову найлегше вчити дитині?

Навчання | 12:00, 29.01.2023

Перший вибір того, яку іноземну мову вчити дитині, лежить у зоні відповідальності батьків. Педагоги пропонують звернути увагу на особливості дитини, щоб зрозуміти, вивчення якої мови буде даватися дитині легше і з більшим успіхом.

Маленькі діти впитують інформацію, як губки. Дуже часто серед цієї інформації попадаються не зовсім пристойні слова і вирази, які слід було б пропусти

Якщо дитина говорить погані слова

Дитина | 10:00, 29.01.2023

Маленькі діти впитують інформацію, як губки. Дуже часто серед цієї інформації попадаються не зовсім пристойні слова і вирази, які слід було б пропустити повз вуха. Але дитина саме їх і запам’ятовує краще всього, та й потім з великим задоволенням відт

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у ро

8 хитрощів про те, як "переселити" дитину до власного ліжка

Сімейні справи | 08:00, 29.01.2023

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у розвитку самостійності дитини і полегшує життя батькам.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: