Як навчити однорічну дитину їсти ложкою і чи дозволяти їсти руками?

Adoption
Date
  • 1434 Переглядів
Щоб навчитися їсти самостійно ложкою, малюкові потрібно багато часу.

1908_depositphotos_101094442_m-2015.jpg (25. Kb)


Подумайте заздалегідь, що допоможе вам заспокоюватись та тримати себе в руках. Дивитися, як малюк повільно та неакуратно їсть – катування. Це дійсно важко і заслуговує стільки ж поваги, скільки і завзятість дитини на його шляху до вмілої самостійної їжі.

З чого починається освоєння ложки

Дочекайтеся, коли дитина зголодніє. Якщо у дитини немає медичних проблем, то важливо дати їй можливість отримати чесний зворотний зв'язок — щоб вона справді відчула голод.

Потім посадіть дитину за стіл. Причому так, щоб малюк сам міг підвестися і піти, і дайте йому щось поїсти. Покладіть поруч ложку та покажіть на своєму прикладі, як нею користуватися.

Існує різниця між «дозволяти дитині їсти кашу або овочеве пюре руками» та «вчити їсти руками кашу та овочеве пюре». Ви даєте дитині зразки правильної поведінки, у тому числі за столом. Ви показуєте на власному прикладі, як можна скористатися столовими приладами і як можна їсти, тримаючи в руці шматочки овочів, фруктів, хліб.

Використання руки для того, щоб тримати щось і гризти, наприклад прорізувач, або як сушку, готує дитину до використання ложки, і такий спосіб їжі ложкою починає виходити краще. Найважче зачерпувати ложкою, тому на певному етапі малюки часто накладають руками їжу в ложку, а потім з'їдають її за допомогою ложки.

Важливо дозволити дитині, по-перше, набути власного досвіду і зробити власні висновки (завжди, коли це можливо, виняток представляє лише небезпечний досвід), по-друге, виявити власні потреби у розвитку через інтерес до якогось досвіду та повторення його. Це досягається простим правилом: ми дозволяємо дитині робити те, що вона хоче, якщо тільки можемо це дозволити.

Якщо ви бачите, що у малюка не виходить їсти ложкою, і він намагається, як і раніше, використовувати руку для пюре, як це виходило у нього для шматочка яблука, дайте йому самому помітити, що це незручно. Ложка – не тягар, а зручний інструмент, і вигоди від використання ложки для рідкої їжі та вилки для дрібних шматочків легко помітить.

Включайте в раціон насамперед ті страви, які малюк любить і не пропонуйте одразу великі порції. Дайте на обід те, що можна легко з'їсти, навіть рукою: картоплю, макарони, пиріжок.

На вечерю можна зробити калорійний напій: кефір із фруктами, смузі чи кисіль — те, що можна випити та отримати калорії, не докладаючи багато зусиль. На сніданок - запропонувати кульки з корисних сніданків, які дитина зможе заливати молоком, розмішувати ложкою та виловлювати з тарілки.

Дитині потрібен час, щоб відчути зручність ложки

Дайте дитині можливість отримати задоволення від самостійної їжі. Часто діти з'їдають кілька ложок, втомлюються від цієї важкої роботи, і починають пробувати якісь шляхи простіші, які даються легше, щоб і продовжувати їсти, і відпочити. Вони самі вирішують проблему і вирішують досить успішно. Якщо в цей момент відібрати у них ложку, щоб догодувати, то ви відбираєте у них лаври переможця та демонструєте зразок поведінки «мене годують із ложки», хоча це не типовий спосіб поведінки для дорослих.

Якщо дитина бачить, що у вас виходить годувати її краще, ніж у неї годувати себе, то немає жодної причини використовувати спосіб, який працює гірше. Так діти втрачають інтерес до вдосконалення вміння користуватися приладами.

Можна спробувати під час їжі зайнятися своїми справами або почати їсти, подаючи приклад. Щоб малюк бачив, що ваші руки зайняті та годувати його ви не можете.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, ложкою, дитині, годувати, поведінки, догодувати, спосіб, користуватися, отримати, руками


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Читання друкованих книг покращує здатність розуміти текст, на відміну читання з електронних пристроїв.

Друковані книги виявилися кориснішими за електронні для мозку дітей

Дитина | 10:30, 14.07.2024

Читання друкованих книг покращує здатність розуміти текст, на відміну читання з електронних пристроїв.

Завдяки материнському молоку в перші тижні життя в організмі малюка з'являються найважливіші імунні клітини.

Вчені пояснили, чому грудне вигодовування корисне для імунітету

Немовля | 09:30, 14.07.2024

Завдяки материнському молоку в перші тижні життя в організмі малюка з'являються найважливіші імунні клітини.

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому вип

Головні помилки, яких батьки припускаються у фінансовому вихованні дітей

Виховання | 07:40, 14.07.2024

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому випадку у дитини може зникнути вміння мріяти, бажати та дозволяти собі мати більше.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Критика з боку батьків ранить підлітків

Школярі | 01:20, 14.07.2024

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей,

Названо якість характеру, яка сприяє успіхам у навчанні

Навчання | 14:50, 13.07.2024

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей, процвітають у навчанні.

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впо

Як сміх впливає інтелект дитини?

Розвиток дитини | 12:10, 13.07.2024

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впоратися з депресією, тривогою та стресом, є потужним знеболюючим, природним джерелом серотоніну, дофа

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: