Першачки у 2022 році сядуть за парти чи будуть вчитися дистанційно?

Adoption
Date
  • 141 Переглядів
Чи буде цього року урочиста лінійка на початку навчального року? Що запам’ятає дитина про перший день у школі: святковий клас чи вчительку на екрані?

9387_5b_.jpg (43.04 Kb)


Якщо ви не занесли заяву до школи до 31 трвня, не біда. Після 1 червня заяви знову приймають, але тепер лише на вільні місця.

Загалом процедура стандартна, затверджена ухваленим МОН ще у 2018 році Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти. Та, звісно, війна змінила геть усе, тому є низка новацій, щоб зробити прийом до першого класу якомога безпечнішим.

Терміни вступу в містах та селах були різними, залежно від того, наскільки зачепила їх військова агресія рф, коли безпечно було приходити до шкіл батькам та вчителям. Дати початку прийому документів визначала місцева влада. Скажімо, прийом у перший клас розпочався в Полтаві, Львові, Хмельницькому та Івано-Франківську — з 1 березня 2022 року, у Рівному та Дніпрі — з 1 квітня, у Кропивницькому — з 15 квітня, у Вінниці, Одесі — з 26 квітня, у Києві, Запоріжжі, Харкові — з 2 травня. Школи надавали інформацію щодо цих термінів на сайтах, стендах за місяць до початку прийняття заяв.

Але в усіх містах та селах 1 червня школи мають оприлюднити, скільки дітей зараховано та чи є вільні місця.

Кого зарахують у першу чергу?
Як завжди, це ті, хто має особливий стосунок до певної школи: навчався тут у дошкільному підрозділі, тут працюють батьки або навчаються брат чи сестра. Але найбільша група майбутніх першокласників, яких мають зарахувати 1 червня, — це діти, які проживають на території обслуговування школи. І ось важливий нюанс: ними є і діти внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які зареєстровані за адресою, що належить до території обслуговування.

За законом усі діти, місце проживання яких підтверджене, мають бути зараховані. Якщо передбачалося створити менше місць, ніж є першочергових заяв, директорам шкіл рекомендовано відкривати додаткові класи, вводити другу зміну навчання, вивільняти додаткові приміщення, щоб облаштувати в них класи. Якщо можливості зовсім вичерпані, батькам пропонують інші школи, куди їх точно зарахують. За дописами батьків у соцмережах, це найбільш поширена практика, тож не варто розраховувати на додаткові класи.

Які документи вважаються підтвердженням для ВПО?
Для переселенців це:

- довідка про взяття на облік ВПО;
- посвідчення біженця;
- посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист;
- довідка про звернення за захистом в Україні.

А для інших дітей?
Для дітей, які живуть на території обслуговування школи, зазвичай достатньо паспорта одного з батьків, де вказана реєстрація. Але замість цього можна надати інші документи:

- довідку про реєстрацію місця проживання;
- документ про право власності на майно;
- витяг з Єдиного державного реєстру;
- угоду про право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо);
- акт обстеження умов проживання;
- інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини або одного з її батьків (законних представників).

Які ще документи треба подати?
Основні документи — це:

- заява одного з батьків (законних представників дитини);
- паспорт або інший документ, який посвідчує особу заявника;
- копія та оригінал свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
- оригінал або копія медичної довідки №086-1/о.

Як спростили прийняття документів через воєнний стан?
Внутрішньо переміщеним особам школи мають іти назустріч. Якщо немає частини необхідних документів, які були втрачені чи залишені вдома, дитину зараховують без них. Якщо немає свідоцтва про народження, керівник закладу освіти зобов’язаний невідкладно поінформувати орган опіки і піклування зі свого регіону або ж за місцем проживання дитини, щоб свідоцтво відновили.

Якщо медичної довідки немає, це нині не є підставою для відмови в зарахуванні до першого класу. Тож медичну довідку можна піднести пізніше, до 23 серпня включно.

Якщо після зарахування до 15 червня дітей, які мають першочергове право, залишаються вільні місця, на них приймають охочих. За законом, раніше проводили жеребкування, аби обрати серед усіх, хто подав заяву. Але нині у зв’язку з воєнним станом МОН рекомендує не проводити жеребкування. Скупчення людей ризиковане, адже можливі бомбардування. На вільні місця дітей зараховують у порядку прийняття заяв. Утім, зверніть увагу: МОН радить, але вирішує місцева влада, яка в курсі специфіки регіону. На безпечній території, особливо на Західній Україні, жеребкування відбудеться у червні. Кожна школа оголошує час його проведення.

Загалом про всі зміни за часів війни можна дізнатися з наказу МОН №274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні» та з листа МОН № 1/4202–22 «Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти».

Як розпочнеться новий навчальний рік — дистанційно чи традиційно?
Звісно, батькам першачків хочеться, щоб навчання дітей почалося зі шкільного свята. Та й потім віддавати до класу, а не утримувати вдома біля гаджетів під час онлайн-уроків. Дистанційна освіта, як показало чимало досліджень, значно більше підходить учням від 10 років, ніж дітям початкової школи. Утім, сьогодні неможливо гарантувати, що школи працюватимуть офлайн, адже за три місяці ситуація може різко змінитися.

Якщо ж війна не завершиться до першого вересня і наприкінці серпня не можна буде відповісти на це питання в цілому, у кожному регіоні буде своя ситуація.

Наприклад, у Львові планують 1 вересня розпочати повноцінний навчальний рік, заявив на брифінгу 24 травня міський голова Андрій Садовий. Школи за літо обладнають укриттями або, якщо це неможливо, перевірять, чи є вони поруч. Також за цей час зі 107 шкіл до нових місць проживання переведуть переселенців.

1 вересня очний навчальний процес розпочнеться лише в тих школах, які забезпечені бомбосховищами. Про це повідомив 25 травня заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко. На його думку, все залежить від безпекової ситуації в країні.

А ось у Чернігові, де з 34 шкіл не пошкоджено та не зруйновано лише сім, думають про те, у яких приміщеннях взагалі навчатися дітям. Нині складають переліки шкіл, які відновлюватимуть у першу чергу, передає телеканал «Новий Чернігів». За даними опитування батьків, три з чотирьох родин зі школярами після 1 вересня збираються повернутися до рідного міста.

Деякі школи в різних містах України, як це зрозуміло з інформації на сайтах, планують організувати свято 1 вересня, щоб вчителі поспілкувалися з першачками, навіть якщо потім на них чекає тимчасово дистанційне навчання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: першачки, перший клас, перше вересня, навчання, школи, школа, очне навчання, дистанційне навчання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Конкретні думки 5-річної дитини призводять до дуже творчих, якщо не практичних аргументів. Наприклад, дитина, яка не хоче чистити зуби, може сказати:

Когнітивний розвиток 5-річної дитини

Дитина | 17:00, 12.08.2022

Конкретні думки 5-річної дитини призводять до дуже творчих, якщо не практичних аргументів. Наприклад, дитина, яка не хоче чистити зуби, може сказати: «Я не можу, моя зубна щітка спить». Її світ сповнений чарівництва, з живими об’єктами та новими ідея

Дитяча шизофренія є рідкісним, але важким психічним розладом, при якому діти та підлітки ненормально інтерпретують реальність. Шизофренія включає низк

Дитяча шизофренія: ознаки та симптоми

Хвороби | 08:30, 12.08.2022

Дитяча шизофренія є рідкісним, але важким психічним розладом, при якому діти та підлітки ненормально інтерпретують реальність. Шизофренія включає низку проблем з мисленням (когнітивними), поведінкою чи емоціями. Це може призвести до деякої комбінації

Дуже часто дії батьків, спрямовані на покращення умов життя молодшої дитини, можуть мати зворотній психологічний ефект. Давайте розбиратися, як допомо

Як старша дитина адаптується до народження молодшої?

Дитина | 07:00, 12.08.2022

Дуже часто дії батьків, спрямовані на покращення умов життя молодшої дитини, можуть мати зворотній психологічний ефект. Давайте розбиратися, як допомогти старшій дитині відчути щастя від народження брата чи сестри.

Забруднення повітря – це проблема не лише для легенів. Все частіше дослідження свідчать про те, що забруднення повітря може впливати на поведінкові пр

Зв'язок між забрудненням повітря та розвитком дитячого мозку

Дитина | 23:00, 11.08.2022

Забруднення повітря – це проблема не лише для легенів. Все частіше дослідження свідчать про те, що забруднення повітря може впливати на поведінкові проблеми в дитинстві та навіть на IQ. Нове дослідження під керівництвом Університету Вашингтона додало

Гель з рослини Алое вера має цілий ряд цілющих властивостей, у тому числі заспокоює шкіру. Внутрішній гель з листя алое вера містить амінокислоти, віт

Як використовувати алое вера для новонароджених?

Дитина | 14:00, 11.08.2022

Гель з рослини Алое вера має цілий ряд цілющих властивостей, у тому числі заспокоює шкіру. Внутрішній гель з листя алое вера містить амінокислоти, вітаміни та має антибактеріальні властивості, а багато засобів для догляду за дітьми, лосьйони та мазі

Масштабне дослідження дітей і підлітків виявило, що участь у командних видах спорту пов’язана з меншими проблемами з психічним здоров’ям, але діти, як

Вчені: Командні види спорту, пов’язані з меншою кількістю психічних проблем у дітей

Дитина | 08:30, 10.08.2022

Масштабне дослідження дітей і підлітків виявило, що участь у командних видах спорту пов’язана з меншими проблемами з психічним здоров’ям, але діти, які займаються виключно індивідуальним видом спорту, таким як теніс чи боротьба, можуть зіткнутися з б

З тих пір, як протизаплідні таблетки стали доступними, дослідники намагалися зрозуміти зв'язок між використанням оральних контрацептивів і настроєм. Н

Підлітки, які приймають оральні контрацептиви, можуть мати підвищений ризик розвитку симптомів депресії

Консультації | 01:30, 09.08.2022

З тих пір, як протизаплідні таблетки стали доступними, дослідники намагалися зрозуміти зв'язок між використанням оральних контрацептивів і настроєм. Нове дослідження під керівництвом дослідників з Жіночої лікарні Бригама та Університетського медичног

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: