Як порядок народження впливає на характер дитини?

Adoption
Date
  • 203 Переглядів
Загальноприйнятий факт, що порядок народження дитини в родині чи не найбільшим чином впливає на особистість і характер дитини. Фундамент поведінки та життєвих цінностей закладається в залежності від того, найстарша, середня, наймолодша чи єдина дитина в сім’ї.

4270_3.jpg (33.45 Kb)


Найстарша дитина (первісток)
Первісток має доглядати молодших братів та сестер. Тому вони зазвичай консервативні і відповідальні, як дорослі. З одного боку, старша дитина може почуватися беззахисною та тривожною. Це пов’язано з тим, що коли з’являються молодші брати і сестри, первісток втрачає частину батьківської уваги і почувається відкинутим.

Середня дитина
Середні діти спокійніші та врівноваженіші за старших. Можливо через те, що батьки також були спокійніші, коли народилася друга дитина. Вони дуже соціалізовані – легко знаходять спільну мову будь з ким. Також вони емпатійні та дуже добре відчувають потреби інших людей, оскільки зростали між старшими і молодшими сестрами й братами. З тієї ж причини вони добре вміють добирати аргументи й вести дискусії.

З іншого боку, середні діти дуже чутливі до проблем інших людей. Через це вони можуть виростати безамбіційними й не бачити власного шляху.

Наймолодша дитина
Наймолодші діти найчастіше виростають відвертими та чарівними. Це їх метод привернути увагу батьків і старших братів та сестер. Їм притаманний бунтарський дух. Скоріш за все, це пов’язано з тим, що їм легше порушувати правила – коли вони народилися, батьки були не такими суворими в плані дисципліни.

Такі діти можуть бути незрілими та неорганізованими. Вони зазвичай сильно залежать від інших людей, тому що завжди були «малюком» сім’ї.

Єдина дитина в сім’ї
Ці діти виростають впевненими у собі, тому що отримують всю батьківську любов та увагу. Їм зазвичай легко в школі та навчанні, бо вони проводили багато часу з дорослими. Через те, що їм не було на кого покластися, окрім себе, діти зібрані й організовані. Вони не стресують, коли залишаються наодинці з собою.

Однак єдині діти в родині можуть вирости егоїстами та розбещеними, тому що вся увага і все найліпше батьки віддавали їм, і цим не потрібно було ділитися. Їх дуже вибиває з колії, коли щось йде не за їхнім планом, тому що вони з дитинства отримували все, що забажають.

Адлер був переконаний, що всі ці установи настільки міцно закладені у свідомість дитини, що стають фундаментом в прийнятті рішень впродовж всього життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: порядок народження, дитина, діти, характер дитини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Кажуть, що все залежить від часу, і це точно так, коли мова йде про вакцини. Вони найефективніші, коли їх дають у потрібний час.

Чи варто відкладати щеплення дитини?

Щеплення | 23:00, 01.12.2022

Кажуть, що все залежить від часу, і це точно так, коли мова йде про вакцини. Вони найефективніші, коли їх дають у потрібний час.

Очі вашої дитини можуть бути блакитними, світло-сірими, але чи завжди це буде так? Ось як визначити, коли (і якщо!) у вашої дитини зміниться колір оче

Коли у дитини змінюється колір очей?

Дитина | 19:00, 01.12.2022

Очі вашої дитини можуть бути блакитними, світло-сірими, але чи завжди це буде так? Ось як визначити, коли (і якщо!) у вашої дитини зміниться колір очей.

Перші три роки розвитку немовляти відзначаються різкими емоційними змінами. Дитина дошкільного віку вчиться регулювати свої емоції, грати з іншими та

Ознаки та симптоми проблем соціалізації у дітей

Дитина | 14:00, 01.12.2022

Перші три роки розвитку немовляти відзначаються різкими емоційними змінами. Дитина дошкільного віку вчиться регулювати свої емоції, грати з іншими та мислити більш самостійно. Проблеми з соціалізацією, як правило, очевидні в ці ранні роки, і їх можна

Є багато способів, за допомогою яких дитина висловлює неповагу до дорослих: сварки, зухвалість, ігнорування прохань, сарказм та інші. Якщо ви зіштовху

Як виправити зухвалу поведінку підлітка?

Дитина | 12:00, 01.12.2022

Є багато способів, за допомогою яких дитина висловлює неповагу до дорослих: сварки, зухвалість, ігнорування прохань, сарказм та інші. Якщо ви зіштовхуєтеся з такою поведінкою своєї дитини, ви не одні: це велика проблема для батьків у всьому світі.

Дівчата з раннього дитинства дуже активні. Вони рано вчаться говорити, більш діяльні в суспільному житті, добре вчаться. Але в шкільний період вони ві

Як виховувати донечку впевненою в собі?

Дитина | 10:00, 01.12.2022

Дівчата з раннього дитинства дуже активні. Вони рано вчаться говорити, більш діяльні в суспільному житті, добре вчаться. Але в шкільний період вони відчувають великий соціальний тиск з огляду на те, що до них висувають завищені очікування й нераціона

Рідко коли дитина потребує формальних вправ і розтяжки. Насправді, якщо ви поспостерігаєте за рухами вашої дитини, ви помітите, що вона природним чино

Вправи, які допомагають усунути скутість ніжок і рук немовлят

Дитина | 08:30, 01.12.2022

Рідко коли дитина потребує формальних вправ і розтяжки. Насправді, якщо ви поспостерігаєте за рухами вашої дитини, ви помітите, що вона природним чином розтягує та стискає своє тіло під час сну та під час своєї активності протягом дня.

Іноді батьки не можуть упоратись із впертою дитиною. Вони посилюють правила, намагаючись домогтися послуху, але, як усім відомо, цей метод завжди вияв

Як легко виправити погану поведінку дитини?

Дитина | 08:00, 01.12.2022

Іноді батьки не можуть упоратись із впертою дитиною. Вони посилюють правила, намагаючись домогтися послуху, але, як усім відомо, цей метод завжди виявляється неефективним. Набагато краще мати під рукою готові правила, використовуючи які, батьки можут

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: