Гінекомастія у підлітків: причини, ознаки та лікування

Adoption
Date
  • 1154 Переглядів
Гінекомастія у підлітків є поширеним явищем і виникає переважно через гормональні зміни та характеризується надлишковим розростанням тканин грудей у хлопчиків.

8151_4b0a7ab-shkola-tsiuvannia3.jpg (29.31 Kb)


У всіх чоловіків фізіологічно є залозиста тканина молочної залози. Однак у деяких чоловіків вона росте більше, ніж у інших, через що груди виглядають більш помітними. Оскільки стан виникає через гормональні зміни, у більшості випадків він проходить самостійно. Однак у деяких випадках певні основні захворювання можуть призвести до гінекомастії або набряку грудей у ​​чоловіків.

Підліткова гінекомастія є поширеним захворюванням і починається приблизно у віці десяти років. Майже у половини всіх хлопчиків-підлітків у віці від 12 до 16 років розвивається гінекомастія в одній або обох грудях. Гінекомастія проходить сама по собі протягом декількох років. До 17 років лише 10% хлопчиків-підлітків можуть мати стійку гінекомастію.

Скільки триває гінекомастія у підлітків?

Гінекомастія може тривати кілька місяців або кілька років під час статевого дозрівання. Воно починається під час раннього статевого дозрівання і може згаснути в середньому підлітковому віці. Зазвичай груди зменшуються протягом шести місяців-двох років.

Що викликає гінекомастію у підлітків?

Коливання рівня гормонів (естрогену та тестостерону) у підлітковому віці є основною причиною гінекомастії у підлітків. Під час цих коливань підвищений рівень естрогену може спричинити збільшення грудей. Пубертатна гінекомастія є переважно фізіологічним явищем. Патологічна гінекомастія зустрічається рідко і виникає внаслідок абсолютного або відносного надлишку естрогену.

У деяких підлітків із ожирінням може розвинутися гінекомастія через накопичення жирової тканини замість залозистої тканини в грудях . Це називається псевдогінекомастією (помилковою гінекомастією), яка не залежить від статевого дозрівання та пов’язаних з ним гормональних змін.

Які симптоми гінекомастії?

Гінекомастію у підлітків можна визначити за збільшенням однієї або обох грудей. Це може початися як невелика шишка під соском. Також може бути чутливість грудей.

Наступні симптоми можуть бути присутніми, якщо збільшення грудей викликано негормональними причинами.

Виділення із сосків.
Кровотеча.
Масталгія (біль у грудях).

Як діагностується гінекомастія

Фізичний огляд є основним методом діагностики. Педіатр може перевірити історію хвороби підлітка та запропонувати будь-який із наведених нижче тестів для підтвердження гінекомастії:

УЗД молочних залоз.
Аналізи сечі.
Біопсія тканин молочної залози.
Мамографія молочної залози.
Аналізи крові для перевірки гормонального дисбалансу та профілю печінки.

Лікування гінекомастії

Гінекомастія у підлітків зазвичай зникає через кілька місяців або кілька років. Якщо збільшення сталося через статеве дозрівання , лікування не може бути рекомендовано. Однак, якщо виявлено сильний гормональний дисбаланс, ендокринолог може запропонувати гормональну терапію.

Якщо гінекомастія спричинена іншими причинами, лікування може залежати від причини та може включати:

Втрата ваги.
Нові ліки (залежно від хвороби).
Припинення або зміна попереднього лікування.
Операція зі зменшення грудей.

Доброякісна гінекомастія внаслідок гормональних змін не викликає ускладнень. Однак підлітки з гінекомастією можуть зіткнутися з емоційними проблемами. Підвищена самосвідомість щодо своєї зовнішності може змусити підлітка пропускати школу та світські заходи. Це може навіть вплинути на їх психічне здоров’я. Крім того, підлітки з гінекомастією можуть часто вибирати вільний одяг, щоб приховати свою статуру. Ці постійні думки про збентеження можуть призвести до тривоги та депресії, які потребують лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Гінекомастія у підлітків, причини, ознаки, лікування, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, дієта, підлітки, гінекомастія, груди, дозрівання, статеве дозрівння


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ця хвороба не так небезпечна для дітей, як для їхніх батьків.

Рак товстої кишки. Чому батькам варто бути обережними

Хвороби | 17:00, 01.03.2024

Ця хвороба не так небезпечна для дітей, як для їхніх батьків.

Головне - не варто панікувати.

Що робити, коли в хлопчика діагностували фімоз

Хвороби | 20:00, 29.02.2024

Головне - не варто панікувати.

Американським ученим вдалося довести, що вплив собак на психіку дітей істотно знижує ризики розвитку у них шизофренії в дорослому віці. А ось із котам

Раннє спілкування дитини з собакою нівелює у неї ризики захворіти на шизофренію

Дитина | 00:30, 29.02.2024

Американським ученим вдалося довести, що вплив собак на психіку дітей істотно знижує ризики розвитку у них шизофренії в дорослому віці. А ось із котами, стверджують експерти, справи йдуть трохи інакше.

Із нею потрібно серйозно боротися.

Чому геморой - це не смішна, а серйозна хвороба

Хвороби | 21:00, 28.02.2024

Із нею потрібно серйозно боротися.

Чимало жінок навіть не знають, що мають таку проблему.

Рак молочних залоз. Як виявити хворобу на ранній стадії

Хвороби | 20:00, 27.02.2024

Чимало жінок навіть не знають, що мають таку проблему.

Діти — це вічні двигуни, вони не можуть всидіти на місці, вони 24/7 в процесі вивчення світу. А значить батьки часто стикаються з наслідками гіперакти

Медики розповіли, як правильно потрібно обробляти рани дитині

Дитина | 07:40, 26.02.2024

Діти — це вічні двигуни, вони не можуть всидіти на місці, вони 24/7 в процесі вивчення світу. А значить батьки часто стикаються з наслідками гіперактивної поведінки свого чада: розбиті коліна, синці, подряпини і садини. Багато хто впевнений, що всі ц


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: