Винайдено спосіб швидко діагностувати рак яєчників

Adoption
Date
  • 226 Переглядів
Метод уже випробували на 564 жінках.

4338_16.png (338.61 Kb)


Вчені кажуть, що вони розробили ранній скринінговий тест, який може виявити рак яєчників з надзвичайною точністю завдяки досягненням у галузі штучного інтелекту. Про це пише nypost.com.

Підхід машинного навчання з точністю 93% "є новим напрямом у ранньому виявленні раку яєчників, а, можливо, й інших видів раку", — сказав Джон Макдональд, почесний професор Технологічного інституту Джорджії.

Раннє виявлення особливо важливе, оскільки дослідники Технологічного інституту Джорджії описують рак яєчників як "тихого вбивцю", який зазвичай має безсимптомний перебіг - його рідко можна виявити під час звичайного гінекологічного огляду.

Вчені Технологічного інституту Джорджії кажуть, що метаболічний профіль жінки можна використовувати для визначення точної ймовірності захворювання на рак яєчників.

"Цей персоналізований підхід до діагностики раку більш клінічно інформативний і точний, ніж традиційні бінарні тести (так/ні)", - сказав Макдональд.

Рак яєчників є основною причиною смертності від раку серед жінок. Американське онкологічне суспільство повідомляє, що приблизно 1 із 87 жінок захворіє на рак яєчників і 1 зі 130, ймовірно, помре від нього. Серед попереджувальних ознак - здуття живота, біль у животі, утруднення приймання їжі та часте сечовипускання.

Щоб визначити, чи є у жінки рак яєчників, може знадобитися ректовагінальне дослідження органів малого тазу для виявлення відхилень, ультразвукове трансвагінальне дослідження органів малого тазу та/або аналіз крові CA-125 для визначення наявності певного білка.

За раннього лікування виживання протягом п'яти років становить понад 90%, зазначили в Технологічному інституті Джорджії.

Дослідники зосередили свої зусилля на метаболітах – молекулах, що утворюються внаслідок хімічних процесів – у крові.

Як пояснив співавтор Джеффрі Скольник, метаболіти, які потенційно здатні змінити правила гри, ідентифікуються в широких групах, а не як окремі об'єкти.

Менш ніж 7% із них у крові було хімічно охарактеризовано, але машинне навчання у поєднанні з аналітичним методом масспектрометрії дозволило дослідникам виявити унікальні характеристики, які можуть прокласти шлях до діагностики раку яєчників, додав співавтор Донджо Пан.

Він сказав, що завдяки новому підходу тисячі метаболітів "можуть бути легко й точно виявлені", що дозволить провести "точну діагностику раку яєчників".

"Очевидно, що існує величезна потреба в точному ранньому діагностичному тесті для цієї підступної хвороби", - додав Макдональд.

Дослідницька група налаштована оптимістично щодо того, що ця нова методологія, випробувана на 564 жінках, може призвести до раннього скринінгу й інших типів раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рак яєчників


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Нове дослідження показало, що людям із серцево-судинними захворюваннями важливо споживати рибу хоча б двічі на тиждень.

Жирну рибу рекомендують тим, у кого хворе серце

Харчування | 11:20, 15.04.2024

Нове дослідження показало, що людям із серцево-судинними захворюваннями важливо споживати рибу хоча б двічі на тиждень.

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

З початком весни кількість людей з нежитем, першінням в горлі і чханням різко зросла. Цей стан сильно заважає нормально функціонувати усім алергікам.

Якщо у вас алергія на цвітіння: поради лікаря

Алергія | 11:20, 14.04.2024

З початком весни кількість людей з нежитем, першінням в горлі і чханням різко зросла. Цей стан сильно заважає нормально функціонувати усім алергікам. Як з цим бути?

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Позбутися небажаного волосся на тілі можна абсолютно безболісним методом - за допомогою лазерної епіляції. Проте, досі багато людей боїться потенційно

Чи викликає лазерна епіляція рак?

Здоров'я | 11:20, 13.04.2024

Позбутися небажаного волосся на тілі можна абсолютно безболісним методом - за допомогою лазерної епіляції. Проте, досі багато людей боїться потенційної небезпеки від даної процедури. Наприклад, раку шкіри.

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: