Чому дитина не може адаптуватися в школі?

Adoption
Date
  • 279 Переглядів
Якщо ви бачите, що вже пройшло достатньо часу, а ваш син чи дочка досі не можуть адаптуватися до нових правил в житті: підйом, школа, навчання, уроки, нові друзі, - тоді варто брати ситуацію під контроль.

7650_11.jpg (31.86 Kb)


Новий клас — сильний стрес для дитини. Як тебе приймуть, як оцінять і що подумають про портфель — у школярів є маса приводів для переживань. Катерина Стригін розповідає, як допомогти дитині пережити цей період.

Ще вчора ваш карапуз солодко посміхався, роблячи пасочки в пісочниці, а сьогодні він вже йде в школу, де — о жах! — його можуть ображати, не принимати, де у нього можуть виникнути труднощі. Ви не зможете весь час бути поруч з підростаючим сином або дочкою, але зможете зробити так, щоб адаптація дитини до школи — і особливо в першому класі — пройшла максимально безболісно. Як для неї, так і для вас.

Опинитися і працювати в незнайомому колективі — сильний стрес для будь-якої людини, а особливо маленькокої. Найважче доводиться дітям з обмеженими можливостями, порушенням поведінки і тривалою дезадаптацією або надчутливий хлопцям, прив’язаним до конкретної людини, місця або умов. Але навіть іншим буває складно.

Згідно за нормативними стандартам, адаптація триває від 2 тижнів до 2 місяців. Ось кілька правил, які полегшать дитині процес звикання до нового способу життя в школі або просто звикнути до нових однокласників.

Режим важливий для роботи нервової системи — процеси гальмування і збудження повинні бути пов’язані з біологічним годинником.

Постарайтеся не перевантажувати дитину додатковими гуртками і тренуваннями, однак протягом дня у школяра має бути час на активний відпочинок.

Якщо ще 31 серпня ви разом з дитиною прокидалися в полудень, снідали в ліжку, не вмиваючись, а 1 вересня йому вже потрібно встати о сьомій ранку і екстрено зібратися в школу — стрес гарантований.

Уникнути цього допоможе поступовий перехід від розслабленого «літнього» режиму до більш чіткого. За два-три тижні до початку навчального року поступово введіть більш ранній відбій і більш ранній підйом при загальному збереженні 9-10 годин сну. Можна почати невимушену, але регулярну підготовку школяра до уроків — не більше півгодини в день.

Якщо малюк — майбутній першокласник, розкажіть йому про те, які предмети його чекають в перший рік навчання. І звичайно, не забувайте про читання літератури зі шкільної програми — воно теж має стати щоденною традицією.

Сформуйте в очах дитини позитивний образ педагога. Поясніть, що викладач — майстер своєї справи, шанобливо ставиться до учнів, до нього прислухаються і часто звертаються за порадою, допомогою.

Постарайтеся не обговорювати педагога, якщо поруч знаходиться дитина. Дуже погано, якщо батько і вчитель у присутності дітей сперечаються про правильність їх виховання, звинувачують один одного в педагогічних помилках, надмірної доброти або суворості.

В цьому випадку підривається і учительський, і батьківський авторитет. А страждає через це дитина. Адже високий авторитет близьких дорослих — основа успішного виховання.

Навіть в першому класі діти повинні вміти одягатися і вмиватися самі. Якщо у дитини не виходить швидко збиратися, можна потренуватися у вихідні дні або перетворити процес в гру.

Ще одна порада: промовляти всі дії разом з малюком. Так він навчиться швидше. У ситуації, якщо, наприклад, у дитини вийшло одягнутися не зовсім акуратно, відведіть його до дзеркала і попросіть оцінити зовнішній вигляд. Можна обернути побачене в жарт і вирішити проблему без різких зауважень і оціночних фраз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: уроки, навчання, школа, адаптація, дитина


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Процес навчання з кожним роком стає все більш трудомістким і складним, і у школяра в якийсь період може статися криза. Причини можуть бути різні - ком

Кілька способів зробити навчання дитини ефективнішим

Дитина | 09:00, 10.10.2021

Процес навчання з кожним роком стає все більш трудомістким і складним, і у школяра в якийсь період може статися криза. Причини можуть бути різні - комусь не вистачає посидючості, хтось прийшов добре не підготовлений, і йому не дуже цікаво на уроках,

До першого класу діти зазвичай остаточно відмовляються від денного сну. Але чи правильно це?

Користь денного сну для школярів

Дитина | 08:30, 30.09.2021

До першого класу діти зазвичай остаточно відмовляються від денного сну. Але чи правильно це?

Карантин - саме час знайти хорошого репетитора і підтягнути шкільні знання.Навіть в період суворого карантину можна продовжувати вчитися. Для цього до

Як вибрати репетитора для дитини, щоб не витратити гроші даремно

Дитина | 23:00, 29.09.2021

Карантин - саме час знайти хорошого репетитора і підтягнути шкільні знання.Навіть в період суворого карантину можна продовжувати вчитися. Для цього достатньо знайти хорошого репетитора, який може проводити заняття дистанційно - наприклад, по Скайпу.

Вчитися вдома, як і працювати, з одного боку - зручно, з іншого - є маса відволікаючих моментів.

Як допомогти дитині не відволікатися під час дистанційного навчання

Дитина | 14:00, 28.09.2021

Вчитися вдома, як і працювати, з одного боку - зручно, з іншого - є маса відволікаючих моментів.

Циклічність - основа світобудови. Законами циклічності підпорядковано і життя людини. Кожен цикл розвитку особистості триває 7 років, має свій сенс, о

Виховання дитини за законами циклів розвитку: від 0 до 7 років

Дитина | 21:00, 26.09.2021

Циклічність - основа світобудови. Законами циклічності підпорядковано і життя людини. Кожен цикл розвитку особистості триває 7 років, має свій сенс, особливості та завдання і закінчується кризою, який призводить до наступного циклу. Розуміючи і врахо

Останнім часом словосполучення «дитячий фітнес» звучить регулярно, але не всі батьки знають, що це таке.

Новий тренд: що таке дитячий фітнес?

Дитина | 14:00, 24.09.2021

Останнім часом словосполучення «дитячий фітнес» звучить регулярно, але не всі батьки знають, що це таке.

Початок навчання в школі є справжнім випробуванням не лише для психіки дитини, а й для її організму. Часто в цей період починає страждати зір. Пов'яза

Як зберегти зір школяру

Профілактика і лікування | 12:00, 21.09.2021

Початок навчання в школі є справжнім випробуванням не лише для психіки дитини, а й для її організму. Часто в цей період починає страждати зір. Пов'язано це з великим навантаженням на очі, так як дитина часто концентрується на читанні і писанні. Як пі

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: