Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Adoption
Date
  • 145 Переглядів
Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

4456_5.jpg (38.55 Kb)

Вчені досі вважали, що причина криється в генетичному дефекті, проте не могли встановити, в якому саме.

Керівник австралійської групи Кармела Тереза ​​Гаррінгтон сама пережила таку трагедію. Її син Демієн раптово помер уві сні 29 років тому. Кармела тоді працювала юристом. «Мені сказали, що це просто трагедія. Ніхто не винен. Але таке пояснення ніяк не вкладалося у моїй голові», — каже Гаррінгтон.

Мати трьох дітей змінила професію та стала біохіміком. Три роки тому у її близької подруги уві сні померло маля. І тоді Кармела кинула усі сили на дослідження.

Синдром раптової дитячої смерті (СВДС) виникає без попередження. Вчені встановили, що деякі маленькі діти мають дефект у механізмі пробудження. Зазвичай дитина прокидається, коли у неї виникають труднощі із диханням. Також це влаштовано у дорослих. Мозок сплячого реагує на нестачу кисню. Існує спеціальна область стовбура мозку, яка реєструє підвищений вміст вуглекислого газу в крові. Це відбувається, наприклад, через те, що сплячий вкрив голову ковдрою або уткнувся обличчям у подушку. В результаті людина прокидається.

А от у деяких немовлят цей механізм не працює. Гаррінгтон та її дослідна група з Дитячої лікарні в Вестміді у співпраці з Сіднейським університетом знайшла причину. Виявляється, мозок сплячого немовляти іноді блокується через фермент, що викликає «смерть у колисці».

Вчені назвали цей фермент — це BChE. Він із групи естераз — бутирилхолінестерази. Група Гаррінгтон ретельно проаналізувала сухі зразки крові більш ніж 60 немовлят, що померли уві сні. З'ясувалося, що дефіцит BChE може призвести до зупинки дихання під час сну. Причому тривалість апное варіюється в залежності від ступеня нестачі ферменту.

Причину встановлено, тепер потрібно розробити ліки, які зможуть відновлювати вміст BChE до потрібної кількості.

Зараз група Гаррінгтон зайнялася розробкою відповідного скринінгового тесту, який дозволить виявити дітей із групи високого ризику на ранній стадії та захистити їх від «смерті у колисці».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: раптова смерть у немовлят


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає незду

ГРВІ у немовлят: що треба знати батькам?

Немовля | 06:20, 25.05.2024

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає нездужати, багато батьків починають нервувати. І тут важливо не наробити помилок.

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізнят

Дослідження показують, що немовлята сприймають ритм музики від народження

Немовля | 01:20, 25.05.2024

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізняти її голос з-поміж інших. А тепер ще й виявилося, що вони вміють вловлювати ритм музики.

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспані

Діти вміють мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють

Дитина | 14:50, 23.05.2024

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспанії та США.

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику пр

Аналіз крові може виявити причини пошкодження мозку в новонароджених

Немовля | 07:40, 23.05.2024

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику проблеми і допоможе обрати правильне лікування.

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Сучасні дівчатка знають, що вони - достойні найкращого, що у них стільки ж прав, як і у хлопців, і що вони мають право бути собою, мати власну думку і

Як виховати впевнену в собі донечку?

Виховання | 08:30, 16.05.2024

Сучасні дівчатка знають, що вони - достойні найкращого, що у них стільки ж прав, як і у хлопців, і що вони мають право бути собою, мати власну думку і погляди на життя, навіть якщо ті не збігаються з поглядами інших.

Як тільки ви опускаєте дитину у ванну, вона починає плакати, а іноді все доходить до істерики? Сумна новина - ваше маля боїться купатися. Хороша новин

Якщо дитина боїться води

Дитина | 14:50, 12.05.2024

Як тільки ви опускаєте дитину у ванну, вона починає плакати, а іноді все доходить до істерики? Сумна новина - ваше маля боїться купатися. Хороша новина: це не смертельно і не назавжди. Що робити, щоб син чи дочка полюбили цей процес?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: