У Німеччині розробили штори, які без електрики підтримують 25-градусну температуру у приміщенні

Adoption
Date
  • 20929 Переглядів
Студентки Берлінського університету мистецтв Анна Коппманн і Есме Віллемсен розробили терморегулюючі штори, за допомогою яких можна підтримувати у кімнаті температуру 25°С, не використовуючи електроенергію. Повідомляє сайт Наша мама.

Проєкт “розумних” фіранок покликаний замінити клімат-контроль«Якою б не була погода на вулиці фіранкам для підтримання температури не потрібна електрика або інше джерело енергії, – зазначають розробниці. – Ефект збереження температури досягається завдяки використання матеріалів з фазовим переходом (phase-change material, PCM), які ми знаємо по сольовим грілкам».

Ідея прийшла студенткам після відвідування Музею Futurium у Берліні, де PCM використовується як терморегулюючий шар у стінах.

Принцип дії такого матеріалу дуже простий: він змінює температуру завдяки виділення тепла при зміні агрегатного стану матеріалів (зазвичай мова йде про кристалізацію солей з перенасиченого розчину). Головна особливість цієї технології, що вона може використовуватися не тільки для нагріву, але і для охолодження.

Для розробки “розумних” штор студентки зв’язалися з лабораторією Microtek, де розробляють мікрокапсульні PCM. Вчені погодилися допомогти, забезпечивши Анну і Есмі PCM-порошком і пояснивши, як максимально ефективно його використовувати.

Щоб створити прототип терморегулюючих штор, студентки змішали мікрогранули PCM C фарбою і “пофарбували” цією сумішшю тканину для фіранок з двох сторін у два шари. Така кількість дозволяє утримувати температуру у приміщенні на рівні 25°С. Коли стає занадто жарко, речовина всередині гранул плавиться, охолоджуючи приміщення. А коли на вулиці холод, матеріал, навпаки, твердне з виділенням тепла.

Для того, щоб посилити терморегулюючий ефект, на фіранки нанесли шар піноматеріалу.

Анна і Есме також подбали про те, щоб процес створення фіранок був максимально практичним: ніяких змін в технологію шиття звичайних штор вносити не довелося, не знадобилося і нове обладнання. Так що «розумні» фіранки тепер можна робити на будь-який швейній фабриці.

Студентки сподіваються, що поширення терморегулюючих штор скоротить використання кондиціонерів і обігрівачів у квартирах, адже вони сприяють підвищенню температур у містах і на планеті в цілому.

На сайті Наша мама ви знайдете завжди цікаві та корисні новини для матусь та дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Тепло, штори, фіранки


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Діагностика коронавірусу за станом язика

Новини | 13:30, 01.03.2021

Лікарі навчились діагностувати коронавірус за тим, як виглядає язик людини.

Порушення сну знижують когнітивні функції

Новини | 11:30, 01.03.2021

Дослідження показують, що люди з обструктивним апное уві сні мають підвищений ризик розвитку когнітивних порушень і хвороби Альцгеймера.

Кава може провокувати сонливість

Новини | 20:00, 27.02.2021

Лікар попереджає, що не варто розраховувати на каву, як на засіб тривалої тонізації - цей напій також здатний викликати сонливість.

Скільки людей вбив COVID-19?

Інфекції | 19:00, 26.02.2021

Про останні статистичні дані - читайте у матеріалі.

Смартфони можуть зменшити кількість сліпих людей

Новини | 13:30, 26.02.2021

Смартфони стали звичною частиною життя більшості. Детальніше - читайте у матеріалі.

Люди перестали хворіти на грип

Хвороби | 19:00, 25.02.2021

Жорсткі карантинні обмеження майже винищили грип на території Англії. У цьому регіоні протягом цілого року не зафіксовано жодного випадку вірусної хвороби, адже люди дотримуються соціальної дистанції.

Смішні меми можу підвищувати тиск

Новини | 13:30, 25.02.2021

Згідно з новим дослідженням, проведеним Австралійським національним університетом (ANU), гумор допомагає впоратися зі стресом, пов'язаним з віддаленою роботою, але тільки якщо людина до цього прагне.

Коментарі до новини

 Коментує: Павел  | 7.01.2021 - 09:36
Вопрос, насколько хватит таких штор. По опыту солевых грелок через пару десятков фазовых переходов ("расплавлений") они затвердевали и приходили в негодность.

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: