Післяпологова депресія

Adoption
Date
  • 2942 Переглядів
Дуже часто, разом з радістю від доконаного материнства, разом зі щастям завдяки появі довгоочікуваного малюка на світ, жінок переслідує депресія після пологів. Чому так відбувається? Дызнавалася "Наша мама".
Від чого з'являється післяродова депресія?

Дитинка росте досить швидко, Ви досить скоро забудете всі труднощі, пов'язані з його народженням: і безсонні ночі, і тривоги з приводу і без. Ви будете повністю поглинені радісним лепетом своєї крихітки, його відмінним апетитом і періодично крівящейся в смішну пику мордочкою. Ви все це чудово розумієте і приймаєте, але все одно є незрозуміла тяжкість на душі, та й настрій зовсім не святковий. Що ж це таке післяродова (постнатальна) депресія?

Часто буває так, що сезонна депресія збігається з післяпологовий. Вас, звичайно, це мало чим утішить і заспокоїть. Однак не все так погано. Існує ряд методів боротьби з цим явищем. Тільки для початку потрібно зрозуміти, що ж насправді відбувається?

Слід зазначити, що в офіційній медицині є таке поняття, як післяродова депресія, а значить, це не просто визначення поганого настрою. Виникнути вона може у молодої матусі в будь-який момент, і її появу можна легко обгрунтувати: Ви переживаєте за життя і здоров'я свого малюка, Ви побоюєтеся не впоратися з тим, що на Вас звалилося, або ж просто позначається втома, яка природна після вагітності і пологів .

У перший час після народження малюка, молоді мами часто переживають різкі емоційні зміни. Якщо жінка дуже вразлива і звикла приймати все близько до серця, то вона може подумати про те, що божеволіє, особливо якщо до цього вона не чула про таке поняття.

Що ж відбувається? Чому, коли потрібно радіти, хочеться плакати і кричати? Усе пояснюється досить просто: це все через гормонів, які відіграють не останню роль у жіночому організмі. Коли Ви виношували малюка, їх кількість помітно зросла, а після його народження відбувся різкий спад, оскільки у дію вступили інші, ті, які необхідні для вироблення грудного молока і для швидкого відновлення всього організму після пологів.

Це стан, насправді необхідно. Завдяки післяпологової депресії, організм жінки відволікається від важкої повсякденної роботи. Крім цього, відбувається перестановка пріоритетів, так як мета, яку Ви переслідували, виношуючи в собі дев'ять місяців маленьке життя, здійснилася - дитинча народилося.

На рішення кожної нової задачі нашому організму потрібен якийсь час. Насправді, якщо Ви відносилися до вагітності, як до чогось, що заважає Вам жити, спілкуватися, як і раніше з друзями, будувати свою кар'єру, тобто, вона не стала для Вас чимось природним, то Ви, швидше все, піддастеся впливу післяпологової депресії.
У тому ж випадку, якщо майбутня мама за період вагітності успішно закінчила навчання у ВУЗі, поступила на нову цікаву роботу, знайшла для старшої дитини відмінну школу, ходила на курси молодих мам, плавала в басейні і просто раділа життю, навряд чи вона дізнається, що таке ця сама післяродова депресія.

Сезонна депресія

Зараз можна поговорити і про те, що ж являє собою сезонна депресія. Найчастіше такий стан настає навесні. І хоч всі з нетерпінням чекають цієї пори року, але найчастіше, в перші весняні дні, ми відчуваємо втому і занепад сил. І радісний стан настільки віддаляється, що навіть весні і всім її принад перестаєш радіти.

Для всього біологічного світу зима - це час сну і затишшя. Тварини і рослини проводять цей період в стані спокою. А людина змушена жити в тому ж ритмі, що й раніше і вести звичний спосіб життя. Якщо додати до цього купу струсів, які підстерігають на кожному розі: наприклад, зимова сесія або фінансовий звіт в кінці року або ж виношування і народження малюка, то вийде і зовсім прискорений темп.

Відбувається фізичне виснаження організму, так як під час холоду витрачається більшу кількість внутрішньої енергії, а вітаміни у великому дефіциті. Він хоче відпочити, а перепочинок ніяк не настає. Підсумком цього стає якесь усунуте стан, при якому не хочеться робити ніяких рухів тіла, а лише монотонно лежати на дивані і скорбить про свою невдалу життя і лиходійці - долю.

Що ж можна порадити в даній ситуації? Не варто боятися такого свого стану. Прийміть все, як належне, з позначкою, що скоро все пройде. Потрібно просто почекати якийсь час і депресія сама собою випарується, як страшний сон. А поки можете вдосталь посумувати, пожаліти себе, також можна скаржитися своїм подругам на рідних, а рідним на подруг. Не забудьте лише попередити їх заздалегідь про Ваш емоційному стані, щоб вони все сприймали адекватно.

Іноді післяродова депресія може набувати і більш небезпечні форми. Варто насторожитися, якщо протягом кількох тижнів не настає поліпшення настрою. Якщо Ваше небажання нічого робити, а також слабкість і байдужість поширюються не тільки на Вас самих, але і на Вашого малюка, а також якщо Ви не відчуваєте себе потрібною і корисною, то Вам варто обов'язково звернутися до фахівців: психолога або психоневрології. Цікавий факт: поява агресії і надмірної збудженості трактується психологами, як початок виходу з післяпологової депресії. Якщо Ви почали кидатися підгузниками і пляшками в чоловіка, значить Ви на шляху до одужання!


Чи можна подолати післяпологову депресію?

Є багато перевірених методів позбавлення від післяпологової депресії, які дійсно працюють. Нехай Вас не вводить в оману їх удавана простота, повірте, вони реально ефективні. По-перше, всім молодим матусям дуже корисні прогулянки на свіжому повітрі. Чим довше, тим краще. Від цього, до речі, навіть поліпшується смак грудного молока.

Деяких жінок надзвичайно заспокоюють і відволікають від рутинних буднів затягнуті телефонні бесіди. Не будемо приховувати, що дуже зручно розмовляти по телефону, годуючи при цьому малюка грудьми, хоча фахівці особливо і не рекомендують так робити.

Потрібно випробувати всі способи, які раніше піднімали Ваш життєвий тонус: прогулятися по магазинах, почитати цікаву книгу, повалятися у ванні, повній пухнастою піни або просто безцільно подивитися в телевізор (хоч це і не дуже добре, але Вам можна). Можна також освоїти якесь рукоділля, зайнятися йогою, зробити в квартирі перестановку або просто зустрітися з подругами. Загалом, займайтеся всім тим, що точно змінить Ваше похмурий настрій.

Є і ще одна порада, як подолати цю саму післяпологову депресію. Досить часто наш настрій на цілий день залежить не від того, якою ногою ми перші наступили на підлогу, а від того, у скільки ми піднялися з ліжка.

Так як молоді мами прокидаються рано, то ризик отримати апатію і депресію знижується на 50 - 70%. Однак тут вкрай важливий і нічний сон, а він у Вас буде не завжди глибоким.

Не потрібно різко схоплюватися з ліжка, ривком підриваючи голову з подушки. Прокидайтеся поступово, плавно. Добре допомагає прокинутися проста вправа: потрібно помасажувати мочки вух. Така проста дія відмінно піднімає настрій і позбавляє від післяпологової депресії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, депресія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо у вас пропало молоко, не поспішайте кидати годування, краще додайте в раціон продукти для лактації. Кожне грудне вигодовування стимулює виробленн

Як збільшити кількість грудного молока за рахунок харчування мами?

Післяпологовий період | 01:20, 08.03.2024

Якщо у вас пропало молоко, не поспішайте кидати годування, краще додайте в раціон продукти для лактації. Кожне грудне вигодовування стимулює вироблення окситоцину і пролактину - гормонів, які відповідають за збільшення лактації. Якщо молока недостатн

Не уникайте спілкування з дитиною, доглядайте за нею разом з дружиною.

До чого повинен бути готовий молодий тато?

Тато | 14:50, 03.03.2024

Не уникайте спілкування з дитиною, доглядайте за нею разом з дружиною.

Мами знають, як важко буває позбутися від зайвих кілограмів після пологів. Однак, як з'ясували американські вчені, з проблемою набору ваги стикаються

Чоловіки набирають зайву вагу, коли вперше стають батьками - дослідження

Тато | 14:50, 28.02.2024

Мами знають, як важко буває позбутися від зайвих кілограмів після пологів. Однак, як з'ясували американські вчені, з проблемою набору ваги стикаються і новоспечені батьки.

Речовини, що містяться в материнському молоці, відіграють важливу роль у розвитку нервової системи зростаючої дитини. У новій роботі на цю тему дослід

У грудному молоці знайдений компонент, який відповідає за розум дитини

Немовля | 00:30, 28.02.2024

Речовини, що містяться в материнському молоці, відіграють важливу роль у розвитку нервової системи зростаючої дитини. У новій роботі на цю тему дослідники з Каліфорнійського університету Сан-Дієго і Лос-Анджелеського дитячого госпіталю встановили, що

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Після пологів кожна жінка стикається зі змінами у своєму організмі. І деякі настільки неприємні, що розповідати про них кому небуть немає ніякого бажа

4 проблеми після пологів

Післяпологовий період | 14:45, 05.02.2024

Після пологів кожна жінка стикається зі змінами у своєму організмі. І деякі настільки неприємні, що розповідати про них кому небуть немає ніякого бажання. Ми запитали у акушера-гінеколога, що це за проблеми і як їх побороти. Про всі ці проблеми говор

Народження дитини та її поява у сімʼї є не лише великою відповідальністю, а й етапом випробування для батьків. Адже як би дорослі не готувалися д

Післяпологова депресія у чоловіків: чи буває вона і що з нею робити?

Тато | 08:30, 31.01.2024

Народження дитини та її поява у сімʼї є не лише великою відповідальністю, а й етапом випробування для батьків. Адже як би дорослі не готувалися до нового досвіду, однак передбачити всі можливі зміни та випробування неможливо. Зараз суспільство п

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: