Як підготуватися до вагітності?

Adoption
Date
  • 362 Переглядів
Якщо пара планує народити дитину, медики наполегливо рекомендують майбутнім батькам заздалегідь планувати вагітність й готуватися до зачаття після обстеження й консультації з лікарем. Гінеколог-ендокринолог Наталя Сіліна розповіла, чому треба планувати вагітність, які обстеження пройти та від чого слід відмовитися, плануючи дитину.

4787_1.jpeg (25.1 Kb)


Існує таке поняття як предгравідарна підготовка та предгравідарне консультування (комплекс діагностичних, профілактичних і лікувальних заходів, спрямованих на оцінку стану здоров'я та підготовку статевих партнерів до зачаття.

"Пара вирішує, що хоче народити здорову дитину і вони йдуть на консультацію до гінеколога. А завдання акушера-гінеколога, крім того, щоб допомогти розв’язати цю задачу, ще й у тому, щоб зберегти здоров'я вагітної жінки й мінімізувати ризики, які може принести вагітність і пологи жінці", – розповідає лікарка.

За її словами, вагітність – єдиний природний процес, від якого жінка може померти.

"Тільки в акушерстві існує поняття материнської смертності. Я не лякаю. Підготовка до вагітності підвищує шанси не тільки на народження здорової дитини, а й знижує ймовірність порушення репродуктивного, сексуального та фізичного здоров'я жінки після вагітності та пологів", – наголошує Наталя Сіліна.

Каже: обсяг обстежень можна визначити виключно на прийомі лікаря. Багато що залежить від скарг жінки на момент планування зачаття, її стану здоров'я у цей момент, історії перенесених захворювань, вагітностей та пологів, супутніх захворювань.

Коли пара планує зачаття, найголовніше не перетворювати насолоду один одним під час сексу на "ой, терміново треба, мобільний додаток показує, що у мене овуляція", – каже Наталя Сіліна.

Додає: необхідно відмовитися від алкоголю і куріння, наркотиків. Важливо налагодити сон і засинати не пізніше 24:00. Перед сном бажано відмовитися від гаджетів та перегляду телевізора.

"Виключіть з раціону відверто шкідливі продукти, наприклад, фастфуд, і додайте волоські горіхи. Харчування має бути раціональним, рекомендовано знизити кількість цукру, кофеїну та уважніше ставитися до оброблених харчових продуктів", – радить лікарка.

Наголошує, за час підготовки до вагітності пара може поступово адаптувати свої харчові звички, збільшити споживання овочів, фруктів і зелені, які багаті на клітковину, налагодити вживання корисних жирів і м’яса.

Якщо пара – вегетаріанці, обов'язково треба сказати про це лікареві й гінеколог або андролог підберуть препарати для усунення дефіциту мікроелементів і вітамінів.

"Я давно не рекомендую жінці, яка багато років не їсть м'яса, починати його їсти під час вагітності. Існує безліч якісних залізовмісних препаратів, які допоможуть пройти вагітність легко і безпечно і без м'яса", – каже Наталя Сіліна.

За її словами, режим харчування важливий і для нормалізації ваги, якщо це необхідно. Високий або занадто низький індекс маси тіла пов'язаний не тільки з успіхом зачаття, але і з розвитком вагітності і здоров'ям малюка.

"Особливо важливий пункт – стрес. Саме він здатний негативно впливати на всі системи нашого організму, що абсолютно небажано під час вагітності", – наголошує лікарка.

Рекомендовано почати підготовку за три місяці. Якщо це не перша вагітність, підготовка залежить від того, як протікала і як закінчилася попередня. Важливо проаналізувати, чи не було ускладнень і як їх попередити.

"Якщо спроба не закінчилася пологами, важливо зрозуміти чому, пройти обстеження і лікування, дотримуватися всіх рекомендацій вашого лікаря. Оптимальним науково доведеним проміжком між вагітностями є інтервал не менше двох-трьох років", – розповідає Наталя Сіліна.

Зазначає, що небажано "входити" у вагітність з інфекційними та гострими захворюваннями, або хронічними в стадії загострення. Також існує низка захворювань, за яких протипоказано виношування вагітності через загрозу для життя жінки. Мова про важку ваду серця з порушенням кровообігу або декомпенсовані соматичні захворювання (цукровий діабет).

Додає: променева або хіміотерапія за певних ракових захворювань – тимчасове протипоказання до вагітності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: планування вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо ви бажаєте, щоб обов'язково народився хлопчик, чи мрієте про дівчинку, то стать майбутньої дитини можна запланувати самостійно.

Як запланувати стать майбутньої дитини?

Плануємо дитину | 10:00, 16.09.2023

Якщо ви бажаєте, щоб обов'язково народився хлопчик, чи мрієте про дівчинку, то стать майбутньої дитини можна запланувати самостійно.

Антибіотики – це ліки, які застосовуються для лікування бактеріальних інфекцій та запалень. Питання щодо їх безпеки під час вагітності завжди є актуал

Прийом антибіотиків: через скільки часу можна вагітніти

Вагітність та пологи | 23:00, 11.09.2023

Антибіотики – це ліки, які застосовуються для лікування бактеріальних інфекцій та запалень. Питання щодо їх безпеки під час вагітності завжди є актуальним, оскільки таємниця формування маленького життя в утробі матері потребує особливої уваги та дбай

Вагітність є важливим етапом в житті жінки, і підготовка до неї вимагає спеціальної уваги та підходу. Однією з найважливіших частин цієї підготовки є

Чому важливо проходити обстеження перед вагітністю?

Плануємо дитину | 17:00, 07.09.2023

Вагітність є важливим етапом в житті жінки, і підготовка до неї вимагає спеціальної уваги та підходу. Однією з найважливіших частин цієї підготовки є проходження обстеження перед вагітністю. Ця процедура допомагає визначити можливі ризики та підготув

Підлітковий вік - це період інтенсивного росту та розвитку, але також і час, коли багато дітей можуть стикатися з різними комплексами. Сприяти позитив

Як допомогти дитині подолати комплекси?

Дитина | 09:00, 04.09.2023

Підлітковий вік - це період інтенсивного росту та розвитку, але також і час, коли багато дітей можуть стикатися з різними комплексами. Сприяти позитивному розвитку дитини та допомогти їй подолати комплекси - це важлива задача для батьків і опікунів.

Американські та британські вчені вперше у світі створили штучні ембріони, які нагадують ембріони на ранніх стадіях розвитку людини. Для цього їм знадо

Науковці вперше у світі створили штучні ембріони

Плануємо дитину | 12:00, 02.09.2023

Американські та британські вчені вперше у світі створили штучні ембріони, які нагадують ембріони на ранніх стадіях розвитку людини. Для цього їм знадобилися не яйцеклітина та сперма, а стовбурові клітини.

Батьківство – це одне з найважливіших життєвих викликів, яке супроводжується радістю, відповідальністю та новими емоціями. Підготовка до цього етапу в

Як психологічно підготуватись до батьківства?

Плануємо дитину | 02:30, 01.09.2023

Батьківство – це одне з найважливіших життєвих викликів, яке супроводжується радістю, відповідальністю та новими емоціями. Підготовка до цього етапу вимагає не лише фізичної підготовки, а й психологічної. Нижче ми розглянемо кілька кроків, які допомо

Планування вагітності є важливим етапом у житті кожної сім'ї, яка мріє про народження дитини. Цей процес передбачає ретельне обговорення, підготовку т

З чого розпочати планування вагітності?

Плануємо дитину | 23:00, 31.08.2023

Планування вагітності є важливим етапом у житті кожної сім'ї, яка мріє про народження дитини. Цей процес передбачає ретельне обговорення, підготовку та здійснення кроків для створення сприятливого середовища для майбутньої матері та її дитини. Давайт

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: