Лікар пояснив, чи не шкідлива епідуральна анестезія для мами і дитини

Adoption
Date
  • 1247 Переглядів
Народжувати - боляче. Це правда, від якої ніде дітися. Звісно, якщо мова йде про природні пологи. А якщо використати епідуральну анестезію, можна відчути радість народження своєї крихітки практично без болю. Та чи не шкідливо це для самої дитини, і для мами?

2773_13.jpg (37.37 Kb)


Епідуральна анестезія – один з найпопулярніших способів знеболення пологів, та найбільш ефективний. Є багато прихильників і супротивників даного методу знеболення. Так, звісно, є ті, хто вважає, що народжувати в полі без будь-яких медикаментів та засобів – це головне призначення у житті жінки і єдиний спосіб народження дитини, але давайте будемо відвертими: народжувати добу, дві, три, коли жінка від болю не пам’ятає, як її звати й повністю знесилена – це аж ніяк не сприяє зменшенню материнської смертності, що було досить популярно в часи, коли «народжували між грядками».

Крім того, так “жертви” негативно впливають на стан малюка. Тому далі розглянемо епідуральну анестезію більш детально. Лікар анестезіолог вводить знеболювальне в простір між оболонками спинного мозку на рівні попереку, завдяки чому блокуються нервові закінчення, які відповідають за больову чутливість. Таким чином жінка відчуває перейми без болю, а пологи проходять без больових відчуттів.

Під час епідуральної анестезії жінка знаходиться у свідомості й в адекватному стані, що дозволяє їй спілкуватися з лікарем і близькими. Доречно наголосити, що чоловіки досить важко переносять «больові напади» під час партнерських пологів. Це, у свою чергу, може призвести до посиленого відчуття провини перед дружиною, до страху завдати нових страждань, що тягне за собою і небажання мати ще дітей надалі, розлад сексуального життя.

Введення епідуральної анестезії має деякі особливості. Як правило, проводять її з настанням перейм, але до початку потуг, розраховуючи час анестезії так, щоб до початку потуг дія анестетику закінчилася.

Не слід забувати, що:

- Попри те, що період відкриття шийки матки скорочується, потужний період може бути трохи довшим, ніж зазвичай. Однак, завдяки збереженим силам жінки може залишитися непоміченим;
- При деяких патологічних станах, таких як деформації поперекового відділу хребта, запальні процеси в ділянці проколу; порушення зсідання крові, сепсисі чи кровотечах, а також при артеріальному тискові нижче 100 мм.рт.ст. епідуральна анестезія протипоказана;
- Також слід зазначити, що як і будь-яка медична маніпуляція, при якій вводяться лікарські препарати, епідуральна анестезія має ряд побічних дій та ускладнень, які дуже рідко мають місце (наприклад, ослаблення пологової діяльності в потужному періоді, головні болі надалі тощо).

Тому при виборі жінкою епідуральної анестезії потрібно пам’ятати, що завжди існує невеликий ризик побічної дії. Але з іншого боку, поріг больової чутливості у кожної жінки різний. У деяких жінок в результаті довготривалого сильного болю може розвинутися та ж слабкість пологової діяльності, підвищитися артеріальний тиск, прискоритися пульс, що призводить до гіпоксії малюка. І в такому разі однозначно краще знеболити пологи.

Звичайно, спрогнозувати та сказати, напевно, як саме буде поводити себе жінка чи якими будуть перейми, і пологи взагалі, неможливо, оскільки кожні пологи індивідуальні та відрізняються одне від одного навіть в однієї й тої самої жінки.

Тому, щоб обрати надійний спосіб знеболення пологів жінка повинна не слухати «про чужий досвід» чи читати негативні/позитивні відгуки, а слухати себе та відчувати свій організм. Оскільки, ще раз наголошуємо, кожні пологи індивідуальні, не схожі одне на одного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: епідуральна анестезія, пологи


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Пологи у вертикальному положенні - мода чи дійсно ефективний спосіб полегшити процес?

Що таке вертикальні пологи та які їх мінуси?

Вагітність та пологи | 23:00, 01.10.2021

Пологи у вертикальному положенні - мода чи дійсно ефективний спосіб полегшити процес?

Від місяця, в якому жінка народила дитину, може залежати ймовірність і тривалість післяпологової депресії. Дослідження провела група вчених, що предст

Названо пору року, коли найкраще народжувати дітей

Вагітність та пологи | 12:00, 01.10.2021

Від місяця, в якому жінка народила дитину, може залежати ймовірність і тривалість післяпологової депресії. Дослідження провела група вчених, що представляють Університет штату Каліфорнія.

Живіт опускається внизОдна з найперших ознак наближення пологів – опущення живота. Так, зміститися він може за 2-4 тижні до потуг, але це вже вірна оз

Як розпізнати наближення пологів?

Пологи | 10:00, 28.09.2021

Живіт опускається внизОдна з найперших ознак наближення пологів – опущення живота. Так, зміститися він може за 2-4 тижні до потуг, але це вже вірна ознака, що плід нижче опускається до області тазу і вже готується побачити світ. Примітно, що у мам, я

Вчені довели, що після пологів у жінки змінюється голос.

Вчені назвали несподівану зміну в організмі після вагітності

Післяпологовий період | 17:00, 27.09.2021

Вчені довели, що після пологів у жінки змінюється голос.

Для когось із жінок пологи проходять легше, для когось складніше, але всі стверджують: боляче. Вчені навіть проводили дослідження, в ході якого з'ясув

Як пережити пологи без болю: корисні поради лікаря

Пологи | 10:00, 27.09.2021

Для когось із жінок пологи проходять легше, для когось складніше, але всі стверджують: боляче. Вчені навіть проводили дослідження, в ході якого з'ясували, що за рівнем болю пологи прирівнюються до кількох переломів кісток одночасно.

Хто з жінок схильний до ризику переношеної вагітності. Яка затримка пологів вважається безпечною для малюка. Які симптоми говорять про те, що пологи п

Затримка пологів: чим небезпечна і хто в групі ризику?

Вагітність та пологи | 17:00, 26.09.2021

Хто з жінок схильний до ризику переношеної вагітності. Яка затримка пологів вважається безпечною для малюка. Які симптоми говорять про те, що пологи пора стимулювати пологи? Читайте в статті.

Багато жінок, які двічі народжували, кажуть, що другі пологи швидші, інтенсивніші і легші. Чи справді це так, чи лише стереотип?

Чи правда, що другі пологи коротші за перші?

Пологи | 12:00, 25.09.2021

Багато жінок, які двічі народжували, кажуть, що другі пологи швидші, інтенсивніші і легші. Чи справді це так, чи лише стереотип?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: