Пологи у воді: безпечно чи ні?

Adoption
Date
  • 3935 Переглядів
Пологи у воді – порівняно новий метод, але він стає усе більше популярним серед жінок усього миру. Уважається, що це зручніше, простіше й здоровее для дитини – прийти в мир з меншим болем і більшою насолодою цим процесом. Отже, пологи у воді: переваги, недоліки – тема розмови на сьогодні.

Незважаючи на те, що пологи у воді – порівняно новий метод, але нині він стає усе більше популярним серед жінок усього миру. Є думки, що народжувати у воді зручніше, простіше. Це краще впливає й на майбутнє дитя, на його здоров'я.

Пологи у воді відрізняються від традиційних тим, що породілля періодично занурюється у ванну, джакузі або басейн з теплою водою. І обов'язково знаходиться у воді під час самих пологів, щоб дитина вийшла не в повітряне, а у водне середовище.

Пологи у воді не є ризикованими – ні для дитини, ні для матері. Але якщо ускладнення вагітності мали місце, або яким-небудь образом існує погроза для матері чи – цілком імовірно, що пологи у воді не підходять для вас.

Протипоказані пологи у воді жінкам з вузьким тазом, що страждають на хронічні захворювання (цукровий діабет, хвороби серцево-судинної системи), тощо.

Отже, пологи у воді мають як свої "за", так і "проти".

"За"

Вода, як відомо, позитивно впливає на жіночий організм у момент переймів, насамперед, вона полегшує біль. Це відбувається тому що, коли породілля перебуває у глибокому басейні, вона майже не відчуває свого тіла, оскільки вода підтримує її. М'язи стегон, спини, живота і родових шляхів в цей момент розслаблені. Щодо води, то гаряча вода знижує високий кров'яний тиск, тепла вода робить промежини пружними й знімає напругу. Це зменшує ймовірність розривів і необхідності накладати шви. У воді жінка розслабляється не лише фізично, але й психологічно. Під час пологів у воді зручно приймати будь-які пози, тому можна підібрати таку, в якій жінка почуватиме себе найбільш комфортно.

Проти

Для лікаря проводити водні пологи складніше, ніж «традиційні». Та й жінка поаивнна готова до того, що доведеться обійтися без застосування медикаментів.

Пологи у воді бувають затяжними, якщо зануритися в басейн занадто рано (до відкриття шийки на 6-8 см). Перейми бувають рідше. Хоча весь процес відбувається менш болісно і більш плавно, проте жінка втомлюється. Вода швидко вистигає, а в теплій воді через 3 - 4 години починає активно розмножуватися кишкова паличка. Тому кожні 2,5 - 3 години потрібно повністю змінювати воду.

Є ризик того, що дитина наковтається води. Легені немовляти влаштовані так, що при народженні вони обов'язково повинні розкритися. Таку можливість дає перший вдих новонародженого. Якщо ж він відбудеться під водою, життя малюка може опинитися в небезпеці.

Також небезпечні такі пологи й тим, що існує ризик виникнення рідкісного, небезпечного ускладнення - водної емболії (попадання води з басейну в кров породіллі).

У разі виникнення післяпологової кровотечі важко швидко надати медичну допомогу, ї про цим фактом не слід нехтувати.

Рішення про пологи у воді вагітна жінка має добре обдумати, порадившись з лікарями і родичами. Але якщо жінка вибрала «водний спосіб», краще робити це в пологовому будинку або клініці. Досвідчені фахівці при необхідності нададуть належну медичну допомогу.

ВІДЕО:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, вода, перейми


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

У новому огляді вчені проаналізували дані, які були отримані в 40 дослідженнях, що охопили 6 мільйонів вагітностей в 17 країнах з січня 2020 року по с

Пандемія коронавірусу призвела до більшої кількості мертвонароджених дітей

Вагітність та пологи | 12:00, 19.04.2021

У новому огляді вчені проаналізували дані, які були отримані в 40 дослідженнях, що охопили 6 мільйонів вагітностей в 17 країнах з січня 2020 року по січень 2021 року. Дослідження, які стосувалися виключно впливу інфекції SARS-CoV-2, не ввійшли в цей

Стан здоров'я і соціально-економічний статус матері впливають на розвиток плоду та ймовірність передчасних пологів. Але роль батька ніколи не враховув

У бідних сім'ях дитина частіше народжується передчасно - дослідження

Вагітність та пологи | 10:00, 16.04.2021

Стан здоров'я і соціально-економічний статус матері впливають на розвиток плоду та ймовірність передчасних пологів. Але роль батька ніколи не враховувалась, тому фахівці з Чикаго вирішили заповнити цю прогалину. Виявилось, що якщо батько майбутньої д

Що обрати – домашні пологи чи в лікарні – читайте далі.

Чи ризиковано народжувати дитину в лікарні в умовах пандемії COVID-19

Пологи | 05:00, 09.04.2021

Що обрати – домашні пологи чи в лікарні – читайте далі.

Найчастіше перше батьківство у чоловіків в Україні настає у 30 – 39 років: у Держстаті нарахували понад 135 тисяч таких чоловіків.

В якому віці українські чоловіки найчастіше стають батьками?

Сімейні справи | 08:00, 03.04.2021

Найчастіше перше батьківство у чоловіків в Україні настає у 30 – 39 років: у Держстаті нарахували понад 135 тисяч таких чоловіків.

Хоч кесарів і називають пологами, все ж не варто забувати, що це серйозна порожнинна операція. Показаннями до цієї операції можуть бути різні патологі

Корисні поради, як вести себе після кесарів розтину

Пологи | 05:00, 05.03.2021

Хоч кесарів і називають пологами, все ж не варто забувати, що це серйозна порожнинна операція. Показаннями до цієї операції можуть бути різні патології як з боку матері, так і з боку дитини. Починаючи від анатомічних особливостей (таких як вузький та

Для будь-якої вагітної жінки дуже важливо пройти через процес пологів в комфортній і приємній обстановці. Саме з цієї причини питання про вибір полого

Вагітність і пологи: Як вибрати пологовий?

Вагітність та пологи | 10:00, 01.03.2021

Для будь-якої вагітної жінки дуже важливо пройти через процес пологів в комфортній і приємній обстановці. Саме з цієї причини питання про вибір пологового будинку є одним з найбільш важливих при підготовці до пологів.

Дуже важливо пам’ятати про аптечку, яку треба брати з собою в пологовий будинок. Розглянемо, що ж з медикаментів потрібно взяти з собою в пологовий бу

Що взяти в пологовий будинок з медикаментів для новонародженого

Вагітність та пологи | 12:00, 28.02.2021

Дуже важливо пам’ятати про аптечку, яку треба брати з собою в пологовий будинок. Розглянемо, що ж з медикаментів потрібно взяти з собою в пологовий будинок для новонародженого.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: