Протиракова дієта: поради спеціалістів

Adoption
Date
  • 4660 Переглядів
Лікарі довели взаємозв’язок між розвитком смертельного процесу та похибками в харчуванні у 40% чоловіків і 60% жінок, які страждають онкологічними захворюваннями.

4563_tverdyi-syr.jpg (36.51 Kb)


Дієтична профілактика раку складається з двох основних пунктів. По-перше, потрібно захищати організм від попадання в нього з їжею шкідливих канцерогенних речовин. По-друге, ми повинні вживати в їжу поживні речовини, що перешкоджають розвитку злоякісних пухлин.

1. Канцерогени
Першими в списку, поза всяким сумнівом, значаться м’ясні та рибні копченості. Ці продукти містять креозот і формальдегід. У процесі термічної обробки м’яса – копчення або смаження – утворюються також інші канцерогени, у тому числі поліциклічні ароматичні вуглеводні.
Отже, копчені вироби – це пряма загроза нашому організму. В який з коптильного диму неминуче потрапляє канцероген бензопірен та інші явно небажані речовини. Вони виявлені в копчених ковбасах, окостах, корейці, шпротах, оселедця холодного копчення, а також в сухофруктах, сушених димом.

Про нітрати писано-переписано багато. Ними обробляють ковбаси, сосиски, консерви та інші м’ясопродукти для збереження приємного червоно-рожевого кольору, що пестить наш споживчий погляд.

Крім того, нітрати потрапляють в наш організм разом з овочами, вирощеними саме на них. Все було б не так страшно, але в шлунково-кишковому тракті вони можуть переходити у нітрити. Доведено, що нітрати і нітрити є факторами розвитку злоякісних пухлин.

Обов’язково згадаємо гаряче люблені нами насичені жири. Їх досить багато в молочних і м’ясних продуктах, тортах і тістечках, жирному молоці, яйцях, рибі і чіпсах, а також інших смажених продуктах.

Надмірна калорійність їжі і надмірне споживання жиру сприяють розвитку деяких онкологічних захворювань. Жир, як відомо, становить у середньому 40% від загальної калорійності їжі. Небезпека не тільки в його кількості, але і в типі. Тугоплавкі, або насичені, жири найбільш шкідливі. Небезпека їх канцерогенної дії у багато разів збільшується при вживанні в несвіжому або перегрітому вигляді.

Тому ніколи не залишайте жир на сковорідці і не використовуйте його повторно! При цьому виробляються пероксиди.

Це стосується і рослинного масла. У вершковому маслі при смаженні також утворюються шкідливі речовини. Люди, які дотримуються принципів здорового харчування, взагалі повинні уникати смажених продуктів, віддаючи перевагу печеним, тушкованим і вареним. Не варто включати в раціон занадто велику кількість рослинних олій – 10-20 грамів на день цілком достатньо.

При смаженні вуглеводів виникає інша проблема: виникнення канцерогену акриламіду. Тому доводиться констатувати: чудова крохмалиста смажена картопелька отруює організм. Так само діють всілякі крекери-сухарики-чіпси.

Злоякісні клітини дуже люблять білий цукор, який ми, на превеликий жаль, споживаємо безмірно.

Надмірне споживання алкоголю сприяє розвитку різних злоякісних новоутворень, насамперед раку печінки. Відомо, що печінка – це унікальна лабораторія з переробки абсолютно всіх токсинів, що надходять в людський організм. При алкогольному подразнені порушуються процеси знешкодження всіх канцерогенів. Метаболіт алкоголю ацетальдегід безпосередньо викликає рак. Крім того, алкоголь – це хороший розчинник для самих різних канцерогенів. Він посилює їх всмоктування. Будь-які спиртовмісні напої не тільки ушкоджують печінку, а й надають гнітючий вплив на ендокринну та імунну системи людини. Все б нічого, але це і знижує ефективність дії природної протипухлинної стійкості, яку виробила природа в ході еволюції.

Речовини-канцерогени можуть потрапляти в організм людини і з питною водою. Хлорована вода викликає небажані зміни, або, по-науковому, мутації в клітинах. Протікаючи по трубах, вода вдобавок забруднюється сполуками заліза, що підвищує онкологічний ризик.
У вашій дієті однозначно не потрібні хлор і фтор. Тому харчових продуктів, приготованих за допомогою водопровідної води, потрібно уникати. Доведено, що хлор руйнує багато фітонутрієнтів та інших поживних речовин.

Абсолютно марними продуктами з цієї причини є всілякі газовані напої і розлитий в пляшки сік. Адже хлор водопровідної води вже зробив свою чорну справу – зруйнував майже всі корисні фітонутрієнти. Вчені-онкологи вважають, що один відсоток онкозахворювань виникає саме через вживання хлорованої води. Хлор має здатність накопичуватися в тканинах, надаючи канцерогенну дію. Профілактика проста, як задачка з одним невідомим. Це кип’ятіння або 12-годинне відстоювання налитої з-під крана хлорованої води. Харчове залізо є чинником розвитку раку. Доведено взаємозв’язок між харчовим залізом і процесом канцерогенезу товстого кишечника. Також надмірне споживання кухонної солі є шкідливим з точки зору розвитку пухлини.

2. Антиканцерогени
Життя змушує нас шукати і знаходити природні антиканцерогени. Певною протипухлинною активністю володіють вітаміни – B 6 , D, Ρ, ΡΡ, фолієва кислота. Але найефективнішими з них заслужено вважаються вітаміни С і А. Доведено, що вживання вітаміну С безпосередньо пов’язане зі зниженням виникнення раку шлунка і стравоходу. Адже в цих органах травлення збираються всі шкідливі речовини, які людина проковтнула. Ці консерванти, барвники, хімічні препарати тощо ще й вступають між собою в реакцію, утворюючи абсолютно нові і однозначно отруйні сполуки.

Вітамін С окисляє і пов’язує ці токсини, значно послаблюючи їх вплив. Що ж стосується вітаміну А, то він запобігає руйнуванню клітин від різноманітних шкідливих зовнішніх факторів. Багатьма дослідженнями підтверджено, що він зменшує частоту виникнення раку на 80%. Звичайно ж, потрібно надавати привілей не синтетичним вітамінам, а природним, які містяться в натуральних продуктах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вберегти хороший настрій, коли все котиться під три чорти?

Вітаміну А досить багато в печінці, жирних видах риби, твердих сирах, сметані, а провітаміну А – в моркві, гарбузі, абрикосах, томатах, персиках, С – в чорній смородині, чорноплідній горобині, цибулі, часнику, полуниці, капусті, особливо квашеній , молодій картоплі, свіжій листовій зелені і нічим не оброблених цитрусових. Обох вітамінів досить багато в плодах шипшини та обліпихи. Один з вивчених каротиноїдів – лікопен, міститься у свіжих томатах. Підвищене споживання лікопену призводить до зниження ризику виникнення раку молочної залози і сечового міхура.

Доведено, що вживання в їжу всіх видів капусти, особливо броколі, брукви, гірчиці, редьки, ріпи, хрону в достатній кількості знижує ризик виникнення раку всіх локалізацій і, насамперед, шлунка, товстої кишки, носоглотки, молочної залози.

Протипухлинні речовини містяться в цитрусових: апельсинах, грейпфрутах, лимонах, мандаринах.

Антиканцерогенні фактори містяться в соєвих бобах, горосі, квасолі, сочевиці. Зелені листові овочі (крес-салат, цибуля-перо, пастернак, петрушка, ревінь, селера, кріп, шпинат), а також морські водорості, що вживаються в їжу, містять пігмент хлорофіл. Включення в раціон харчування цих продуктів знижує, наприклад, ризик розвитку раку легень, ротової порожнини, глотки, стравоходу, шлунка, товстої кишки, молочної залози, сечового міхура.

Брак в живленні харчових волокон у харчуванні істотно підвищує ризик виникнення таких пухлин, як рак молочної залози і матки у жінок. Висівки злакових, а також соя, горох, квасоля, інші бобові містять фітинову кислоту і лігніни, у яких виявлена ​​протипухлинна активність.

Нестача йоду може бути причиною захворювань щитовидної залози і, в тому числі, раку. Крім селену і йоду протипухлинною активністю володіють інші макро- і мікроелементи, що містяться в харчових продуктах.

Серед них – германій, калій, кальцій, магній, марганець, молібден, мідь, цинк. Багаті магнієм боби, пшениця, жито, овес, гречка. Також міститься він у багатьох овочах і фруктах. Кальцій надходить в організм людини, перш за все, з молочними продуктами, особливо багаті ним сир і творог, також багато кальцію в квасолі, менше – в моркві, капусті та інших овочах. Часник і цибуля також містять протипухлинні органічні сірчисті з’єднання.

В онкології існує такий термін, як “азіатська перевага”. Він позначає виражене в кілька разів зниження рівня захворюваності на рак кишечника, молочної залози і пухлинами інших локалізацій в азіатському регіоні порівняно з країнами інших континентів. Багато вчених пояснюють цей факт високим рівнем споживання зеленого чаю і рослинної їжі в цілому у народів азіатського континенту. Звідси конкретна рекомендація: замінити чорний чай як мінімум двома чашками зеленого напою щодня.

Формула протиракової дієти:
Більше овочів, фруктів і злаків, менше надлишкової висококалорійної їжі (тваринні жири, м’ясо та солодощі)

Кому вона потрібна?
1. Онкологічним хворим.
2. Хворим передраковими захворюваннями (поліпоз кишечника, мастопатія у жінок та інші).
3. Пацієнтам з різними хронічними захворюваннями.
4. Людям із спадковою схильністю до онкозахворювань.
5. Всім людям старше 40 років, оскільки саме в цьому віці збільшується ризик розвитку злоякісних пухлин.
6. Особам з доброякісними пухлинами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: здоров'я, здорове харчування, корисні продукти, корисна їжа, дієта, рак, хвороби, лікування, харчування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Басейни з кульками визнали розсадником інфекції

Здоров'я | 12:10, 16.07.2024

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Чому у дівчаток аутизм зустрічається рідше, ніж у хлопчиків?

Хвороби | 06:20, 16.07.2024

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів,

Які продукти послаблюють серцево-судинну систему дітей?

Дитяче харчування | 07:40, 11.07.2024

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів, солі, цукру та вуглеводів підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та діабету у дітей ві

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку х

Розкрито спосіб профілактики харчової алергії у дітей

Алергія | 01:20, 11.07.2024

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку харчової алергії у трирічному віці, це встановили дослідники зі Швеції та Норвегії.

Захворювання горла – часте явище у дітей. І малюки переносять його важче, ніж дорослі. Больовий синдром, що супроводжує запалення, порушує сон, знижує

Як навчити дитину полоскати горло?

Дитина | 09:30, 08.07.2024

Захворювання горла – часте явище у дітей. І малюки переносять його важче, ніж дорослі. Больовий синдром, що супроводжує запалення, порушує сон, знижує апетит, заважає повноцінній активності. У результаті з'являються млявість, апатія, плаксивість. Все

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: