Чому у людини виникає панкреатит

Adoption
Date
  • 108 Переглядів
Панкреатит (запалення підшлункової халози) може виникати через зловживання алкоголем та "важкою" їжею.

Причини виникнення панкреатитуПідшлункова залоза виконує дві важливі функції в організмі - це вироблення гормонів, що регулюють рівень цукру в крові (інсулін, глюкагон), а також вироблення травних ферментів (протеази, ліпази, амілази). Порушення вироблення інсуліну може сприяти розвитку цукрового діабету, а нестача травних ферментів негативно впливає на весь травний тракт. Обидва випадки викликаються порушеним функціонуванням підшлункової залози. Наприклад, це може статися внаслідок її запалення через панкреатиту.

Як проявляється? Існує гостра і хронічна форма панкреатиту. При гострому варіанті сильне запалення залози з'являється раптово. На порушення вказують наступні ознаки.

1. Різкий біль у верхній частині живота, що віддає в спину і триває кілька днів. Особливо підозріло, коли біль обвиває тіло, як пояс.
2. Нудота і блювання.
3. Метеоризм.
4. Сильний біль після їжі, особливо з жирними стравами.
5. Судоми при дефекації.
6. Діарея з хворобливими спазмами.
7. Загальне нездужання з підвищенням температури.
8. Низький кров'яний тиск із запамороченням.
9. Гумовий живіт: затверділий, але не повністю напружений.

Чому виникає запалення підшлункової залози? Є дві основні причини: камені в жовчному міхурі, що блокують доступ до органу, в також надмірне вживання алкоголю.

У рідкісних випадках гострий панкреатит викликається деякими ліками, наприклад, антибіотиками, сильними знеболювальними. Також на його виникнення впливає генетична схильність, травми черевної порожнини, інфекції (свинка), бактерії (сальмонела). Крім того, ризик розвитку захворювання збільшує куріння.

Хронічне запалення підшлункової залози.Хронічна форма хвороби зазвичай виникає після зловживання алкоголем протягом тривалого періоду часу. З цієї причини запалення органу має репутацію «захворювання алкоголіків». Однак причиною може бути також підвищена концентрація жиру і кальцію в крові. У 20 відсотків хворих причина незрозуміла.

Що важливо. Точно визначити панкреатит дозволяє тільки аналіз крові: індикатором запалення є підвищений рівень травного ферменту ліпази. Якщо вже є хронічний панкреатит, необхідно періодично перевіряти рівень ліпази, щоб дізнатися, як прогресує захворювання. Гострий панкреатит, зазвичай триває максимум два тижні, може перерости в хронічну форму, що означає підвищений ризик раку підшлункової залози.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пайнреатит, причини, здоров'я, підшлункова, запалення


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Медичні дослідження показують, що діти з розладами сну частіше страждають від алергії, вушних інфекцій і проблем зі слухом. У них частіше виникають со

Як відбивається нестача сну на здоров'ї дитини

Дитина | 10:00, 19.04.2021

Медичні дослідження показують, що діти з розладами сну частіше страждають від алергії, вушних інфекцій і проблем зі слухом. У них частіше виникають соціальні та емоційні проблеми. Який ще негативний вплив має нестача сну на дитину?

Діти теж можуть страждати від головного болю. Правда, у них це трапляється рідше.

Якщо у дитини болить голова

Дитина | 09:30, 19.04.2021

Діти теж можуть страждати від головного болю. Правда, у них це трапляється рідше.

Дослідники з Великої Британії стверджують, що діти, чиї батьки розлучені, з більшою ймовірністю схильні до ожиріння, ніж ті, чиї батьки залишаються ра

Розлучення може призвести до розвитку небезпечної хвороби у дітей

Сімейні справи | 12:00, 18.04.2021

Дослідники з Великої Британії стверджують, що діти, чиї батьки розлучені, з більшою ймовірністю схильні до ожиріння, ніж ті, чиї батьки залишаються разом. Вчені з Лондонської школи економіки і політичних наук проаналізували дані о 7, 5 тисяч дітей, щ

Поява симптомів молочниці - сигнал, який повинен спонукати звернутись до лікаря.

Поради для ефективного лікування молочниці

Мама | 22:00, 16.04.2021

Поява симптомів молочниці - сигнал, який повинен спонукати звернутись до лікаря.

У попередніх дослідженнях було встановлено, що у дорослих  курців змінюється мікробіом.

Пасивне куріння змінює мікробіом немовлят

Немовля | 15:30, 16.04.2021

У попередніх дослідженнях було встановлено, що у дорослих курців змінюється мікробіом.

Незважаючи на всі досягнення медицини, деякі основні питання не мають відповіді. Наприклад, людям не можна точно сказати, скільки вони житимуть. Також

Медики розповіли, чи можна передбачити менопаузу

Мама | 11:30, 16.04.2021

Незважаючи на всі досягнення медицини, деякі основні питання не мають відповіді. Наприклад, людям не можна точно сказати, скільки вони житимуть. Також не можна точно передбачити, коли закінчаться фертильні роки жінки.

Якщо ви відчули в диханні близької людини запах часнику, то саме час встати від неї подалі. Таку думку висловив відомий британський вірусолог.

Запах часника попереджує захворювання коронавірусом

Профілактика і лікування | 23:00, 15.04.2021

Якщо ви відчули в диханні близької людини запах часнику, то саме час встати від неї подалі. Таку думку висловив відомий британський вірусолог.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: