Гра на фортепіано покращує обчислювальну здатність мозку, - вчені

Adoption
Date
  • 381 Переглядів
Нове дослідження, проведене вченими з Університету Бата, демонструє позитивний вплив навчання грі на музичному інструменті на здатність мозку обробляти зображення та звуки, а також показує, як це також може допомогти підняти поганий настрій.

5545_all_all_big-t1542038788-r1w768h425q90zc1.jpg (29.24 Kb)


Команда дослідників сказала, що новачки, які займалися фортепіано лише одну годину на тиждень протягом 11 тижнів, повідомили про значні покращення у розпізнаванні аудіовізуальних змін у навколишньому середовищі та повідомили про менше депресії, стресу і тривоги.

У рандомізованому контрольному дослідженні 31 дорослий був розподілений або на музичне навчання, прослуховування музики, або на контрольну групу. Особам, які не мали попереднього музичного досвіду чи навчання, було запропоновано проходити щотижневі одногодинні заняття. У той час як групи втручання грали музику, контрольні групи або слухали музику, або використовували час, щоб виконати домашнє завдання.

Дослідники виявили, що лише за кілька тижнів після початку уроків здатність людей обробляти мультисенсорну інформацію, тобто зір і звук, покращилася. Удосконалений «мультисенсорний процес» має переваги майже для всіх видів діяльності, в яких ми беремо участь – від керування автомобілем і переходу дороги до пошуку когось у натовпі чи перегляду телевізора.

Ці мультисенсорні вдосконалення вийшли за межі музичних здібностей. З музичним навчанням аудіовізуальна обробка людей стала точнішою в інших завданнях. Ті, хто отримував уроки гри на фортепіано, показали більшу точність у тестах, де учасникам пропонувалося визначити, чи відбуваються «події» звуку та зображення одночасно.

Це стосувалося як простих дисплеїв, які демонструють спалахи та звукові сигнали, так і складніших дисплеїв, які показують людину, що розмовляє. Такого тонкого налаштування когнітивних здібностей індивідів не було ні в групі прослуховування музики (де учасники слухали ту саму музику, яку грала музична група), ні в немузичній групі (де члени вивчали щось або читали).

Крім того, результати вийшли за рамки покращення когнітивних здібностей, показавши, що учасники також мали менші показники депресії, тривоги та стресу після тренінгу порівняно з до нього. Автори припускають, що заняття музикою можуть бути корисними для людей із проблемами психічного здоров’я, і зараз тривають подальші дослідження, щоб перевірити це.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Гра на фортепіано, покращує, обчислювальна здатність мозку, мозок, музика, гра, інструменти, вчені, дослідження, результати


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як тільки у нас щось болить чи піднімається температура, ми приймаємо парацетамол або ібупрофен. Медики виявили, що перший може впливати на наше сприй

Медики знайшли негативний вплив парацетамолу на дітей і дорослих

Хвороби | 07:40, 20.04.2024

Як тільки у нас щось болить чи піднімається температура, ми приймаємо парацетамол або ібупрофен. Медики виявили, що перший може впливати на наше сприйняття.

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подоба

Чому небезпечно лікуватися шипучими таблетками?

Хвороби | 11:20, 19.04.2024

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подобаються дітям. Але є й мінуси такого лікування. Про них читайте далі.

Коли батькам варто насторожитися? Що робити, коли виявили розлади у дитини? Читайте у нашому матеріалі.

Порушення нейророзвитку дітей: що потрібно знати?

Розвиток дитини | 11:20, 18.04.2024

Коли батькам варто насторожитися? Що робити, коли виявили розлади у дитини? Читайте у нашому матеріалі.

Як не дивно, саме навесні і влітку найчастіше бувають отити. Через потрапляння води в вухо , або ж як ускладнення затуди.

Чому влітку у дітей і дорослих часто болять вуха?

Хвороби | 10:30, 18.04.2024

Як не дивно, саме навесні і влітку найчастіше бувають отити. Через потрапляння води в вухо , або ж як ускладнення затуди.

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворюва

Ніколи не робіть цього дітям! Прогрівати ніс при нежитю небезпечно

Хвороби | 06:20, 17.04.2024

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворювань носа за допомогою гріття. І для цього не рідко використовували теплі варені яйця або теплі компре

У нашому суспільстві доволі неоднозначно відносяться до людей, котрі заїкаються. Одні можуть терпеливо їх вислухати, інші ж починають дратуватися, а т

Вчені вияснили, чому діти і дорослі починають заїкатися

Здоров'я | 01:30, 17.04.2024

У нашому суспільстві доволі неоднозначно відносяться до людей, котрі заїкаються. Одні можуть терпеливо їх вислухати, інші ж починають дратуватися, а треті взагалі можуть насміхатися. Особливо якщо мова про дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: