Евтаназія: вбивство чи гуманність

Adoption
Date
  • 757 Переглядів
arzt-tod.jpg
Вбити не можна врятувати. А де у цьому реченні кому поставите ви? Ми пропонуємо мамам поміркувати над психологічними та філософськими аспектами проблеми, про яку продовжує говорити весь світ.

Саме слово "евтаназія", якщо його перекладати дослівно означає смерть легку, навіть приємну. Але чи може закінчення життя приносити щастя? Евтаназія - це позбавлення від страждань. Це надає цьому явищу дещо будистського значення. Звільнити душу з хворого тіла і відпустити її далі? Чим не милосердя? Карл Густав Юнг взагалі вважав, що все життя - це не що інше як підготовка до смерті.

У деяких країнах евтаназія дозволена офіційно (наприклад, у Бельгії, Люксембургу, Нідерландах, Швейцарії, і в деяких штатах США), але більшість вважають її вбивством, а не гуманністю. Евтаназія - це згода людини померти, тому вона радше має більше е спільного з самогубством. Її противники вважають, що такий спосіб закінчення життя надає забагато шансів для розширення меж вбивства. Лікарі можуть зрозуміти пацієнта якось не так, або взагалі прийняти рішення за нього. Розвиток медицини дає шанс на одужання майже всім. То чи можна когось цього шансу позбавляти?

"Наша мама" не агітує вас підтримувати жодну з сторін суперечки. Нашим завданням було тільки змусити вас подумати над цінністю життя та смерті і вибором між ними.

Читайте також:
Страх смерті у дітей
Причини дитячого самогубства

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: евтаназія, життя, смерть, Карл Густав Юнг, гуманізм, вбивство


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Система Orphus


Новини по темі

Як показало дослідження, проведене фахівцями Каталонського університету, 75% людей в екстремальних ситуацій в перші миті виявляються приголомшеними, а

Психологія: Як вийти зі стану шоку?

Психологія | 01:10, 26.05.2015

Як показало дослідження, проведене фахівцями Каталонського університету, 75% людей в екстремальних ситуацій в перші миті виявляються приголомшеними, аж до втрати контролю над своїми вчинками. Причому мова йшла не про надцінних або небезпечних для жит

Положення тіла сплячої людини розповість про неї все: про що вона думає, що відчуває і чого хоче.

Поза, в якій ви спите, розкаже все про вас

Психологія | 00:10, 26.05.2015

Положення тіла сплячої людини розповість про неї все: про що вона думає, що відчуває і чого хоче.

Оргазм - це один із способів розрядки душевного і тілесного стану. Ні для кого не є таємницею, що жінки часто імітують оргазм. Але навіщо? Спробуємо р

Чому жінка імітує оргазм

Секс | 23:50, 25.05.2015

Оргазм - це один із способів розрядки душевного і тілесного стану. Ні для кого не є таємницею, що жінки часто імітують оргазм. Але навіщо? Спробуємо розібратися.

Існує думка, що чоловік-доктор добріший, ніж жінка. У тому сенсі, що при виконанні своєї роботи чоловік намагається заподіяти менше болю пацієнту, ніж

Жінки більш жорстокі, ніж чоловіки

Психологія | 10:00, 25.05.2015

Існує думка, що чоловік-доктор добріший, ніж жінка. У тому сенсі, що при виконанні своєї роботи чоловік намагається заподіяти менше болю пацієнту, ніж його колега жіночої статі.

На що жінка повинна в першу чергу звертати увагу при виборі супутника життя? Вчені з університету Макгілла вважають, що на співвідношення довжини вказ

Довжина пальців руки розкаже все про чоловіка

Психологія | 07:50, 25.05.2015

На що жінка повинна в першу чергу звертати увагу при виборі супутника життя? Вчені з університету Макгілла вважають, що на співвідношення довжини вказівного і безіменного пальців. Фахівці з Канади з'ясували, що представники чоловічої статі, у яких вк

Чоловіки здатні оцінювати привабливість протилежної статі по голосу. Такі висновки зробили фахівці-антропологи з Віденського університету.

Голос жінки визначає її сексуальність для чоловіка

Психологія | 06:30, 25.05.2015

Чоловіки здатні оцінювати привабливість протилежної статі по голосу. Такі висновки зробили фахівці-антропологи з Віденського університету.

Є речі, які заподіюють біль жінкам і руйнують стосунки безповоротно. Ось кілька з них.

5 способів нехотячи образити вашу кохану

Психологія | 17:08, 24.05.2015

Є речі, які заподіюють біль жінкам і руйнують стосунки безповоротно. Ось кілька з них.

Коментарі до новини

 Коментує: Лео  | 4.08.2013 - 00:40
Надо подходить к этому осторожно. Но я за эвтаназию. Для многих - это избавление от ужасных мук. Вы видели, как умирают раковые больные? Я видела. Оба моих родителя умерли от рака. Мама, не смотря ни на что, хотела прожить до конца. А вот папа не хотел жить в таком виде и состоянии в последний месяц жизни. Почему, если человек в такой ситуации хочет умереть, не пойти ему навстречу.
 Коментує: Лео  | 4.08.2013 - 00:40
Или инсультник, которого парализовало и который имеет редкие минуты просветления, а всё остальное время он мучается от болей, пролежней, запоров и прочих "прелестей"... Я хочу иметь право на эвтаназию для себя в случае, если я буду в том состоянии, что не смогу сама себя обслуживать.

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: