Евтаназія: вбивство чи гуманність

Adoption
Date
  • 563 Переглядів
arzt-tod.jpg
Вбити не можна врятувати. А де у цьому реченні кому поставите ви? Ми пропонуємо мамам поміркувати над психологічними та філософськими аспектами проблеми, про яку продовжує говорити весь світ.


Саме слово "евтаназія", якщо його перекладати дослівно означає смерть легку, навіть приємну. Але чи може закінчення життя приносити щастя? Евтаназія - це позбавлення від страждань. Це надає цьому явищу дещо будистського значення. Звільнити душу з хворого тіла і відпустити її далі? Чим не милосердя? Карл Густав Юнг взагалі вважав, що все життя - це не що інше як підготовка до смерті.

У деяких країнах евтаназія дозволена офіційно (наприклад, у Бельгії, Люксембургу, Нідерландах, Швейцарії, і в деяких штатах США), але більшість вважають її вбивством, а не гуманністю. Евтаназія - це згода людини померти, тому вона радше має більше е спільного з самогубством. Її противники вважають, що такий спосіб закінчення життя надає забагато шансів для розширення меж вбивства. Лікарі можуть зрозуміти пацієнта якось не так, або взагалі прийняти рішення за нього. Розвиток медицини дає шанс на одужання майже всім. То чи можна когось цього шансу позбавляти?

"Наша мама" не агітує вас підтримувати жодну з сторін суперечки. Нашим завданням було тільки змусити вас подумати над цінністю життя та смерті і вибором між ними.

Читайте також:
Страх смерті у дітей
Причини дитячого самогубства

Теги: евтаназія, життя, смерть, Карл Густав Юнг, гуманізм, вбивство

  • 0
(Votes: 0)

Система Orphus

Новини по темі

12 секретів подружнього щастя

12 секретів подружнього щастя

02/09 Всіх щасливих пар поєднує одна спільна риса - бажання бути разом."Наша мама" пропонує вашій увазі кілька факторів, які впливають на відчуття щастя у шлюбі:

7 ознак, що ви його більше не цікавите

7 ознак, що ви його більше не цікавите

01/09 Як зрозуміти, що чоловік вас більше не кохає?Якщо він продовжує говорити вам, що любить, але його вчинки переконують в протилежному, варто замислитись, чи хочете ви продовжувати такі стосунки?

Вчимося відрізняти компліменти від підлабузництва

Вчимося відрізняти компліменти від підлабузництва

01/09 Як відрізнити комплімент від лестощів?Уважним людям все-таки вдається викрити маніпулятора в лукавстві і не попастися на його вудочку.

Ілюстрації, які змінять ваш світогляд

Ілюстрації, які змінять ваш світогляд

01/09 Гумор - річ доволі "тонка".Антон Гудім - юний російський ілюстратор, який бачить світ по-своєму. Деякі слова і ситуації він розуміє занадто прямолінійно, а в деяких, навпаки, шукає новий сенс. Але гол...

Коментарі до новини

 Коментує: Лео  | 4.08.2013 - 00:40
Надо подходить к этому осторожно. Но я за эвтаназию. Для многих - это избавление от ужасных мук. Вы видели, как умирают раковые больные? Я видела. Оба моих родителя умерли от рака. Мама, не смотря ни на что, хотела прожить до конца. А вот папа не хотел жить в таком виде и состоянии в последний месяц жизни. Почему, если человек в такой ситуации хочет умереть, не пойти ему навстречу.
 Коментує: Лео  | 4.08.2013 - 00:40
Или инсультник, которого парализовало и который имеет редкие минуты просветления, а всё остальное время он мучается от болей, пролежней, запоров и прочих "прелестей"... Я хочу иметь право на эвтаназию для себя в случае, если я буду в том состоянии, что не смогу сама себя обслуживать.

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: