Евтаназія: вбивство чи гуманність

Adoption
Date
  • 658 Переглядів
arzt-tod.jpg
Вбити не можна врятувати. А де у цьому реченні кому поставите ви? Ми пропонуємо мамам поміркувати над психологічними та філософськими аспектами проблеми, про яку продовжує говорити весь світ.

Саме слово "евтаназія", якщо його перекладати дослівно означає смерть легку, навіть приємну. Але чи може закінчення життя приносити щастя? Евтаназія - це позбавлення від страждань. Це надає цьому явищу дещо будистського значення. Звільнити душу з хворого тіла і відпустити її далі? Чим не милосердя? Карл Густав Юнг взагалі вважав, що все життя - це не що інше як підготовка до смерті.

У деяких країнах евтаназія дозволена офіційно (наприклад, у Бельгії, Люксембургу, Нідерландах, Швейцарії, і в деяких штатах США), але більшість вважають її вбивством, а не гуманністю. Евтаназія - це згода людини померти, тому вона радше має більше е спільного з самогубством. Її противники вважають, що такий спосіб закінчення життя надає забагато шансів для розширення меж вбивства. Лікарі можуть зрозуміти пацієнта якось не так, або взагалі прийняти рішення за нього. Розвиток медицини дає шанс на одужання майже всім. То чи можна когось цього шансу позбавляти?

"Наша мама" не агітує вас підтримувати жодну з сторін суперечки. Нашим завданням було тільки змусити вас подумати над цінністю життя та смерті і вибором між ними.

Читайте також:
Страх смерті у дітей
Причини дитячого самогубства

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: евтаназія, життя, смерть, Карл Густав Юнг, гуманізм, вбивство

Система Orphus
Новини по темі

Вам добре разом і ви не хочете навіть являти кілька днів без його/її присутності? А, може, між вами не тільки дружба? Якщо ви не можете дати собі відп

Ознаки того, що ви більше, ніж просто друзі

Психологія | 00:10, 22.12.2014

Вам добре разом і ви не хочете навіть являти кілька днів без його/її присутності? А, може, між вами не тільки дружба? Якщо ви не можете дати собі відповідь на запитання: "хто ми один одному?", тоді "Наша мама" має для вас кілька ознак того, що ви біл

Ми звикли до того, що жінка має святий обов'язок - народити дитину і присвятити себе сім'ї. Всі звикли, що жінка їм чимось зобов'язана, а що вона пови

Що жінка зобов'язана робити для себе

Мама | 16:40, 21.12.2014

Ми звикли до того, що жінка має святий обов'язок - народити дитину і присвятити себе сім'ї. Всі звикли, що жінка їм чимось зобов'язана, а що вона повинна робити для себе?

Поради для тих, хто хоче маніпулювати співрозмовником

Психологія | 07:30, 21.12.2014

"Ви розумієте, що це за запитання, чи не так?" Ця техніка змушує людину погоджуватися зі сказаним, чи не так? Хочете знати, як маніпулювати людьми, читайте далі.

Психологи попереджають, що заздрість псує нерви не лише тієї людини, яка її відчуває, а й того, кому заздрять. Тому дуже важливо ідентифікувати заздрі

Як розкусити заздрісника

Сімейні справи | 06:30, 21.12.2014

Психологи попереджають, що заздрість псує нерви не лише тієї людини, яка її відчуває, а й того, кому заздрять. Тому дуже важливо ідентифікувати заздрісника і краще триматися від нього якомога дальше.

Традиційним

Що має вміти кожна жінка

Мама | 00:40, 21.12.2014

Традиційним "готувати їсти і тримати чистоту в домі" вже нікого не здивуєш. Сьогодні ми поговоримо про ті жіночі навички, за які чоловіки готові будуть носити вас на руках!

Стерва - це не жінка, якій подавай лише тріаду

Чоловікам подобаються стерви. Як нею стати?

Мама | 23:50, 20.12.2014

Стерва - це не жінка, якій подавай лише тріаду "секс, наркотики і рок-н-рол". Вона сильна, розкута, вільна у бажаннях і діях, впевнена у собі, незалежна, іноді різка, нагла та вже точно знає, чого хоче.

Тебе часто не покидають сумніви щодо його чесності? Тоді читай про головні

Як дізнатися, чи обманює він тебе

Мама | 17:56, 20.12.2014

Тебе часто не покидають сумніви щодо його чесності? Тоді читай про головні "ознаки" брехні - і роби висновки.

Коментарі до новини

 Коментує: Лео  | 4.08.2013 - 00:40
Надо подходить к этому осторожно. Но я за эвтаназию. Для многих - это избавление от ужасных мук. Вы видели, как умирают раковые больные? Я видела. Оба моих родителя умерли от рака. Мама, не смотря ни на что, хотела прожить до конца. А вот папа не хотел жить в таком виде и состоянии в последний месяц жизни. Почему, если человек в такой ситуации хочет умереть, не пойти ему навстречу.
 Коментує: Лео  | 4.08.2013 - 00:40
Или инсультник, которого парализовало и который имеет редкие минуты просветления, а всё остальное время он мучается от болей, пролежней, запоров и прочих "прелестей"... Я хочу иметь право на эвтаназию для себя в случае, если я буду в том состоянии, что не смогу сама себя обслуживать.

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: