Евтаназія: вбивство чи гуманність

Adoption
Date
  • 1155 Переглядів
arzt-tod.jpg
Вбити не можна врятувати. А де у цьому реченні кому поставите ви? Ми пропонуємо мамам поміркувати над психологічними та філософськими аспектами проблеми, про яку продовжує говорити весь світ.

Саме слово "евтаназія", якщо його перекладати дослівно означає смерть легку, навіть приємну. Але чи може закінчення життя приносити щастя? Евтаназія - це позбавлення від страждань. Це надає цьому явищу дещо будистського значення. Звільнити душу з хворого тіла і відпустити її далі? Чим не милосердя? Карл Густав Юнг взагалі вважав, що все життя - це не що інше як підготовка до смерті.

У деяких країнах евтаназія дозволена офіційно (наприклад, у Бельгії, Люксембургу, Нідерландах, Швейцарії, і в деяких штатах США), але більшість вважають її вбивством, а не гуманністю. Евтаназія - це згода людини померти, тому вона радше має більше е спільного з самогубством. Її противники вважають, що такий спосіб закінчення життя надає забагато шансів для розширення меж вбивства. Лікарі можуть зрозуміти пацієнта якось не так, або взагалі прийняти рішення за нього. Розвиток медицини дає шанс на одужання майже всім. То чи можна когось цього шансу позбавляти?

"Наша мама" не агітує вас підтримувати жодну з сторін суперечки. Нашим завданням було тільки змусити вас подумати над цінністю життя та смерті і вибором між ними.

Читайте також:
Страх смерті у дітей
Причини дитячого самогубства

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: евтаназія, життя, смерть, Карл Густав Юнг, гуманізм, вбивство

Система Orphus


Новини по темі

Сімейні психологи впевнені, що головна причина розлучень - глибинна і її не так просто виявити. Але саме вона провокує ті проблеми, які потім звинувач

Основна причина розлучення пар: про що потрібно знати

Психологія | 01:15, 27.08.2016

Сімейні психологи впевнені, що головна причина розлучень - глибинна і її не так просто виявити. Але саме вона провокує ті проблеми, які потім звинувачують у всіх бідах.

Стереотип про те, що ідеальна дружина це суміш стриптизерки і домогосподарки, давно застарів. Чоловіки стали також перебірливіші до вибору своїх кохан

Яких жінок найчастіше покидають чоловіки

Психологія | 22:20, 25.08.2016

Стереотип про те, що ідеальна дружина це суміш стриптизерки і домогосподарки, давно застарів. Чоловіки стали також перебірливіші до вибору своїх коханих спутниць життя, немилосердно відсікаючи тих, які їм не підходять.

Як правило, перше враження дуже важливе, саме воно часом визначає, чи будемо ми далі продовжувати спілкування з людиною чи ні.

5 факторів, які відштовхують протилежну стать

Психологія | 06:50, 24.08.2016

Як правило, перше враження дуже важливе, саме воно часом визначає, чи будемо ми далі продовжувати спілкування з людиною чи ні.

Любов сліпа, і часом ці почуття настільки туманять розум, що тверезо дивитися на багато речей просто не виходить. Але якщо ти стала все частіше чути п

Як зрозуміти, що ви несумісні: ТОП 9 ознак

Психологія | 06:50, 23.08.2016

Любов сліпа, і часом ці почуття настільки туманять розум, що тверезо дивитися на багато речей просто не виходить. Але якщо ти стала все частіше чути попереджувальні поради від близьких людей (яким, до речі, з боку видніше), то це перший тривожний зна

Якщо ти розумієш, що тебе тягне до кращого друга (до того ж ще й самотнього), але боїшся зіпсувати відносини - необхідно все ретельно зважити.

Стосунки з кращим другом: чи потрібно їх починати

Психологія | 06:20, 23.08.2016

Якщо ти розумієш, що тебе тягне до кращого друга (до того ж ще й самотнього), але боїшся зіпсувати відносини - необхідно все ретельно зважити.

По поведінці людей в проблемних ситуаціях можна зрозуміти, чи дозріли вони для серйозних стосунків.

Чи готові ви до серйозних стосунків: ТОП 11 ознак

Психологія | 22:20, 22.08.2016

По поведінці людей в проблемних ситуаціях можна зрозуміти, чи дозріли вони для серйозних стосунків.

Як показали результати останнього дослідження, спільний сон може стати причиною розлучення. 10% пар можуть розпастися через те, що хтось із партнерів

Разом чи окремо: як повинно спати подружжя

Психологія | 06:20, 22.08.2016

Як показали результати останнього дослідження, спільний сон може стати причиною розлучення. 10% пар можуть розпастися через те, що хтось із партнерів прокидається ночами через холод.

Коментарі до новини

 Коментує: Лео  | 4.08.2013 - 00:40
Надо подходить к этому осторожно. Но я за эвтаназию. Для многих - это избавление от ужасных мук. Вы видели, как умирают раковые больные? Я видела. Оба моих родителя умерли от рака. Мама, не смотря ни на что, хотела прожить до конца. А вот папа не хотел жить в таком виде и состоянии в последний месяц жизни. Почему, если человек в такой ситуации хочет умереть, не пойти ему навстречу.
 Коментує: Лео  | 4.08.2013 - 00:40
Или инсультник, которого парализовало и который имеет редкие минуты просветления, а всё остальное время он мучается от болей, пролежней, запоров и прочих "прелестей"... Я хочу иметь право на эвтаназию для себя в случае, если я буду в том состоянии, что не смогу сама себя обслуживать.

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: