Евтаназія: вбивство чи гуманність

Adoption
Date
  • 837 Переглядів
arzt-tod.jpg
Вбити не можна врятувати. А де у цьому реченні кому поставите ви? Ми пропонуємо мамам поміркувати над психологічними та філософськими аспектами проблеми, про яку продовжує говорити весь світ.


Саме слово "евтаназія", якщо його перекладати дослівно означає смерть легку, навіть приємну. Але чи може закінчення життя приносити щастя? Евтаназія - це позбавлення від страждань. Це надає цьому явищу дещо будистського значення. Звільнити душу з хворого тіла і відпустити її далі? Чим не милосердя? Карл Густав Юнг взагалі вважав, що все життя - це не що інше як підготовка до смерті.

У деяких країнах евтаназія дозволена офіційно (наприклад, у Бельгії, Люксембургу, Нідерландах, Швейцарії, і в деяких штатах США), але більшість вважають її вбивством, а не гуманністю. Евтаназія - це згода людини померти, тому вона радше має більше е спільного з самогубством. Її противники вважають, що такий спосіб закінчення життя надає забагато шансів для розширення меж вбивства. Лікарі можуть зрозуміти пацієнта якось не так, або взагалі прийняти рішення за нього. Розвиток медицини дає шанс на одужання майже всім. То чи можна когось цього шансу позбавляти?

"Наша мама" не агітує вас підтримувати жодну з сторін суперечки. Нашим завданням було тільки змусити вас подумати над цінністю життя та смерті і вибором між ними.

Читайте також:
Страх смерті у дітей
Причини дитячого самогубства

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: евтаназія, життя, смерть, Карл Густав Юнг, гуманізм, вбивство


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Система Orphus
Новини по темі

В житті кожної людини трапляються періоди, коли вона постійно нервується та ніяк не може заспокоїтись. Проте це може негативно позначитись на нашому з

Постійні стреси і нерви: як зупинити замкнене коло?

Психологія | 01:20, 02.10.2015

В житті кожної людини трапляються періоди, коли вона постійно нервується та ніяк не може заспокоїтись. Проте це може негативно позначитись на нашому здоров'ї.

Вчені з'ясували, що риси обличчя, які зацікавлюють нас в інших, залежать не тільки від індивідуальних смаків

Названо найпопулярніший тип жінок серед чоловіків

Психологія | 00:50, 02.10.2015

Вчені з'ясували, що риси обличчя, які зацікавлюють нас в інших, залежать не тільки від індивідуальних смаків "глядача", але і від його статі.

1. Почни більше себе любитиЛюбити себе і відчувати себе комфортно в своєму тілі особливо важливо в 30 років, так як рішення в цьому віці мають багато

Що треба змінити в житті після 30 років

Психологія | 22:30, 01.10.2015

1. Почни більше себе любитиЛюбити себе і відчувати себе комфортно в своєму тілі особливо важливо в 30 років, так як рішення в цьому віці мають багато наслідків. Але полюбити себе по-справжньому ти зможеш тільки тоді, коли почнеш любити своє оточення

Жоден, навіть люблячий батько, не в змозі терпіти, коли його дитина кричить. Деякі використовують тактику під назвою

Що робити, коли дитина вередує і плаче

Виховання | 19:59, 01.10.2015

Жоден, навіть люблячий батько, не в змозі терпіти, коли його дитина кричить. Деякі використовують тактику під назвою "накричатися у відповідь". Але треба визнати, що цей метод є провальним, і він не спрацює ані на власних, ані на чужих дітях.

Не тільки представниці прекрасної статі, а й сильна половина людства вдається до маніпуляцій. Для чого? А для чого придумали пікап? Для того, щоб отри

Як чоловіки маніпулюють жінками

Психологія | 17:44, 01.10.2015

Не тільки представниці прекрасної статі, а й сильна половина людства вдається до маніпуляцій. Для чого? А для чого придумали пікап? Для того, щоб отримувати сексуальну насолоду з тими жінками, які приваблюють чоловіків.

Навіть дуже зайнята мама повинна любити і приділяти увагу кожній своїй дитині. Постарайтеся дотримуватися цього правила завжди!

Як підготувати дитину до появи ще одного малюка?

Плануємо дитину | 20:29, 30.09.2015

Навіть дуже зайнята мама повинна любити і приділяти увагу кожній своїй дитині. Постарайтеся дотримуватися цього правила завжди!

Існують поради, слідуючи яким ми можемо стати хоч трішки щасливішими. Про них - далі.

5 простих порад, як зробити життя веселішим

Психологія | 08:10, 30.09.2015

Існують поради, слідуючи яким ми можемо стати хоч трішки щасливішими. Про них - далі.

Коментарі до новини

Інформація
Шановний читач, Ви зашли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під свохм іменем.
 Коментує: Лео  | 4.08.2013 - 00:40
Надо подходить к этому осторожно. Но я за эвтаназию. Для многих - это избавление от ужасных мук. Вы видели, как умирают раковые больные? Я видела. Оба моих родителя умерли от рака. Мама, не смотря ни на что, хотела прожить до конца. А вот папа не хотел жить в таком виде и состоянии в последний месяц жизни. Почему, если человек в такой ситуации хочет умереть, не пойти ему навстречу.
 Коментує: Лео  | 4.08.2013 - 00:40
Или инсультник, которого парализовало и который имеет редкие минуты просветления, а всё остальное время он мучается от болей, пролежней, запоров и прочих "прелестей"... Я хочу иметь право на эвтаназию для себя в случае, если я буду в том состоянии, что не смогу сама себя обслуживать.