Дитина: причини агресії і способи боротьби з нею

Adoption
Date
  • 516 Переглядів
Малюки гостро відчувають навколишнє оточення, хоча багато дорослих досі заперечують цей факт. Якщо дитина бачить, як батьки сваряться, а ще гірше б'ються, то вона неодмінно переймає цю модель поведінки на себе. Їй здається нормальним проявляти власну силу, ображаючи інших, адже батьки роблять точно теж саме. Також на дитину впливають інші люди з оточення - родичі, друзі, дітки в дитячому саду чи однокласники в школі тощо. Батькам варто слідкувати за тим, що ви говорите і робите в присутності дитини.
2505_agresiya.jpg (15.19 Kb)

Надто суворе виховання. Кожна людина хоче бути вільною і незалежною від віку. Дитина, якій постійно погрожують заходами покарання за непослух або карають, обов'язково проявить непряму агресію по відношенню до інших людей. Дисципліна - це необхідність, але завжди можна поговорити з дитиною в нейтральному тоні, а не підвищувати на неї голос або застосовувати фізичний вплив.

Зворотний бік медалі - гіперопіка. У сім'ях, які контролюють безпеку дитини на кожному кроці, майже завжди виростають егоїстичні і примхливі діти, які думають лише про власне «я». До цього часто схильні батьки в неповноцінних сім'ях. Дитині потрібно давати свободу вибору в нескладних ситуаціях і одночасно пояснюйте, чому потрібно виконати ваше прохання. Діти, з якими батьки говорять відкрито і часто, в майбутньому виховано себе поводять і стають успішними.

Індивідуальні особливості дитини. У віці 3, 7 і 14 років відбуваються вікові кризи, в період яких психіка дитини нестабільна. В цьому випадку потрібно допомагати їй знімати емоційну напругу альтернативними способами, а не стимулювати злобу і роздратування у відповідь агресивною реакцією. Станьте дитині другом - підтримуйте і підбадьорюйте її, говоріть про любов і пропонуйте урізноманітнити спільне проведення часу. Не сваріть даремно, інакше дитина ще глибше закриється в собі. Агресія тут повинна стати для вас позивом зі словами: «Допоможи мені, я не справляюся!» Більше спілкуйтеся і розважайтеся, щоб стати кращими друзями, а не лютими ворогами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, агресія, агресивна поведінка, виховання дітей, поради батькам


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Не робіть з теми катастрофи

Як поговорити з дитиною про секс: 6 порад

Психологія | 16:00, 13.05.2020

Не робіть з теми катастрофи


Як тут віднайти поєднання?

Вірність чоловіка у шлюбі залежить від його IQ

Психологія | 18:00, 05.05.2020

Як тут віднайти поєднання?

І що говорити, якщо батьки розійшлися практично ворогами?

Як пояснити дитині розлучення батьків

Психологія | 18:00, 04.05.2020

І що говорити, якщо батьки розійшлися практично ворогами?

Що говорять психологи і статистика?

Дитина - не панацея: як ЕКЗ руйнує шлюби

Психологія | 13:00, 02.05.2020

Що говорять психологи і статистика?

Як зрозуміти, що ви не готові ставати матір'ю

Психологія | 16:00, 29.04.2020

Організм може підказати про ваше небажання швидше, ніж ви можете подумати

Цікаві питання, які іноді піднімають батьки

Чи можна ходити перед дитиною без одягу

Психологія | 15:00, 20.04.2020

Цікаві питання, які іноді піднімають батьки

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: