Поради жінкам, які пережили зґвалтування

Adoption
Date
  • 515 Переглядів
Дуже важливо знайти в собі сили і поговорити про це з людиною, якій ви можете довіритися.

8824_3a.jpeg (18.82 Kb)

Люди, які зазнали сексуального насильства, не завжди одразу звертаються за допомогою через почуття сорому та провини.

Але травматичні спогади зберігаються у свідомості і можуть провокувати почуття тривоги та депресивні стани навіть через багато років.

Ті, хто пережили насильство, не можуть швидко знову почати довіряти комусь. Тому вони не поспішають ділитися своєю історією зі спеціалістами або близькими.

До того ж є острах, що кохана людина розчарується і ніколи більше не буде ставитися так, як раніше, якщо дізнається про зґвалтування. Але досвід сексуальної травми впливає на всі сфери життя, у тому числі й на інтимні стосунки.

Втрата відчуття зв’язку з тілом, звичка "заморожувати" свої почуття, неможливість відчути біль або задоволення – захисні реакції, які допомагали вижити під час зґвалтування.

Але надалі вони можуть викликати складнощі в інтимному житті через відсутність задоволення під час близькості з партнером.

Люди, що зазнали насильства, часто бояться знову щось відчувати, їхнє власне тіло стає ворогом та причиною страждань. Тому ті, хто вижили, навчаються ігнорувати власні почуття.

Партнер може почуватися знеціненим, відторгнутим та об’єктивованим.

Іноді жертви насильства можуть намагатися повернути собі контроль над ситуацією шляхом компульсивної сексуальної поведінки та проміскуїтету. Це може призводити до сексуальної залежності. Емоційний складник сексуальної близькості втрачається, вони не дозволяють собі відчувати.

Деякі люди після зґвалтування не мають інтересу до сексуальної активності взагалі. Власне збудження може асоціюватися з почуттями провини, відрази, гніву та сорому.

Тому ті, хто вижив після насильства, блокують почуття збудження і відмовляються від думок про секс взагалі. Вони також можуть уникати інтимної близькості через неконтрольовані реакції (сльози, заціпеніння, паніку).

У результаті зґвалтування у жінок можуть виникати такі сексуальні розлади як вагінізм та диспареунія, що спричинені підсвідомим бажанням захиститися та уникнути статевої близькості.

Досвід насильства впливає не тільки на постраждалого, а і на пару. Партнери тих, хто вижив після зґвалтування, також можуть перебувати у депресії, відчувати тривогу та емоційний стрес.

Навіть після такого травматичного досвіду як зґвалтування ви зможете повернутися до нормального життя та насолоджуватися інтимним життям з коханою людиною. Але краще не чекати, що наслідки насильства "минуть самі", а звернутися по допомогу до професіонала і працювати як в індивідуальній, так і в сімейній терапії.

9209_1.jpeg (50.59 Kb)

30_2.jpeg (45.02 Kb)

2556_3.jpeg (23.31 Kb)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: зґвалтування, зґвалтував, насильство, жінка, психологія, психологічна допомога


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ніколи не помічали: як тільки стаєш мамою, навіть сторонні починають роздавати поради? Може, люди відчувають страхи та сумніви молодої мами, можливо,

Безглузді поради, які дають мамам бездітні подруги

Мама | 08:20, 29.09.2023

Ніколи не помічали: як тільки стаєш мамою, навіть сторонні починають роздавати поради? Може, люди відчувають страхи та сумніви молодої мами, можливо, вони щиро намагаються допомогти. На ділі ж більшість порад тільки вганяють у зневіру. Замість того щ

Повчальна розповідь для всіх-всіх батьків!

Чому дуже важливо давати дитині право на помилку?

Мама | 07:30, 29.09.2023

Повчальна розповідь для всіх-всіх батьків!

Діти, які лаються матом, обзивають однолітків і дорослих, висловлюють лють з будь-якого приводу... Така поведінка – помилка методів впливу батьків на

Якщо дитина хамить дорослим

Дитина | 06:20, 29.09.2023

Діти, які лаються матом, обзивають однолітків і дорослих, висловлюють лють з будь-якого приводу... Така поведінка – помилка методів впливу батьків на дитину. Розповідаємо, що батьки роблять неправильно.

Якщо дитину систематично соромили в дитинстві, то таке не проходить безслідно і дійсно може виявитися травмуючим. А, по-друге, дорослі, які виростають

«Як тобі не соромно?» Якими виростають діти, котрі часто чують ці слова?

Виховання | 02:00, 29.09.2023

Якщо дитину систематично соромили в дитинстві, то таке не проходить безслідно і дійсно може виявитися травмуючим. А, по-друге, дорослі, які виростають з засоромлених дітей, відчувають себе некомфортно і мають труднощі в житті. Які саме?

Як впливає на сина любляча мама?

5 цікавих фактів про зв'язок між мамою і сином

Мама | 00:35, 29.09.2023

Як впливає на сина любляча мама?

Трапляється, що дитина починає раптово сильно плакати і дорослим важко її заспокоїти. Ми починаємо хвилюватися, або ж навіть злитися. А що потрібно ро

Що робити, якщо дитина сильно плаче?

Дитина | 08:20, 28.09.2023

Трапляється, що дитина починає раптово сильно плакати і дорослим важко її заспокоїти. Ми починаємо хвилюватися, або ж навіть злитися. А що потрібно робити насправді?

Вчені порівняли отриману дітьми освіту і те, чого вони досягли в житті. З’ясувалося, що діти суворих матерів вступали в кращі університети та отримува

«Нестерпні» матері виховують успішних доньок

Мама | 07:30, 28.09.2023

Вчені порівняли отриману дітьми освіту і те, чого вони досягли в житті. З’ясувалося, що діти суворих матерів вступали в кращі університети та отримували більш високі зарплати в порівнянні з тими, кому в дитинстві все дозволяли. Дівчата, яких в дитинс

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: