Як комплекси щодо свого тіла впливають на інтимне життя?

Adoption
Date
  • 142 Переглядів
Серед важливого у житті є романтичні стосунки та вміння отримувати задоволення від них — як психологічне, так і фізіологічне. Якщо цього немає, погіршується загальний стан людини. Однак інколи звертатися по допомогу до рідних не хочеться, а до фахівця — страшно. На жаль, частою проблемою серед жінок і чоловіків є незадоволеність своїм тілом та зовнішнім виглядом, сором, що впливає на інтимне життя. Так, за результатами опитування, 41% респондентів відповіли, що вони хоча б раз у житті відчували сором за своє тіло під час сексу.

1198_5.jpg (32.39 Kb)


51% респондентів серед запропонованих варіантів обрали, що найчастіше соромляться під час інтимної близькості власного тіла.

Часто невпевненість, яку провокує сором, стає на заваді отримання якісного задоволення від інтимної близькості. Від цього починаються інші негаразди, які, наче ряд із доміно, падають та валять наступну.

Сором за наше тіло, як і невпевненість у власній привабливості, може випалювати зсередини. Для того, щоб прорефлексувати та вилікувати таку рану, варто звернутися до спеціаліста з психологічної підтримки.

Людина не народжується із початковим “пакетом” комплексів та почуттям сорому. Їх нам з раннього віку навʼязують — загальна культура, засоби масової комунікації, соціум та навіть батьки.

Тож цілком очевидним є те, що соромитися свого тіла ми починаємо уже в більш свідомому віці, коли стикаємося із градацією красиво-не красиво.

"Сором за власне тіло може виникати з багатьох причин, які включають суспільні норми, культурні стереотипи, особистий досвід та психологічні аспекти", — пояснює експертка, консультантка з сексуальності Катерина Шевченко.

Як зазначає практична психологиня Анастасія Саска, сором за своє тіло може зʼявитися з багатьох причин, однак якась одна із них справді впливатиме на людину більше, аніж інші.

"На мою думку, найпоширенішим є порівняння себе із "ідеалами краси". Соціальні мережі сприяють цьому, в Instagram ми бачимо картинку ідеальної жінки, без зайвої ваги та з ідеальною шкірою. Ми порівнюємо себе із нею, і частіше — не на свою користь".

"До цього ж можна додати соціальні норми того, як має виглядати жінка чи чоловік. На це також можуть впливати внутрішні комплекси та страх відмови", — пояснює вона.

Таке несприйняття себе однаково впливатиме й на стосунки з іншими людьми, зокрема — сексуальні.

"На появу сорому перед партнером за своє тіло, свої прояви під час сексу також впливає ймовірний негативний досвід, страх відкритись чи страх осуду, низька самооцінка", — додає Анастасія Саска.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: комплекси, інтимне життя


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо

3 чудові книги для батьків про дитячу психологію

Психологія | 01:20, 12.04.2024

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо ознайомитися з наступною літературою.

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні ста

Підказки батькам від психолога Юлії Гіппенрейтер

Психологія | 07:40, 11.04.2024

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні старання, досягнення чи мрії. І це не може не засмучувати. Саме тому сьогодні ділимося порадами психоло

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Гороскопи - така собі

Жартівливий гороскоп: яка ти подруга за знаком зодіаку?

Сімейні справи | 01:20, 11.04.2024

Гороскопи - така собі "наука" і довіряти їй своє сьогодення було б нелогічним. Проте, якщо до всього ставитись з гумором, можна знайти ще один привід для усмішки. Саме тому сьогодні ми підготували жартівливий гороскоп про те, чи вмієте ви дружити.

Як часто ваші думки забарвлені у яскраві кольори? Говорячи про майбутнє, ви уявляєте сумний розвиток подій? Якщо ви ствердно відповіли хоча б в одному

Як не дозволяти нав'язливим негативним думкам псувати життя: 3 поради

Психологія | 00:30, 10.04.2024

Як часто ваші думки забарвлені у яскраві кольори? Говорячи про майбутнє, ви уявляєте сумний розвиток подій? Якщо ви ствердно відповіли хоча б в одному з випадків, то це не дивно. Справа в тому, що наш розум ніколи не відпочиває. Перед ним стоїть завд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: