Питання експерту


Акушер-гінеколог (0)Алерголог (1)Грудне годування (0)
Дієтолог (0)Логопед (0)Педіатр (1)
Психолог (1)Стоматолог (1)Юрист (4)
admin admin 23 травня 2015
Виплати на дитину, пособія
Добрий день! Розкажіть, будь-ласка, на що має право жінка після пологів, які виплати їй надаються. Мені народжувати в середині липня, я вже перебуваю на лікарняному у зв'язку з вагітністю та пологами. Знаю, що мені належить 100% з.п. за цей період. я працюю офіційно. Ось і питання: коли мені потрібно звертатись в управління соціального захисту населення? і що потрібно їм надати? на які виплати я претендую? після лікарняного планую йти в декретну відпустку до 3-х років. заздалегідь дякую!

Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач, для того, щоб задавати питання і відповіді залогуйтеся або зареєструйтеся.

admin admin 23 травня 2015
Доброго дня! Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (далі - Закон) передбачено такі види виплат вагітним і народили:
1) допомога по вагітності та пологах;
2) допомога при народженні дитини;
3) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону, всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги по вагітності та пологах жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону (жінки з числа військовослужбовців Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, військ цивільної оборони, інших військових формувань, а також Державної спеціальної служби транспорту та з числа осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної кримінально-виконавчої служби України), призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника). Тому, з приводу отримання таких видів допомоги, звертатися потрібно в ці органи. Допомога по вагітності та пологах, згідно зі ст. 7 Закону, можуть отримувати тільки ті жінки (у тому числі не повнолітні), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Тобто жінки, які працюють за трудовим договором офіційно, цей вид допомоги не отримують, оскільки вони є платниками єдиного соціального внеску згідно зі ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Замість того, вони отримують аналогічну допомогу в якості страхової виплати з фонду соціального страхування. Допомога по вагітності та пологах повинні виплатити за місцем роботи. Для цього вагітній жінці потрібно надати листок непрацездатності по вагітності та пологах, виданий відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 р № 455. У разі якщо у жінки є кілька місць роботи, вона має право на допомогу і за сумісництвом - туди їй необхідно принести копію листка непрацездатності, завірена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи, довідку про середню заробітну плату по основній роботі.
admin admin 23 травня 2015
Допомога при народженні дитини відповідно до ст. 10 Закону надається одному з батьків дитини (опікуну). Допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини (ст. 11 Закону). Згідно зі ст. 13 Закону, право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, бабуся, дідусь або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною. Офіційно працевлаштоване особа може отримувати таку допомогу на підставі виписки з наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відповідно до ч. 1. ст. 14 Закону, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно. Це означає, що чим раніше після пологів Ви звернетеся за отриманням такої допомоги, тим раніше Вам її почнуть виплачувати. Таким чином: 1) допомога по вагітності та пологах офіційно працевлаштованим виплачується за місцем роботу на підставі листка непрацездатності, виданого в лікарні; 2) допомога при народженні дитини виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків, туди і потрібно звертатися протягом 12-ти місяців з дня народження дитини; 3) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачують не обов'язково мамі, а тій людині, яка реально «сидить» з дитиною, органи соціального захисту населення за місцем проживання цієї людини, туди потрібно звертатися якомога раніше, оскільки виплати проводяться з моменту призначення
admin admin 23 травня 2015
також радимо вам по читати ще кілька ннаших матеріалі на цю тему
- Допомога при народженні дитини 2015 http://nashamama.com/konsultacii/11911dopomoga-pri-narodzhenni-ditini-2015.html
- 41 тисячу даватимуть за народження першої дитини http://nashamama.com/konsultacii/797041-tisyachu-davatimut-za-narodzhennya-pershoi-ditini.html
- Виплати допомоги при народженні першої дитини продовжено http://nashamama.com/konsultacii/7895viplati-dopomogi-pri-narodzhenni-pershoi-ditini-prodovzheno.html