Як зрозуміти, що це кінець і потрібно розлучитись?

Adoption
Date
  • 748 Переглядів
Усе не так у вашій сім'ї: і чоловік "не такий", і діти неслухняні, і вдома спокою нема? Усьому вина - відсутність любові один до одного, і, в першу чергу, між чоловіком і дружиною. Як вчинити із своїм "любовним човном", котрий частково чи остаточно розбився об побут, байдужість, брак грошей?

0795_stailsranlmldsz.jpg (20.59 Kb)


кщо узагальнити проблему, "колективний" клієнт намагається намацати межу, до якої ще можна терпіти.

І коли будь-які зусилля щодо збереження стосунків можуть вважатися марними. Та ще й аби хтось "дозволив" зробити крок у той чи інший бік. І, відповідно, взяв відповідальність за наслідки.

Одного для всіх рецепту, звісно, бути не може. Тож розгляньмо типові ситуації.

Кохання з багатьма невідомими
Найпоширеніша - закінчилося кохання. Тобто раніше були гарні слова і вчинки, різноманітний секс, зараз все стало буденним і нецікавим.

На професійному "жаргоні" - дав збій емоційний рівень. Але ж у світі емоцій закони арифметики не працюють. Тому претензії до партнера виглядють причіпками. Не звинувачувати ж його в тому, що поцілував двічі, а не п'ять разів. І вже точно через це не варто розлучатися.

Стосунки, ймовірно, перейшли на наступний за романтичним - стабільніший рівень плато. Вони не стали гіршими, навпаки - відійшли від переважно зовнішніх проявів, поглибилися.

Або ж - не в коханому справа, це ви "охололи". На нього ж лише проектуєте власний стан, не бажаючи почуватися винною.

Швидше за все, кохання для вас - це насамперед яскраві емоції, які ви відчуваєте в присутності "коханої" людини. Сама ж вона може вам навіть не подобатися. Або так і залишитися невідомою.

Тобто ви намріюєте собі ідеал, під який намагаєтеся "підігнати" когось. Коли ж виявляється, що він не відповідає очікуванням (а так буває в більшості випадків), впадаєте у відчай. Мовляв, знов не принц!

Це приклад типової дитячої установки - стань таким, як я хочу. Тож дорослішайте, тобто переносьте центр уваги з власної персони на навколишній світ і сприймайте його з цікавістю.

Розрив з одним коханим і пошуки іншого у цьому випадку нічого не дадуть, бо шукати любові, тобто здатності захоплено сприймати іншого й інакшого, треба в собі.

Валіза без ручки
Інша річ - коли помічаєте, що у спільному човні веслуєте переважно ви. Тобто виявляєте ініціативу, ухвалюєте важливі для родини рішення і самі ж їх виконуєте. Чоловік при цьому в кращому разі - з усім погоджується і не заважає.

Так трапляється з парами, у яких хтось один протягом спільного життя продовжував розвиватися як особистість.

Інший же вважав, що вже зробив достатню інвестицію у стосунки - у вигляді себе - і заспокоївся.

Таким символом може бути не лише чоловік, котрий вічно лежить на канапі, а й жінка, яка вирішила, що реалізувалася, вийшовши заміж і народивши. Тут уже домовленості навряд чи стануть у пригоді, бо наявний світоглядний розкол.

Активніший партнер розглядає родину лише як частину, хоч і вагому, свого розмаїтого світу. Інший же сприймає такий інтерес до життя мало не як зраду. Починаються образи, ревнощі, нерозуміння один одного.

Якщо ви той, кому треба більше, а змінити свою "половину" не виходить, можливо, краще буде вийти з відносин. Бо далі буде синусоїда із нудьги і з'ясовувань стосунків, що не приносять розради. Коли ж ви впізнали себе у жертовній фігурі, якій вічно щось не додають, можливо, час вийти за звичне коло хатніх справ?

Розлучитися з ним чи з собою?
Багато людей ладні йти на будь-які поступки через різноманітні страхи і фобії.

Жінки найбільше бояться опинитися самотніми, нікому не потрібними.

Запитую: а краще буде залишитися зовсім без себе?

У відповідь на здивування - кажу: якщо довго робити те, що не хочеться, ще й постійно притлумлювати гнів, роздратування, образу, можна взагалі "забути", як почуватися задоволеними і щасливими.

Інший страх - як можна покинути або залишити без батька дітей.

Але ж розходяться батьки, з дітьми не розлучаються.

На мою думку, дитині краще жити чи зустрічатися зі спокійними та врівноваженими батьками, ніж перманентно перебувати в епіцентрі сімейних скандалів.

До того ж, якщо шлюб тримається на дітях, що рятуватиме від розлучення, коли вони підуть з дому?

Як не дивно, часто люди бояться, що їхня половина без них пропаде. Але за такою нібито турботою як правило ховається погано замаскована зверхність і бажання контролювати.

А також неповага, недовіра до іншого. В цьому випадку потрібно негайно відпускати партнера.

Для початку - психологічно: припинити опікати у дрібницях, організовувати побут, нагадувати про його справи. Тоді й питання - розлучатися чи ні - втратить актуальність.

Пожити окремо деякий час - це сильнодіючий засіб, тому його треба практикувати обережно.

Здорові стосунки, у яких є повага і спільність інтересів, просто люди втомилися чи заплуталися, це може освіжити і оновити. А ось коли партнер вас гнітить і ви почуваєтся чужими, тимчасове розставання може призвести до остаточного розриву.

Тільки сприймати це треба не як трагедію. А як необхідний крок для власного оновлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки, розлучення


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Говорити замість дітей! Все починається з тих радісних моментів, коли на запитання до малюка: «Ой, а хто це такий милий?» батьки поспішають відповісти

Чого не варто робити батькам?

Сімейні справи | 08:30, 22.07.2024

Говорити замість дітей! Все починається з тих радісних моментів, коли на запитання до малюка: «Ой, а хто це такий милий?» батьки поспішають відповісти: «Андрійко (будь-яке інше ім'я)».

Якщо в людини не відбулося відділення від батьків, і вона залишилася залежною від них, від їхньої думки, емоцій, вона наполегливо намагатиметься позбу

Наслідки надмірної залежності дитини від батьків

Сімейні справи | 07:40, 22.07.2024

Якщо в людини не відбулося відділення від батьків, і вона залишилася залежною від них, від їхньої думки, емоцій, вона наполегливо намагатиметься позбутися залежності вже у своїй новій сім'ї.

Погана поведінкаПобачивши конфлікт між батьками, дитина відчуває бурю негативних емоцій, таких як страх, гнів, тривогу. І маленька людина не знає спос

Страшні наслідки сварок батьків при дитині

Сімейні справи | 06:20, 22.07.2024

Погана поведінкаПобачивши конфлікт між батьками, дитина відчуває бурю негативних емоцій, таких як страх, гнів, тривогу. І маленька людина не знає способів, щоб з ними справлятися. Дитина показати, що страждає, лише за допомогою криків, примх, впертос

Внутрішня дитина відтворює наші дитячі думки та почуття, прагнення, страхи, реакції та позиції щодо себе та інших.

Радуйте свою внутрішню дитину

Психологія | 08:30, 20.07.2024

Внутрішня дитина відтворює наші дитячі думки та почуття, прагнення, страхи, реакції та позиції щодо себе та інших.

Насамперед прийміть емоцію, яку ви відчуваєте в даний момент, прийміть те, що вона присутня, гостра чи болісна. Ви можете сказати собі вголос: «Я серд

Як заспокоїтись батькам, коли вони на межі зриву?

Сімейні справи | 14:50, 19.07.2024

Насамперед прийміть емоцію, яку ви відчуваєте в даний момент, прийміть те, що вона присутня, гостра чи болісна. Ви можете сказати собі вголос: «Я серджуся, злюся, я в люті».

Вчені з університету Міннесоти з'ясували, що бути батьком приємнішим, ніж бути мамою через нерівномірно розподілені обов'язки між подружжям.

Бути батьком приємнішим, ніж бути мамою - науковці

Сімейні справи | 10:30, 19.07.2024

Вчені з університету Міннесоти з'ясували, що бути батьком приємнішим, ніж бути мамою через нерівномірно розподілені обов'язки між подружжям.

Нездорові, неконструктивні дитячо-батьківські стосунки називаються токсичними. До цього поняття відносять неповажне ставлення до дитини, гіперконтроль

Хто такі токсичні батьки?

Психологія | 11:20, 18.07.2024

Нездорові, неконструктивні дитячо-батьківські стосунки називаються токсичними. До цього поняття відносять неповажне ставлення до дитини, гіперконтроль, жорстку сімейну ієрархію, ігнорування, перевагу однієї дитини над іншою, постійну критику, маніпул

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: