Сімейне щастя: десять заповідей

Adoption
Date
  • 3707 Переглядів
Ідеальний шлюб, в якому партнери ніколи не сваряться, завжди поступаються один одному і в будь-якій ситуації знаходять компроміс, - найяскравіший міф про сімейне життя. Будь-який досвідчений психолог скаже: такого просто не може бути. Але хто заважає нам до цього прагнути? Які кроки потрібно зробити?

1. Дружіть

«І нехай чоловік стане тобі добрим другом на все життя!» - це несподіване побажання я одержала на весіллі від 70-річної родички. Тоді головним мені здавалося інше: почуття! Друг? Це щось не з тієї опери. Тільки через роки мені вдалося усвідомити всю важливість цих простих слів. Пристрасті остигають. Любов стає спокійною і урівноваженою. На перший план у стосунках виходить дружба. Якщо її немає - немає розуміння. Немає довіри. Немає інтересу один до одного. Люди начебто живуть разом, але кожен обертається по своїй орбіті. Вони просто «тягнуть побут».

Читайте також: Секрети щасливого шлюбу

Щоб зрозуміти, чи не зник з Ваших стосунків цей дружній початок, порівняйте своє спілкування з чоловіком і з близькою подругою. Про що ви говорите, які таємниці довіряєте один одному, що робите разом? Навряд чи Ви пред`являєте подрузі претензії з приводу якихось дрібниць: Ви готові прийняти її з недоліками, тому що Вам з нею цікаво. Ви ставитесь з повагою до її захоплень, роботи. Іноді Ви жертвуєте своїми справами заради неї. І завжди готові прийти на допомогу! Чи можна сказати те ж саме про Ваші стосунки з чоловіком?..

«Дружба - той фундамент, на який надбудовується любов і близькість. Постійно підтримуйте вашу дружбу! - радить психолог. - Виявляйте один до одного живу цікавість. Намагайтеся пізнати світ іншого, адже відчуття, що партнер знайомий до останньої волосинки, - лише ілюзія. Часто ми навіть не підозрюємо, про що він мріє і чим живе! Довіряйте один одному. І пропонуйте щиру допомогу».

Опирайтеся на дружбу!

2. Критикуйте, але приймайте

Як часто ми чуємо: приймайте коханих такими, які вони є! Але іноді дуже складно повірити у те, що лисіючий чоловік в майці, що поспішно спустошує тарілку з локшиною, і є той самий прекрасний принц, за якого Ви колись виходили заміж. Але мудра любов якраз тим і сильна, що лисіюча людина в майці як і раніше залишається рідною і улюбленою. Зі всіма своїми недоліками. Прийняти цю недосконалість в партнерові - не означає змиритися. Прийняти - це впустити в серце.

3. Озвучуйте очікування

«Я думала, ні, була упевнена, що ти...» - «А звідки я знав?» Цей діалог наочно ілюструє те, що відбувається в мільйонах сімей. Дуже часто ми граємо один з одним в гру «Вгадай, що я хочу». Оскільки телепатією володіють одиниці, як правило, партнер не вгадує - і ми розчаровуємося в ньому: «Він мене не розуміє!» Та він би і радий зрозуміти, тільки потрібно пояснити.

«Говоріть вголос про свої потреби: «Я хочу», «Мені було б приємно», «Мене б порадувало, якби ти...» - радить психолог. - Це набагато ефективніше, ніж звинувачувати партнера в черствості і нечуйності. Відмітьте, що чоловікам потрібна конкретика: висловлюйте свої побажання ясно і без натяків, дивлячись в очі коханому. Поясніть, чому Вам це важливо. Переконайтеся, що Вас зрозуміли правильно. І Ви одержите у відповідь те, на що сподівалися».

4. Не збирайте каменів за пазухою

Є дуже поширена жіноча помилка. Він, сам того не бажаючи, образив тебе. Але Ви вирішуєте: «Про це не говоритиму. Якось переживу». Така покірливість, якій Ви навіть десь бравуєте. Але образи не розсмоктуються. Вони нашаровуються одна на одну, і в один прекрасний момент на чоловіка обрушується такий цебер звинувачень і гніву, що він повністю збентежений. А головне, не може зрозуміти: звідки? Адже все було добре!

Щоб цього не відбувалося, важливо зрозуміти одну річ: приховуючи від коханих свої дійсні відчуття і переживання, ми їм брешемо. Своєю поведінкою показуємо, що все добре, а в душі у нас бушують пристрасті. Якщо ми не будемо відкриті в своїх відчуттях, то не вийде діалогу. Отже, неприємну для тебе ситуацію варто розібрати. Тому що накопичені образи - могутній руйнуючий чинник. Звідси слідує п`ята заповідь.

5. Вирішуйте проблеми, не відкладаючи

На конфліктну ситуацію не можна закривати очі. Потрібно разом її опрацьовувати. Хай не в цю хвилину, якщо ви обидва злитеся і кипите, але сьогодні. Дайте один одному виговоритися і постарайтеся зрозуміти, що відчуває інший. Для цього в думках станьте на місце партнера і уявіть його відчуття. Обговоріть свої переживання. Якщо під час розмови накипає роздратування, відверніться, наприклад, попийте чаю.

Кінцева мета - прийти до рішення конфлікту, тобто знайти конкретний вихід з ситуації, що склалася. Це або алгоритм, покрокове керівництво один для одного, як кожен діятиме в подібних випадках, або домовленість, яка повинна бути здійснимою. Якщо після розмови ви ні до чого не прийшли, швидше за все, наступного разу все повториться знову.

6. Погоджуйтеся, коли... маєте рацію

До чого Ви прагнете в шлюбі? Бути щасливою або бути правою? Це кардинально різні позиції. Якщо людина за всяку ціну хоче добитися своєї правоти, то, можливо, чоловік і визнає, що його позиція помилкова, але це нікому не додасть щастя.

Як часто замість того, щоб просто насолоджуватися сумісними справами, ми витрачаємо енергію на порожні суперечки, мета у яких одна - добитися свого. «Ми сьогодні поїдемо на дачу, а завтра по магазинах, я так вирішила!» - наполягаєте Ви. «У мене немає ніякого бажання витрачати неділю на закупівлю продуктів!» - упирається чоловік. І нехай навіть Ваше рішення правильне, задумайтесь: яка різниця? Чи додасть Вам радощів факт, що чоловік погодиться з Вами, але весь день ходитиме скривдженим і надутим? Якщо йому це важливо, хай буде так, як він хоче. Наступного разу він поступиться Вам. Перевірте і переконайтеся: поступившись з легким серцем, Ви станете набагато щасливішою, ніж силою добившись свого.

7. Прощайте один одного

Всі ми робимо помилки. І якщо хочемо бути разом з коханою людиною, треба вчитися їх прощати. Не зробимо цього - житимемо під гнітом нескінченних образ. Але де знайти сили для прощення? Почніть з подяки. Скажіть долі і Богові спасибі за те, що опинилися в цій ситуації. Адже вона обов`язково чомусь навчить! Знайди в ній позитивні моменти. Наприклад, чоловік забув про Ваше прохання: можливо, Ви незрозуміло висловилась?

Це привід наступного разу виражатися зрозуміліше. Маркіруйте в думках ситуацію якимось позитивним значком (скажімо, всміхненим календариком). Наступного разу, опинившись в подібних обставинах, Ви пригадаєте про цей календарик - а отже, і про те, як добитися розуміння зі своїм партнером. Прощайте щиросердо.

8. Обнімайтеся, торкайтеся, любіть!

Яку роль в подружньому житті грає фізична близькість? Пари, у яких з цим все гаразд, поставлять секс далеко не на перше місце серед сімейних цінностей. Але ті, у яких з інтимом є проблеми, назвуть його чи не найважливішим чинником міцної сім`ї. Ось такий парадокс. А вся річ у тому, що секс - лакмус стосунків.

Проблеми в парі починаються не в ліжку, як думає більшість! Зовсім навпаки. Фізична незадоволеність - продовження ваших психологічних нестикувань. Посудіть самі: коли люди, що люблять, проявляють турботу один про одного протягом дня, то увечері бажання близькості природне! Відкриваючись один одному душевно, чоловік і жінка так само відкриваються один одному тілесно. І навпаки: безглуздо сподіватися на хороший секс, коли за день не сказано жодного ласкавого слова!

Повноцінний секс, в якому люди готові дарувати і одержувати насолоду, неймовірно важливий для відносин. Але якщо спочатку в подружньому житті бажання керує нами, то з роками ми повинні вчитися керувати бажанням. Щоб налаштувати коханого на солодку ніч, поцілуйте його вранці перед виходом на роботу, подзвоніть протягом дня, зустріньте усмішкою увечері. І почастіше обнімайтеся!

9. Радуйте дрібницями

Чоловік виїжджає у відрядження і залишає Вам в сумочці маленький сюрприз - Вашу улюблену шоколадку. Ви встаєте вранці, щоб погладити йому сорочку. Він зустрічає Вас після роботи, хоч йому і не по дорозі. Ви готуєте на вечерю його улюблені вареники з картоплею. Здавалося б, дрібниці. Але з таких дрібниць складається наше життя. Завжди можна знайти, чим порадувати коханого. І ці нескладні прояви турботи можуть радикально змінити стосунки в парі. Коли Ви відчуваєте, що Вас люблять, сваритися і сперечатися не хочеться.

10. Працюйте над стосунками щодня

Це найскладніше зі всього перерахованого. Здається: зроблю те-то і те-то - і у нас все буде чудово! На жаль, ні. Щирі, теплі, добрі відносини, замішані на любові і взаємному вабленні, вимагають щоденної віддачі.

Весь час думайте над тим, як поліпшити ваш шлюб. Зрозумійте двоє: якщо не робити зусиль, пустити все на самоплив, то ситуація в шлюбі погіршується. Вона не залишається незмінною! Запитайте себе перед сном: «А що сьогодні я зробила для нашої сім`ї?» Вкладайте у стосунки з улюбленою людиною максимум. І хай сім`я стане найголовнішим проектом у Вашому з чоловіком житті!

У момент сварки уявіть Ваше сімейне життя років через десять. Чи матиме значення те, про що Ви сперечаєтеся в даний момент? Ця техніка знецінює конфлікт.

Чи часто Ви посміхаєтесь своєму коханому? Адже саме усмішкою Ви повідомляєте його про свої почуття. Прокинувшись, подумайте про те, як все-таки чудово, що він поряд! І усміхніться, дивлячись йому в очі!

З багатьох спірних ситуацій можна безболісно вийти за допомогою гумору. Якщо ви викладете проблему в комічному світлі і разом посмієтеся над нею, напруга зникне!

Стоп! Цього робити не варто!

Як не крути, а розбіжностей в сімейному житті не уникнути. Але деяких речей в суперечці краще не робити!

• Не згадуйте старі образи. Їх час вже пішов. Якщо Ви не знайшли в собі сил обговорити їх відразу, то зараз це вже недоречно. Забудь про них! Концентруйся на сьогоденні.

• Не викликайте в іншому відчуття провини. Звинувачуючи чоловіка або дітей, Ви підірвете в них відчуття упевненості в собі, але ні на крок не наблизишся до рішення конфлікту. Це звичайна маніпуляція!

• Не робіть те, за що потім буде соромно. Коли охоплює гнів, образливі слова так і крутяться на язику. І краще його прикусити. Тому як декілька образливих слів, кинутих в запалі, можуть зруйнувати те, що будувалося роками.

• Не сперечайтеся заради суперечки. Завжди пам`ятай про свою мету: чого Ви, власне, добиваєтеся? Може, Ви сваритеся з коханим тому, що втомилася і погано себе почуваєте, а зовсім не тому, що він не купив хліба?

• Не виносьте конфлікт на люди. Все, що відбувається у вашій сім`ї, стосується тільки вас двох. Ні родичі, ні друзі, ні випадкові попутники не можуть бути свідками конфлікту. Будь-які проблеми з`ясовуйте наодинці. І не при дітях! Тому що сварки батьків жорстоко травмують їх психіку.

За матеріалами "Единственная".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сімейне щастя, заповіді, конфлікти


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені з Польщі провели дослідження серед сімей в 33 країнах на різних континентах, щоб оцінити, наскільки задоволеність шлюбом чоловіків і жінок пов'я

Дослідники виявили, як діти впливають на щастя в шлюбі

Сімейні справи | 08:00, 29.07.2021

Вчені з Польщі провели дослідження серед сімей в 33 країнах на різних континентах, щоб оцінити, наскільки задоволеність шлюбом чоловіків і жінок пов'язана з кількістю дітей. Результати перевертають традиційні уявлення про щастя багатодітних сімей.

Фiнaнcoвa cитyaцiя кoжнoгo зaлeжить вiд йoгo cтилю життя i пoвoджeння iз гpiшми. Hepiдкo люди iз oднaкoвим дocтaткoм мaють aбcoлютнo piзнi piвнi життя

5 звичoк, якi пpoгpaмyють нас нa бiднicть

Психологія | 08:00, 28.07.2021

Фiнaнcoвa cитyaцiя кoжнoгo зaлeжить вiд йoгo cтилю життя i пoвoджeння iз гpiшми. Hepiдкo люди iз oднaкoвим дocтaткoм мaють aбcoлютнo piзнi piвнi життя. Oднi зaвдяки eкoнoмiї й плaнyвaнню бюджeтy пpимнoжyють зaoщaджeння. Iншим бpaкyє гpoшeй нa життя.

азвичай, ми про це не замислюємося, але безлад, бруд і неприємні запахи дійсно можуть впливати на ваше сексуальне життя. Ви не знали? Тоді дотримуйтес

5 речей у вашому домі, які вбивають інтимне життя

Секс | 07:00, 28.07.2021

азвичай, ми про це не замислюємося, але безлад, бруд і неприємні запахи дійсно можуть впливати на ваше сексуальне життя. Ви не знали? Тоді дотримуйтесь наших порад, і пристрасть повернеться в вашу спальню.

Виховати дітей буває складно. Варто уникати цих помилок.

Помилки у вихованні, які дитина не пробачить

Виховання | 11:00, 26.07.2021

Виховати дітей буває складно. Варто уникати цих помилок.

Будь-які батьки хочуть для своїх дітей найкращого. Багато працюють, щоб потім тішити їх новими іграшками та смаколиками, дисциплінують, щоб привчити д

7 помилок, за які шкодують всі батьки

Сімейні справи | 08:00, 26.07.2021

Будь-які батьки хочуть для своїх дітей найкращого. Багато працюють, щоб потім тішити їх новими іграшками та смаколиками, дисциплінують, щоб привчити до дисципліни і прищепити цілеспрямованість, надають свободу вибору або приймають всі рішення самі. У

1. Ти мені дуже допомагаєш.2. Ти маєш рацію.3. Я знаю, що ти стараєшся.4. Я дякую тобі.5. У тебе чудові ідеї.

30 фраз, якими мама і тато можуть підтримати дитину у складні для неї часи

Сімейні справи | 07:00, 26.07.2021

1. Ти мені дуже допомагаєш.2. Ти маєш рацію.3. Я знаю, що ти стараєшся.4. Я дякую тобі.5. У тебе чудові ідеї.

У соцмережах батьки жартують, що виховатити дитину – це постійно шукати баланс між навіюванням своєму чаду думки про те, що він може займатися в житті

5 шкідливих речей, які мудрі батьки не забороняють своїм дітям

Сімейні справи | 08:00, 25.07.2021

У соцмережах батьки жартують, що виховатити дитину – це постійно шукати баланс між навіюванням своєму чаду думки про те, що він може займатися в житті всім, до чого лежить його душа, і тим, щоб періодично кричати: «Тобі не можна це робити!»

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: