5 шкідливих порад, через які дитинство буде нещасним

Adoption
Date
  • 1208 Переглядів
ожен з батьків хоче виростити свою дитину успішною людиною. Ми впевнені, що тоді наші діти зможуть влаштуватися у житті та здобути щастя. Зазвичай, батьки дають дитині поради, виходячи з власних уявлень про успіх та досвід. Але часто їх «інструкції до дії» виявляються контрпродуктивними. Часто вони призводять дитину до емоційного вигоряння і завдають шкоди психіці, що не зміцніла. Керуючись благом, батьки несвідомо можуть зробити дітей нещасними. Ось 5 «шкідливих» порад для мам і татів.

7754_2.jpg (45.31 Kb)

«БУДУЙ СВОЄ МАЙБУТНЄ ВЖЕ ЗАРАЗ»
Батьки піклуються про майбутнє дитини. Вони хочуть виховати в ньому відповідальність та любов до праці. Вже з дитинства дитина повинна чітко уявляти те, чим займатиметься у майбутньому. Батьки записують його на спеціалізовані курси, наймають репетиторів та невпинно нагадують про серйозність вибору. З одного боку, їхні дії виглядають правильними та розумними, з іншого, можуть виявитися небезпечними для дитини.

Усі діти хочуть жити сьогоденням. І це нормально. У юному віці дитина не вміє заглядати вперед, адже її захоплення змінюються щотижня.

Примушуючи дітей думати про майбутнє і будувати довгострокові цілі, ми піддаємо їх серйозному стресові. Але якщо надати їм можливість насолоджуватися «сьогодні», можна досягти кращого результату. Психологи стверджують, що відчуття щастя робить людей продуктивнішим на цілих 12%. Переставши тиснути на дитину, ми можемо помітити, що вона сама визначилася з вибором.

«ПЕРЕМАГАЙ ЗА БУДЬ-ЯКУ ЦІНУ»
Слабкі люди ніколи не зможуть досягти успіху. Саме тому батьки вимагають від дітей лише найкращого результату. Хіба може прагнення перемоги пошкодити дитині? П'ятірки у школі, перше місце в олімпіаді чи змаганні – ми ставимо перед дітьми непрості завдання та вимагаємо відмінного результату. Бажаючи зробити дитину конкурентоспроможною гравцем, батьки забирають у неї право насолоджуватися найпрекраснішою часом у житті.

Нерідко такий тиск призводить до серйозного порушення психіки, коли будь-яка поразка починає сприйматися дітьми як трагедія світового масштабу. Постарайтеся знайти у дитини сильні сторони та розвивати їх, але не вимагайте від неї «ідеальності» у всьому.

«НІКОЛИ НЕ БАЙДИКУЙ»
Часто графік завантаженості сучасних дітей виявляється дуже вражаючим: найкраща школа в місті, три гуртки зверху, а у вихідні – шахи. Ми намагаємося зайняти кожну вільну хвилину дитини, щоб вона не ледарювала. Більшість батьків впевнені, що діти завжди повинні бути при ділі. Але психологи впевнені, що рідкісне неробство стимулює у дитині творчий розвиток.

Діти можуть виявляти креатив у звичайнісінькі хвилини: коли гуляють, сидять у черзі або грають. Зрозуміло, вони можуть бути зайняті у гуртках чи секціях, але ці речі не повинні займати левову частку їхнього часу.

«НЕ БУДЬ СЛАБАКОМ»
Більшість дітей від природи є добрими та співчутливими натурами. Але боячись, що вони виявляться слабкими, ми не дозволяємо їм виявляти ці риси. Багато батьків починають пояснювати дитині, що у цьому світі «доброту за слабкість приймають», і «кожен лише за себе».

Фахівці дійшли висновку, що тільки співчуваючі та добрі натури досягають успіху в житті. Саме такі люди почуваються щасливими і будують правильні стосунки з оточуючими. Нагадуючи дитині про те, що їй обов'язково сядуть на шию, варто лише відповісти добром, ви виховуєте егоцентричну та жорстоку людину.

«ЗНАЙ СВОЇ НЕДОЛІКИ»
Прагнучи зняти «рожеві окуляри» з дитини, батьки безсоромно озвучують його недоліки. Ми хочемо, щоб наші діти були реалістами та адекватно оцінювали себе. Але необережна критика або виробляє у дитині комплекси, або закріплює їх. Навряд чи з таким «багажем» можна досягти успіху в житті.

Постарайтеся не навішувати «ярлики» на дітей, заздалегідь визначивши їхнє становище у суспільстві. Критикуючи дитину, ви позбавляєте її впевненості у своїх силах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитинство, дитина, поради батькам


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі


Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою д

З яким представником Знаків зодіаку краще створити сім'ю?

Сімейні справи | 12:10, 18.06.2024

Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою долю.

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, як

Справа не в зраді: Що жінка ніколи не пробачить чоловікові?

Сімейні справи | 06:20, 18.06.2024

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, якщо спитати жінку, що вона ніколи не пробачить коханому, мова піде не про зраду. А про що ж?

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

Джерела щастя для різних Знаків зодіаку

Сімейні справи | 01:20, 18.06.2024

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Україна має рекорд. Найдовший комплімент дівчині

Сімейні справи | 23:00, 17.06.2024

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які маю

5 найпоширеніших причин жіночих зрад

Секс | 07:40, 17.06.2024

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які мають одного партнера тривалий час), набагато рідше зважуються на зраду, ніж чоловіки, які перебувають

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, прот

5 причин, чому ваш чоловік спілкується з колишньою

Мама | 00:30, 17.06.2024

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, проте, якщо таке відбувається, варто знати причину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: