Страшна правда про щеплення: всі "за" і "проти"

Adoption
Date
  • 4061 Переглядів
Зі спалахом кору в Україні батьки кинулися прививати своїх дітей, однак, самі уникають цієї процедури, хоча хвороба набагато важче переноситься у дорослому віці. Та кір - ще не найстрашніше. Доктор Комаровський переконує, що за ним слід очікувати спалаху дифтерії, а в порівнянні з нею кір - вишенька на торті. Адже смертність від цієї недуги становить понад 50%, якщо не зробити щеплення.

9326_4581_one_max.jpg (23.35 Kb)

Що ж потрібно знати батькам про щеплення? Знає Наша мама.

1. Малюкові потрібно бути абсолютно здоровим - ніякого діатезу, розладів шлунку, дисбактеріозу, зубів, що ріжуться, навіть нежить - протипоказання!

2. Якщо старша дитина (чи дорослий) хворий респіраторною, дитячою, кишковою або якою-небудь іншою інфекцією, малюк може заразитися від них - почекайте з щепленням, поки всі в родині не одужають!

3. Лабораторні дослідження перед щепленням - не порожня формальність: вони допоможуть вирішити, чи готовий малюк до вакцинації.

Аналіз сечі покаже, чи в порядку нирки крихітки. Запальний процес в нирках або сечовому міхурі вимагає негайного лікування - тут вже не до щеплень!

Аналіз крові теж дуже важливий. Знижений в порівнянні з віковою нормою рівень гемоглобіну та еритроцитів говорить про анемію - спочатку потрібно відновити ці показники! Надлишок лейкоцитів і збільшене ШОЕ вказують на присутність інфекції. Робити щеплення дитині рано - повинно пройти не менше місяця після одужання. Збільшення еозинофілів - ознака діатезу. Щеплення може посилити його симптоми.

4. У перші дні після вакцинації вранці та ввечері вимірюйте малюкові температуру. Про її підвищення і інші симптоми повідомте лікаря.

5. Не вводьте нову суміш або прикорм протягом тижня до і після вакцинації.

6. Під керівництвом свого педіатра складіть індивідуальний календар щеплень дитини та відзначайте в ньому дату введення чергової вакцини і реакцію, яку вона викликала.

Що робити, якщо підвищилася температура у дітей після щеплення?
Гіпертермію відносять до найбільш частих симптомів після вакцинації, тому батькам діток, яким належить щеплення, слід дізнатися, як діяти при підйомі температури тіла у малюка. Після введення вакцини імунна система дитини починає знешкоджувати її компоненти, щоб в результаті сформувався імунітет.

Яка температура і після яких щеплень вважається нормальною?
Імовірність розвитку гіпертермії у кожної дитини різна. На неї впливає і сама вакцина, і індивідуальні особливості організму малюка. Одні щеплення викликають підйом температури дуже часто, інші - вкрай рідко. Однак в будь-якому випадку батькам важливо знати, що гіпертемія в період після введення вакцини вважається нормальним явищем, яке вказує на активну роботу імунної системи.

Якщо у введеній дитині вакцині мікроорганізми представлені у вигляді частинок, то підвищення температури часто спостерігається в перші дні після уколу. При цьому, найчастіше вона не потребує лікування і самостійно проходить без сліду.

Після введення АКДС температурна реакція може тривати до 5 діб, що теж вважається нормою. Якщо ж в препараті були ослаблені, але живі мікроорганізми, то підйому температури можна очікувати через деякий час після уколу - через сім-десять днів.

Які щеплення найбільш часто провокують збільшення температури тіла?
Щеплення від гепатиту вважається слабо реактогенним, тому гіпертермія після нього - вкрай рідкісне явище. У деяких малюків організм реагує підвищенням температури під час розвитку реакції на щеплення БЦЖ, коли відбувається нагноєння місця уколу. Вакцину, покликану захистити дитину від поліомієліту, називають найменш реактогенною. Вона майже ніколи не викликає підвищення температури. А ось введення АКДС, навпаки, відрізняється вельми частою реакцією у вигляді гіпертермії.

Гіпертермія після вакцинації від паротиту відзначають в рідкісних випадках. Збільшення температури у відповідь на введення вакцини проти краснухи також з'являється відносно рідко. Вакцинація від кору найчастіше проходить без підвищення температури, але підйом температури через деякий час після вакцинації можливий.

Температура після щеплення АКДС
Дана вакцина вважається вельми реактогенною, і тому після її введення температурна реакція у вигляді підвищення показника до 39 градусів виникає дуже часто. Одні діти можуть відреагувати на введення щеплення АКДС в перший раз, але більш часті реакції на друге або третє щеплення. При цьому, причиною такої реакції зазвичай виступає компонент кашлюку. Якщо дитині вводиться препарат, в якому цей компонент є безклітинним, підвищення температури спостерігається рідше.

Якщо у малюка часто з'являється температурна реакція на введену вакцину, краще віддати перевагу більш очищеним варіантам препаратів, у яких реактогенність зменшена.

Коли варто турбуватися?
Підвищення температури, як нормальне явище періоду після введення вакцини, може бути як незначним, так і великим. Досить часто температурна реакція слабка - температура не більше 37,5 градусів. На вакцину АКДС реакція частіше середня - температура підвищується до 38,5-39 градусів. Якщо реакція сильна, тобто температура малюка піднялася понад 38,5, стан крихітки сильно порушений, при цьому, гіпертермія тримається навіть після прийому жарознижуючих ліків, терміново викликайте лікаря.

Перша доба після вакцинації
Найчастіше температурна реакція на щеплення розвивається саме на перший день після уколу. Так як ймовірність гіпертермії після АКДС досить висока, можна не чекати великого підйому температури, а дати дитині ввечері після щеплення парацетамол або ібупрофен. Ліки можуть бути в будь-якій формі - свічки, сироп, таблетки. Варто приготувати жарознижуючі засоби заздалегідь, при цьому добре, щоб вони були з різною діючою речовиною і в різній формі випуску. Це допоможе при сильній температурній реакції. Дитині з температурою після щеплення слід давати більше пити. Не чекайте великого підвищення температури, оскільки вона ніяк не пов'язана з ефективністю щеплення. Так тільки побачите у малюка 37,3, можете давати жарознижуючий препарат. У цьому випадку кращим вибором будуть свічки. Температура вище 38 градусів найкраще збивається прийомом сиропу. Якщо препарати парацетамолу не подіяли, дайте дитині засіб з ібупрофеном. Подбайте про оптимальні умови в приміщенні - нехай в кімнаті буде прохолодно (+ 18 + 20 градусів) і досить волого (50-80%).

ЧИ ВАРТО РОБИТИ ДИТИНІ ЩЕПЛЕННЯ?
Чи є гарантія, що після щеплення дитина не захворіє? Саме це питання найчастіше хвилює батьків. Ні, немає, але після вакцинації дитина легше перенесе недугу і виключається ризик смерті, - кажуть лікарі. Однак, щеплення - це не тільки порятунок, а й великий ризик! Сенсаційним виявилося проведене вперше в світі дослідження вчених під керівництвом Ентоні Мейсона з державного університету м. Джексон, США, опубліковане в авторитетному виданні Journal of Translational Science за 2017 рік. Приводом для цієї роботи були багаторічні дискусії про зв'язок щеплень і розвитку важких уражень центральної нервової системи у дітей, причому вказується, що 15% (!!!) американських дітей страждають від нездатності до навчання, дефіциту чутливості і затримки розвитку, а Vaccine Injury Compensation Program (програмою компенсації постраждалим від поствакцинальних ускладнень в США) з 1986 р виплачено в якості компенсацій 3,2 мільярда доларів!

Для вивчення були взяті дані 666 дітей на домашньому навчанні з чотирьох штатів, причому 261 (39%) з них були нещепленими.

Результати виявилися просто шокуючими: у щеплених ризик захворіти на алергічний риніт вище в 30 разів, труднощі навчання - в 5,2 раз, синдром гіперактивності та дефіциту уваги більш ніж в 4 рази, аутизм - більш ніж в 4 рази, затримка психомоторного розвитку у 3,7 рази, екзема в 2,9 раз, хронічний отит - у 2,4 рази та іншими хронічними хворобами у 2,4 рази.

Вакцинація була тісно пов'язана з виникненням запалення легенів і вушними інфекціями, коли частіше потрібно призначення антибіотиків, операцій на вусі, протиалергічних препаратів, антиастматичних, жарознижуючих, притому, чим більше було вакцинацій (дозозалежний ефект), чим менше був вік щеплених дітей, тим частіше їм була потрібна госпіталізація і частіше виникали смертельні випадки. Частота виникнення цих проблем у частково щеплених дітей займала проміжне становище між повністю вакцинованими і невакцинованими.

Друга частина дослідження також підтвердила значний зв'язок вакцинації і порушень нервово-психічного розвитку у дітей, особливо при поєднанні з фактором недоношеності, ці ризики зростали в 6,6 раз.

Слід зазначити, що схожі результати були виявлені при інтернет-опитуванні батьків вакцинованих і невакцинованих дітей, де брало участь 17461 дітей (більшість опитаних невакцинованих було з США). Ці дані були опубліковані в 2011 році Андреасом Бахмейром з Німеччини, причому дослідження проводилося виключно за рахунок благодійності і не містило жодного конфлікту інтересів.

За результатами опитування з'ясувалося, що щеплені діти мають в 2-5 разів більше хронічних хвороб, ніж нещеплені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи розвивається пієлонефрит через щеплення


Джерело: ar25.org/blog/oksana-kolosovska

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення, вакцина, підготовка до щеплення, вакцинація, прививки, підвищилася температура, АКДС, БЦЖ, поліомієліт, паротит, краснуха, кір, вітрянка, дифтерія, спалах, температура після щеплення, температура, ускладнення


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Щеплення є обов'язкові та додаткові. Обов'язкові захищають від найважчих і смертельних інфекцій. Це гепатит В, коклюш, дифтерія, правець, туберкульоз,

Коли потрібно робити щеплення дітям

Дитина | 14:00, 30.04.2019

Щеплення є обов'язкові та додаткові. Обов'язкові захищають від найважчих і смертельних інфекцій. Це гепатит В, коклюш, дифтерія, правець, туберкульоз, гемофільна інфекція, поліомієліт, кір, краснуха, епідемічний паротит, грип.Додаткові щеплення робля

У Малаві (Південна Африка) відбулося велике пілотний експеримент першої в світі вакцини, що надає частковий захист від малярії маленьким дітям, повідо

Вакцина, яка захищає маленьких дітей від малярії

Дитина | 17:00, 24.04.2019

У Малаві (Південна Африка) відбулося велике пілотний експеримент першої в світі вакцини, що надає частковий захист від малярії маленьким дітям, повідомляє BBC. Вакцина активізує імунітет таким чином, що тіло саме атакує малярійного паразита. Майже 40

Рух проти щеплень набирає силу по всьому світу. Противники вакцинації посилаються на небезпеку щеплень. Зокрема, існує думка, що вони провокують розви

Щеплення від кору абсолютно безпечне для дітей

Дитина | 15:30, 07.03.2019

Рух проти щеплень набирає силу по всьому світу. Противники вакцинації посилаються на небезпеку щеплень. Зокрема, існує думка, що вони провокують розвиток аутизму. Щоб довести зворотне, данські експерти провели дослідження вакцини проти кору, краснухи

Академіки розповіли, що всі вакцини від онкології створюються з власної крові пацієнта.

Кого будуть прищеплювати вакциною від раку

Хвороби | 23:00, 25.12.2018

Академіки розповіли, що всі вакцини від онкології створюються з власної крові пацієнта.

Столбняк - острая, очень смертельная болезнь нервной системы, вызванная бактерией Clostridium tetani, нервными токсинами. Эта бактерия встречается во

Почему стоит вакцинироваться от столбняка?

Хвороби | 17:41, 30.10.2018

Столбняк - острая, очень смертельная болезнь нервной системы, вызванная бактерией Clostridium tetani, нервными токсинами. Эта бактерия встречается во всем мире в почве и в кишечнике животных и человека. Бактерия также может лежать в спокойной форме в

Необхідно розуміти, що кір - високо контагіозна (простіше кажучи, дуже заразна) інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом.

Кір: чим небезпечна відмова від вакцинації?

Хвороби | 08:00, 09.10.2018

Необхідно розуміти, що кір - високо контагіозна (простіше кажучи, дуже заразна) інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом.

Грип - небезпечна і важка інфекційна хвороба. Протікає з високою температурою, і якщо її не долікувати, то наслідки можуть бути плачевними.

Навіщо робити щеплення школярам?

Школярі | 08:00, 29.09.2018

Грип - небезпечна і важка інфекційна хвороба. Протікає з високою температурою, і якщо її не долікувати, то наслідки можуть бути плачевними.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: