Бустер COVID-19 збільшує стійкість реакції антитіл

Adoption
Date
  • 325 Переглядів
Нове дослідження вчених зі Школи медицини Університету Вірджинії говорить про переваги бустера COVID-19.

3550_854.png (222.37 Kb)


Нові відкриття проливають світло на те, як бустери мРНК – Pfizer і Moderna – впливають на стійкість наших антитіл до COVID-19. Бустер, як повідомляють дослідники, створив більш довгострокові антитіла для всіх реципієнтів, навіть тих, хто одужав від інфекції COVID-19.

«Ці результати збігаються з іншими нещодавніми звітами та вказують на те, що ревакцинації підвищують стійкість антитіл, викликаних вакциною», — сказав старший дослідник Джеффрі Вілсон, доктор медичних наук Школи медицини Університету Вірджинії.

Відстеження антитіл до COVID-19

Вілсон і його співробітники досліджували рівні антитіл після ревакцинації у 117 співробітників-добровольців та порівнювали ці результати з рівнями, отриманими у 228 добровольців після первинної серії вакцинації. Рівні антитіл від одного тижня до 31 дня після первинної серії та ревакцинації були подібними, але підсилені антитіла залишалися довше, незалежно від того, чи хворіла людина на COVID-19.

«Наша початкова думка полягала в тому, що бустери призведуть до більш високих рівнів антитіл, ніж первинна серія вакцин, але це не те, що ми виявили», — сказав дослідник Семюел Ейлсворт. — «Натомість ми виявили, що бустер призвів до більш довгострокових антитіл».

Рівень антитіл природним чином знижується з часом після інфекції або після вакцинації, але більш високі рівні вважаються більш захисними. Таким чином, очікується, що довготривалі антитіла забезпечать більш стійкий імунітет проти важкої форми COVID-19.

Дослідники виявили, що антитіла, створені бустером Moderna, виявилися довшими, ніж антитіла, вироблені бустером Pfizer. Рівень антитіл Moderna перевищував рівень Pfizer протягом п’яти місяців, до кінця періоду дослідження. Незважаючи на те, що результати були статистично значущими, Вілсон зазначає, що обидва бустери мРНК-вакцини забезпечують покращений і досить схожий рівень захисту від COVID-19 згідно з нещодавно опублікованими великими епідеміологічними дослідженнями.

Оскільки частота зараження COVID-19 у суспільстві була відносно високою під час введення бустерів, автори також вивчали вплив інфекції COVID-19 на рівень антитіл. Отримані дані свідчать про те, що «підвищена стійкість антитіл, яка спостерігається після бустерної вакцинації, не пояснюється гібридним імунітетом», – повідомляють дослідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Бустер, COVID-19, збільшує стійкість, реакція, антитіла, інфекції, результати, бустери, moderna, pfizer, ревакцинація, висновки, щеплення


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Інколи батьки воліють відмовлятися від щеплення через власні переконання.

Для чого взагалі потрібна вакцинація дітям

Щеплення | 21:00, 08.01.2024

Інколи батьки воліють відмовлятися від щеплення через власні переконання.

Далеко не вся інформація про вакцинацію є правдивою та достовірною.

Міфи про вакцинацію. У що не варто вірити батькам

Щеплення | 21:00, 05.01.2024

Далеко не вся інформація про вакцинацію є правдивою та достовірною.

Не варто думати, що щеплення - це виключно дитяча справа.

Коли батькам слід робити вакцину від дифтерії та правця

Хвороби | 21:00, 01.01.2024

Не варто думати, що щеплення - це виключно дитяча справа.

Питання вакцинації завжди збурює хвилю обговорення батьків та медиків.

Вакцинація. Що треба знати і чому не варто боятися

Хвороби | 17:05, 30.12.2023

Питання вакцинації завжди збурює хвилю обговорення батьків та медиків.

Зв’язок аутизму зі щепленнями – один з найбільш життєздатних і шкідливих медичних міфів. У нього немає ніякого наукового підтвердження, але зате є дат

Чи можуть щеплення стати причиною аутизму?

Щеплення | 00:35, 11.10.2023

Зв’язок аутизму зі щепленнями – один з найбільш життєздатних і шкідливих медичних міфів. У нього немає ніякого наукового підтвердження, але зате є дата виникнення – лютий 1998 року, коли в поважному науковому журналі The Lancet була опублікована стат

Запізніле проведення щеплень дитині може викликати стурбованість батьків, але важливо пам'ятати, що є кілька кроків, які можна вжити для відновлення і

Що робити, коли ви не встигли зробити щеплення дитині вчасно?

Дитина | 19:00, 03.09.2023

Запізніле проведення щеплень дитині може викликати стурбованість батьків, але важливо пам'ятати, що є кілька кроків, які можна вжити для відновлення імунізаційного графіку та захисту здоров'я малюка.

Якщо жінка готується до вагітності, їй варто зробити щеплення, яких ще немає – зокрема, від гепатиту В, а також оновити щеплення від кору, паротиту, к

Чи потрібно вакцинуватись вагітним?

Вагітність та пологи | 12:00, 25.08.2023

Якщо жінка готується до вагітності, їй варто зробити щеплення, яких ще немає – зокрема, від гепатиту В, а також оновити щеплення від кору, паротиту, краснухи.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: