Усе про характери старших та молодших дітей

Adoption
Date
  • 1619 Переглядів
starshie-i-mladshie.jpgСтарша, середня або молодша дитина в сім'ї? Від порядку народження, як стверджують авторитетні психологи, залежать особливості характеру, кажуть авторитетні психологи. Поширена думка про те, що старші діти більш честолюбні і відповідальні, а молодші - ліниві. То в чому ж полягає правда?

Старша дитина - одночасно лідер і в деякому роді "піддослідний". Народження первістка - випробування для будь-яких батьків. Наступні поповнення в родині вже не приносять такого "перевороту" свідомості батьків. Під час виховання первістка батьки роблять перші помилки, в деякому сенсі виробляють свою педагогічну методику. За умови появи в сім'ї інших братів і сестер перша дитина, до того ж, відчуває себе старшою, більш дорослою і відповідальною. Тому в характері перших дітей нерідко закладені амбітність, честолюбство і гіпервідповідальність за оточуючих.

Читайте також про найпоширеніші дитячі скарги.

Молодших дітей небезпідставно вважають мазунами. Коли в сім'ї підростає двоє або більше дітей, за всі провини молодших братів та сестер відповідають старші. А ось сильна сторона "молодшеньких" - їх креативність і свобода мислення. Оскільки з усіх дітей їм дістається найбільше безпеки і опіки, вони безтурботно творять, придумують щось нове, експериментують.

Середні діти - те, що практично втратила наша культура зі зникненням багатодітних сімей. І дуже шкода, тому що середні діти - найкращі на світі дипломати. Вони - посередники між старшими та молодшими братами і сестрами, а нерідко беруть на себе обов'язки дорослих.

Єдина дитина родині в деякому сенсі поєднує в собі переваги і недоліки старших і молодших дітей - адже вона і найстарша, і наймолодша одночасно. Зазвичай, у неї достатньо висока самооцінка, оскільки вона був позбавлена необхідності конкурувати за батьківську любов з братами і сестрами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, характер, виховання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як реагувати на підліткове хамство?

Виховання | 23:00, 20.11.2020

Перепади настрою властиві людям у підлітковому віці. Рекомендуємо прислухатись до порад психолога.

Чому не варто балувати дітей?

Виховання | 18:00, 18.11.2020

Надмірне балування може негативно вплинути на дитину в майбутньому.

Стикаючись із дитячими істериками, легко втратити самовладання. Це тест на терпіння, і батьки повинні пройти його до кінця. Спробуймо з’ясувати, чому

Як заспокоїти дитячу істерику

Дитина | 06:30, 18.11.2020

Стикаючись із дитячими істериками, легко втратити самовладання. Це тест на терпіння, і батьки повинні пройти його до кінця. Спробуймо з’ясувати, чому трапляються дитячі істерики і як батькам їм зарадити?

Книжки з багатьма ілюстраціями краще не купляти дітям

Розвиток дитини | 22:00, 17.11.2020

Детальні ілюстрації в тексті заважають літям 6-8 років зосередитись на сприйнятті самого тексту.

Акуратна дитина: кілька простих порад

Виховання | 18:00, 16.11.2020

Як виховати акуратну дитину - читайте на сайті Наша мама.

Як виростити генія?

Дитина | 18:00, 13.11.2020

Виростити генія можуть кожні батьки. Потрібно тільки докласти трохи зусиль.

Як впоратись з дитячою істерикою?

Психологія | 23:30, 09.11.2020

Дитячі істерики - зовсім не рідкість. В нашому матеріалі ми розповімо, як батькам вирішити цю проблему.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: