5 цікавих речей, які дитина витворяє під час УЗД

Adoption
Date
  • 382 Переглядів
Ваша дитина в ті дев'ять місяців, що ви носите її в собі, — найважливіша робота у світі. Спершу малюк розміром з макову росинку, потім з горошинку, а ось уже і термін першого скринінгу підійшов і ви нарешті зможете побачити своє майбутнє дитя на УЗД. А він може передати вам послання, якщо пощастить. Що ж робить дитина під час УЗД?

6209_2.jpg (36.77 Kb)


ПЛАЧЕ
Але не болю. Плід до 24-го тижня болю взагалі не відчуває. При цьому малюк може виділяти гормон стресу, але неприємних відчуттів не відчуває. Все тому, що нейронні ланцюжки, які пов'язують мозок із рецепторами, ще не сформовані. Але плакати малюк все одно може.

Він навчається контролювати м'язи, зокрема й обличчя. Внутрішньоутробна міміка – ось що це таке. На УЗД можна вловити обличчя, що «плаче» — нижня губа злегка випнута, куточки губ опущені, брівки насуплені. Але це не означає, що малюкові щось не подобається. Це поки що рефлекторні рухи.

СМІЄТЬСЯ
Усміхається, навіть регоче — це малюк робить чим ближче до 35-го тижня, тим частіше. А першу усмішку дитини ловили на УЗД ще на 14-му тижні вагітності мами. Крихітний носик зморщується, крихта висовує язик, губи розсуваються в характерному смішному русі — іноді навіть вдається сфотографувати цей рух на фото.

ПЕРЕВЕРТАЄТЬСЯ
Починаючи з 15-20 тижнів дитина починає рухатися. І під час УЗД може «грати в хованки» зі сканером: повертатися від нього, повертатися так, щоб було не розглянути, якої статі народиться дитина. Все тому, що малюк шукає найбільш зручне для себе становище. А тут мама лежить на спині, не рухається – ну кому це сподобається?

Ось малюк і починає крутитися, влаштовуючись зручніше. А мама може й засмутитися, що дитина весь час повертається до сканера, вибачте, попою.

ПРИСЛУХАЄТЬСЯ
Звук, який мають ультразвукові хвилі, ми чути не здатні. А ось плід чує, до того ж вони для нього досить гучні. Дослідники кажуть, що гучність звуку становить близько 100 децибелів, це можна порівняти з гучністю поїзда, що прибуває на станцію метро.

Тому є думка, що датчик краще не спрямовувати безпосередньо на обличчя чи область вух плода, якщо для цього немає вагомих причин — наприклад, підозр на аномалії розвитку обличчя та черепа. Але малюка і без того оточує досить багато звуків: стукіт маминого серця, шум крові і, вибачте, її кишечнику. Тому малюк не лякається, а прислухається: звук при УЗД відрізняється від звичного акустичного тла.

ЖЕСТИКУЛЮЄ
Кеті Перрі ділилася в мережі першим "привітом" від своєї донечки - мала склала непристойний жест і сунула ручку прямо під датчик сканера.

А взагалі майбутні мами чогось тільки не бачать на моніторах, приходячи на УЗД: малюки ляскають у долоні, махають розчепіреною п'ятірнею, складають долоні разом або навіть згортають пальчики в дулю. Або просто смокчуть пальчик — за цим жестом, до речі, можна зрозуміти, хто народиться: шульга чи правша.

ШУКАЄ
Це мама і без УЗД може відчути: ритмічні рухи в животі, щось середнє між вібрацією, стукотом та поштовхами. Шукає малюк з різних причин: так він готується до того, що скоро доведеться дихати самостійно, а також тренує природні рухи - ковтання та смоктання.

Крім того, дитина може заковтувати надлишки навколоплідної рідини, які потім виходитимуть таким чином - з гикавкою. Якщо дитині закортить гикати саме в той момент, коли мама прийшла на УЗД, вона зможе це побачити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, вагітна, плід, дитина, УЗД, УЗД вагітності, УЗД під час вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Рентген вагітним робити можна, але лише за призначенням лікаря, який оцінить термін вагітності, органи, які потрібно дослідити, та врахує всі можливі

Чи можна робити рентген вагітним?

Я вагітна | 08:20, 05.12.2023

Рентген вагітним робити можна, але лише за призначенням лікаря, який оцінить термін вагітності, органи, які потрібно дослідити, та врахує всі можливі ризики.

За статистичними даними, все більше жінок сьогодні палить постійно і пристрасть до тютюну з’являється у зовсім юних дівчаток – нині цигарками бавлятьс

Чи є загроза для плоду і вагітної, яка курить?

Я вагітна | 06:20, 03.12.2023

За статистичними даними, все більше жінок сьогодні палить постійно і пристрасть до тютюну з’являється у зовсім юних дівчаток – нині цигарками бавляться у віці 11 років. Палити чи ні – вибір кожного, але з настанням вагітності жінка несе відповідальні

Завмерла вагітність зберігається в матці, але характеризується припиненням розвитку плода. Патологія може протікати безсимптомно (без болю і кровотечі

Завмерла вагітність: що робити?

Я вагітна | 06:20, 02.12.2023

Завмерла вагітність зберігається в матці, але характеризується припиненням розвитку плода. Патологія може протікати безсимптомно (без болю і кровотечі).

Головним фактором, що визначає наше здоров’я, є наш спосіб життя: за твердженням фахівців Всесвітньої асоціації охорони здоров’я він впливає на стан з

Захворювання, які можна отримати «у спадок» від мами

Вагітність та пологи | 06:20, 29.11.2023

Головним фактором, що визначає наше здоров’я, є наш спосіб життя: за твердженням фахівців Всесвітньої асоціації охорони здоров’я він впливає на стан здоров’я більше, ніж на 60%. Але не менш важливий вплив робить генетика: багато хвороб або особливост

Генетика грає величезну роль в справі формування здоров’я, тому недуги мами досить часто передаються у спадок і її дітям. Приміром, від остеопорозу ст

Хвороби, які часто передаються від матері доньці

Вагітність та пологи | 00:30, 28.11.2023

Генетика грає величезну роль в справі формування здоров’я, тому недуги мами досить часто передаються у спадок і її дітям. Приміром, від остеопорозу страждає до 25% жінок старше 65, але тільки 6% чоловіків. Є докази того, що наявність остеопорозу у ма

Фолієва кислота і йод допомагають правильно розвинути мозок та здатні збільшити IQ дитини, тому акушер-гінеколог призначить вагітній фолієву кислоту д

Які продукти потрібно їсти вагітній, щоб дитина народилася розумною?

Дієта для вагітних | 07:30, 27.11.2023

Фолієва кислота і йод допомагають правильно розвинути мозок та здатні збільшити IQ дитини, тому акушер-гінеколог призначить вагітній фолієву кислоту до 13 тижня.

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забо

Які стоматологічні процедури не можна робити вагітним?

Я вагітна | 00:30, 26.11.2023

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забороною, серед них – деякі стоматологічні.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: