Чому не можна курити поруч з вагітними?

Adoption
Date
  • 176 Переглядів
Вчені вкотре підтвердили, що безпечного рівня пасивного куріння не існує. Науковці встановили, що цигарковий дим порушує епігенетику дитини, яка перебуває в утробі матері.

41_4.jpg (19.18 Kb)


Згідно зі статистикою, пасивному курінню піддаються близько чверті вагітних жінок. Науковці зі США першими встановили та підтвердили причинно-наслідковий зв'язок між пасивним курінням та розвитком плоду.

"Все, що нам слід повідомити майбутнім матерям – немає безпечного рівня впливу диму. Навіть низький рівень диму від пасивного куріння впливає на епігенетичні мітки, пов'язані з різними захворюваннями", – сказав автор дослідження Бернард Фюммелер.

Під час першого етапу вчені проаналізували 79 вагітних жінок в першому триместрі вагітності. Концентрація котиніну (метаболіт нікотину) в їхній крові була нульовою.

Після пологів вчені проаналізували зразки крові з пуповини, яка з'єднує плід з організмом матері внутрішньоутробно й вивчили епігенетичні закономірності у новонароджених.

1. Чим вищий у крові був рівень нікотину, тим з більшою ймовірністю у новонароджених спостерігалися епігенетичні зміни в генах, які контролюють функцію мозку та асоціюються з діабетом, раком і іншими захворюваннями.
Команда вирішила підтвердити результати під час другого етапу та повторила аналіз на новій вибірці зі 115 жінок. Й результати були однаковими.

2. Епігенетичні зміни у дітей, які виявили вчені, асоціюються з запаленням, діабетом, серцево-судинними захворюваннями та хворобами нервової системи.

Дослідники уточнили, що отримані результати не означають, що у всіх дітей з вибірки обов'язково почнуть розвиватися вищезгадані хвороби. Але фактор пасивного куріння однозначно сприяє підвищеному ризику цих хвороб.

"Висновки особливо важливі для організації чистого повітря в громадських місцях, оскільки такі умови будуть мати довгострокові переваги для здоров'я майбутніх дітей", – йдеться в дослідженні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: курити, вагітність, курити вагітним, курити біля вагітної


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забо

Які стоматологічні процедури не можна робити вагітним?

Я вагітна | 00:30, 26.11.2023

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забороною, серед них – деякі стоматологічні.

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в

Як депресія мами може вплинути на інтелект дитини?

Мама | 19:56, 25.11.2023

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження ди

У якому віці найкраще народжувати дитину: несподівані цифри від науковців

Плануємо дитину | 12:00, 25.11.2023

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження дитини становить від 30 до 39 років.

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна ро

Зі скількох років можна робити аборти в Україні?

Аборт | 02:00, 22.10.2023

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна робити аборти в Україні – читайте в матеріалі.

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Коли народитися, щоб стати довгожителем?

Здоров'я | 08:20, 12.10.2023

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Коли ми говоримо про спадковий фактор тих чи інших хвороб, то завжди йдеться лише про схильності, а не про те, що ви точно захворієте на те, чим страж

Які хвороби передаються дитині від мами?

Хвороби | 07:30, 11.10.2023

Коли ми говоримо про спадковий фактор тих чи інших хвороб, то завжди йдеться лише про схильності, а не про те, що ви точно захворієте на те, чим страждала ваша мама.

Новонароджені діти – справжні супермени. Вони мають величезну силу захвату і, на відміну від дорослих, можуть одночасно і ковтати, і дихати. Проте ще

8 фактів про вагітність і пологи, які доводять, що це — диво

Вагітність та пологи | 00:35, 06.10.2023

Новонароджені діти – справжні супермени. Вони мають величезну силу захвату і, на відміну від дорослих, можуть одночасно і ковтати, і дихати. Проте ще до появи дитина вміє чимало: вона може відчувати смак їжі, яку їсть мама, і відрізняти її голос від

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: