Чи правда, що від антидепресантів набирають зайву вагу?

Adoption
Date
  • 104 Переглядів
Збільшення ваги – можливий побічний ефект багатьох антидепресантів, але не всіх.

5129_11.jpg (20.44 Kb)

Від яких антидепресантів набирають вагу:
- Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), які призначають найчастіше. Вони мають мало побічних ефектів, але деякі препарати, наприклад пароксетин, можуть викликати збільшення ваги.
- Трициклічні та тетрациклічні антидепресанти, такі як амітриптилін, іміпрамін і доксепин. Їх використовують рідше, ніж СІЗЗС, тому що у них більше побічних ефектів. Серед них закреп, сонливість, набір ваги.
- Інгібітори моноаміноксидази, такі як фенелзин. У них багато побічних ефектів, в тому числі і збільшення ваги. Тим, хто їх приймає, доводиться уникати деяких ліків і продуктів, наприклад сирів, ковбаси, сої та іншої їжі з високим вмістом тираміну і тирозину.
- Атипові антидепресанти - ліки, що не класифікуються в інші групи. Один з них, міртазапін, підвищує апетит і сприяє збільшенню ваги. Не всі препарати з перерахованих категорій призводять до набору ваги. Наприклад, у бупропіона, атипового антидепресанту, немає такого побічного ефекту.

На вагу впливають не тільки антидепресанти, але і стан людини. Симптоми депресії у людей проявляються по-різному. Наприклад, хтось переїдає, тому набирає вагу. Комусь, навпаки, їсти не хочеться – і він худне. А потім він починає приймати антидепресанти, через це поліпшується настрій, з'являється апетит, що призводить до природного збільшення ваги.

Іноді набір кілограмів зовсім не пов'язаний з депресією або ліками. Дорослі люди, як правило, набирають вагу з віком.

У людей з депресією часто змінюється спосіб життя. Зникають сили на спорт, прогулянки, важко навіть підняти себе з ліжка. Якщо активностей стало менше, а їжі більше, то вага може зростати. Тому що людина споживає більше калорій, ніж спалює протягом дня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: антидепресанти, зайва вага


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ми живемо в оточенні гаджетів: смартфон - в руці, ноутбук - на роботі, телевізор - на кухні. Учені б'ють на сполох: гаджети викликають отупіння, так з

Цифровий Альцгеймер: як гаджети вбивають наш мозок

Здоров'я | 01:30, 21.10.2021

Ми живемо в оточенні гаджетів: смартфон - в руці, ноутбук - на роботі, телевізор - на кухні. Учені б'ють на сполох: гаджети викликають отупіння, так званий цифровий Альцгеймер. Що це таке і як його попередити?

Таке явище пояснюється психологічними і фізіологічними особливостями обох статей.

Чому підвищена температура тіла чоловіками сприймається важче, ніж жінками?

Здоров'я | 07:00, 20.10.2021

Таке явище пояснюється психологічними і фізіологічними особливостями обох статей.

Холодна пора року особливо є небезпечною тим, що легко можна підхопити простудні захворювання або грип, особливо складно, коли хворіють діти. Як за до

Ігри, які лікують: вправи для оздоровлення дихальної системи дитини

Дитина | 23:00, 19.10.2021

Холодна пора року особливо є небезпечною тим, що легко можна підхопити простудні захворювання або грип, особливо складно, коли хворіють діти. Як за допомогою ігор зміцнити імунітет дитини і допомогти швидше одужати?

Згідно з результатами недавнього дослідження, пізня вагітність може впливати на тривалість життя жінки. До таких результатів прийшли вчені з Північноа

Пізня вагітність збільшує шанси на довголіття — вчені

Вагітність та пологи | 12:00, 19.10.2021

Згідно з результатами недавнього дослідження, пізня вагітність може впливати на тривалість життя жінки. До таких результатів прийшли вчені з Північноамериканського товариства менопаузи (NAMS), яке вже понад 30 років досліджує питання здоров’я жінок.

Чому у жінок часто крижані ноги і руки?

Холодні ноги і руки у жінок: в чому причина?

Здоров'я | 05:00, 19.10.2021

Чому у жінок часто крижані ноги і руки?

Гастрит - досить поширене захворювання шлунка, яке останнім часом досить часто зустрічається не тільки у дорослих, але і у дітей різного віку.

Гастрит у дитини: основні правила дієтичного харчування

Дитина | 21:00, 18.10.2021

Гастрит - досить поширене захворювання шлунка, яке останнім часом досить часто зустрічається не тільки у дорослих, але і у дітей різного віку.

За статистикою в Україні 1,5 млн. чоловік страждає на діабет. Але лікарі кажуть, що цифри занижені і кількість діабетиків може перевищувати 2 млн.

5 перших симптомів цукрового діабету

Хвороби | 17:00, 18.10.2021

За статистикою в Україні 1,5 млн. чоловік страждає на діабет. Але лікарі кажуть, що цифри занижені і кількість діабетиків може перевищувати 2 млн.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: