Перша допомога дитині при струсі мозку

Adoption
Date
  • 295 Переглядів
На щастя, завдяки деяким фізіологічним особливостям дітей, реальні ускладнення від падіння чи удару виникають досить рідко. Але також саме для дітей характерний триваліший безсимптомний період навіть при досить серйозних травмах, що ускладнює своєчасну діагностику і може призводити до відстрочення надання необхідної медичної допомоги. Саме тому важливо уважно спостерігати за дитиною після отримання травми протягом 7-10 днів.

3011_2.jpg (25.61 Kb)

Діагностикою будь-яких забоїв повинен займатися виключно лікар, тому не варто вдаватися до самолікування, адже це може лише нашкодити дитині.

Якщо так сталося, що малюк все ж таки впав, на що ж слід звернути увагу після отримання травми?

- Насамперед слідкуємо за поведінкою дитини. Занадто збуджена або млява дитина – погано.
- Важливо також оцінити апетит, сон малюка. У разі вже сформованого режиму дня, якісь серйозні зміни можуть насторожити батьків. Якщо є відрижка, то оцінюємо її частоту, обсяг, тимчасовий зв’язок з годуванням.
- Стежимо за місцем травми, щоби не наростала гематома.
- Також слідкуємо за очима. Вони не повинні косити, закочуватися, роз’їжджатися. Зіниці мають бути однаковими за розміром при рівномірному висвітленні.
- Стежимо за рухами. Не повинно бути тремору (тремтіння), слабкості в кінцівках. Якщо дитина стала промахуватися рукою повз іграшки або з’явилася втрата раніше освоєних навичок – погано.
- При появі судом, порізів, непритомності консультація лікаря обов’язкова і в найкоротші терміни.
- Будь-які гострі виділення з носа/вуха, особливо якщо це кров – погано.
- Температура при струсі мозку теж може бути. Але в цьому випадку важливо відрізнити від проявів інфекційних захворювань, тому що деякі із симптомів можуть збігатися за часом з отриманням травми. У будь-якому випадку важливо потрапити на прийом до лікаря, щоб з’ясувати причину підвищення температури та отримати рекомендації щодо лікування.

Що робити батькам?
1. Не панікувати, заспокоїтися та постаратися тверезо оцінити ситуацію. За потреби викликати швидку допомогу.
2. Заспокойте дитину, обмежте фізичні та психоемоційні навантаження.
3. Якщо є видимі ушкодження шкіри, обробіть їх у разі потреби.
4. Також до місця травми можна прикласти лід, попередньо обмотавши його чистою тканиною, на 10-15 хвилин.
5. Намагайтеся показати дитину лікарю для визначення подальшої тактики лікування. Найчастіше огляду дитини та детального розпитування батьків може бути достатньо. Але іноді може знадобитися додаткове обстеження або навіть госпіталізація до стаціонару на 2-3 дні для динамічного спостереження. Вас це не повинно лякати, не відмовляйтеся від медичної допомоги.

Пам’ятайте, своєчасне звернення до лікаря дозволить швидко виключити серйозні травми, а також надати кваліфіковану допомогу для якнайшвидшого одужання. І нехай ваші маленькі бешкетники продовжують пізнавати цей світ, вчитися новому та дарувати вам нескінченну радість!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: струс мозку, струс мозку у дитини, перша допомога


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мікробіота кишківника новонародженого визначається компонентами грудного молока матері, однак після введення першого прикорму розвивається власна мікр

Перша їжа дитини визначає її імунітет на все життя: дослідження

Дитяче харчування | 08:20, 29.11.2023

Мікробіота кишківника новонародженого визначається компонентами грудного молока матері, однак після введення першого прикорму розвивається власна мікрофлора. Французькі вчені з Інституту Пастера виявили, що імунна відповідь формується при введенні в

У перші 10 хвилин цукор виробляє потужний удар по організму. Завдяки вуглекислому газу розчинений у воді цукор миттєво надходить у кров і печінку.

Як дитячий організм реагує на стакан газованої води?

Дитяче харчування | 07:30, 29.11.2023

У перші 10 хвилин цукор виробляє потужний удар по організму. Завдяки вуглекислому газу розчинений у воді цукор миттєво надходить у кров і печінку.

Всі ми іноді почуваємося втомленими, зникає бажання щось робити і мотивація вставати з ліжка. Це нормально після важкого робочого дня чи тренування. А

Про що може говорити хронічна втома?

Здоров'я | 02:00, 29.11.2023

Всі ми іноді почуваємося втомленими, зникає бажання щось робити і мотивація вставати з ліжка. Це нормально після важкого робочого дня чи тренування. Але коли занепад сил стає нормою і постійним відчуттям, варто бити на сполох! Це може були СХВ – синд

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Виявляється, жіноча істерика має дуже корисні властивості. Такої думки дійшли американські вчені, які протягом десяти років досліджували приблизно дві

Мама, істери! Лікарі розповіли, що жіноча істерика корисна для здоров'я

Мама | 07:30, 28.11.2023

Виявляється, жіноча істерика має дуже корисні властивості. Такої думки дійшли американські вчені, які протягом десяти років досліджували приблизно дві тисячі жінок, які проживали зі своїм партнером.

Контролювати алергії може бути складно, але одним із ключових аспектів, який може поліпшити ваше здоров'я, є стан матрацу. Чистота матрацу грає важлив

Чистота для здоров'я: Як хімчистка матрацу покращує боротьбу з алергіями

Здоров'я | 12:48, 27.11.2023

Контролювати алергії може бути складно, але одним із ключових аспектів, який може поліпшити ваше здоров'я, є стан матрацу. Чистота матрацу грає важливу роль у боротьбі з алергіями та забезпечує здоровий сон.

Жінкам небезпечно відмовлятися від сексу, адже їхній організм може отримати різноманітні ускладнення.

Яка хвороба загрожує мамам, які не займаються сексом?

Секс | 08:20, 27.11.2023

Жінкам небезпечно відмовлятися від сексу, адже їхній організм може отримати різноманітні ускладнення.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: