Чи потрібно збивати температуру і як це правильно робити?

Adoption
Date
  • 37768 Переглядів
5172_1.jpeg

Підвищення температури - ознака того, що організм бореться з хворобою.У період епідемії малюки особливо вразливі до всіляких заступ і грипу.

Якщо ваша дитина вже захворіла, підійти до питання її лікування потрібно предметно. Ну і звичайно не зпабувайте полегшити її становище. Особливо, якщо малюк зліг з температурою.

Коли потрібно збивати температуру?

Питання: збивати температуру чи ні - досить складне. З одного боку, підвищення температури - ознака того, що організм бореться з хворобою і зайвий раз в цей процес втручатися не потрібно. З іншого - сама по собі висока температура може бути небезпечною для дитини, особливо для маленької. Існує дві радикальні думки: 1 - збивати (навіть невелику), якщо дитина почуває себе погано; 2 - не збивати до останнього, дозволяючи організму впорається самому.

Педіатри стверджують, що температуру не варто збивати до 38 градусів, а знижувати її необхідно в наступних випадках:

- Температура вище 39 º C;

- Температура вище 38 º C у дітей до 3-х років;

- Утруднене дихання;

- Хвороби нервової системи або відзначалися раніше фебрильні судоми (судоми, що виникли на фоні високої температури);

- Втрата рідини (блювання, пронос), а також відмова від пиття.

Методи без ліків

Ці методи прості і старі, як світ, але як і раніше актуальні.

1. Прохолодне повітря в кімнаті. Чим нижча температура вдихуваного повітря по-порівнянні з температурою тіла, тим вище тепловіддача. Так що провітрювати потрібно часто. Оптимальною вважається температура повітря в кімнаті + 20 º C.

2. Вологе повітря. Організм буде втрачати багато рідини в сухому повітрі. І, крім того, будуть пересихати запалені слизові. Якщо немає зволожувача, розвішуйте мокрі рушники біля ліжка дитини, часто протирайте підлогу. Ідеальна вологість - близько 60%.

3. Рясне і часте пиття. Вода, морс, компот, теплий чай з лимоном, головне - багато. Для цього потрібно проявити кмітливість, так як дитина може і не захотіти пити багато і часто. Тепловіддача відбувається при випаровуванні з шкіри поту, а також при сечовипусканні і диханні - для всього цього потрібна вода. Потрібно «випоювати дитину», як говорять лікарі, поки колір сечі з насиченого жовтого не стане світло-жовтим, а сечовипускання досить частим.

4. Годувати багато не треба - за апетитом. Перетравлення їжі підвищує температуру тіла. Температура їжі та напоїв повинна бути не вище +38 º C. Дитині не потрібні додаткові джерела тепла в організмі.

5. Легкий одяг, якщо дитині спекотно - труси та майка з коротким рукавом. Відкриті ділянки шкіри і легкий одяг сприятимуть тепловіддачі. Ні в якому разі не потрібно кутати дитину, якщо їй спекотно. Але і мерзнути дитина не повинна ні в якому разі - потрібно уважно стежити за її станом.

6. Потрібно обмежувати рухливість, не давати дитині бігати і скакати. Повірте, деякі діти це роблять і в 39,5! Рух збільшує кількість тепла в організмі, як і плач та істерики. Так що краще посидіти і спокійно почитати книжки або подивитися мультики, ніж радіти активності хворої дитини, думаючи, що якщо вона скаче, то не все так погано.

Обережно! Розтирання

Відомий педіатр доктор Комаровський у своїй книжці «36 і 6 питань про температуру» говорить, що дитину ні в якому разі не можна розтирати ні горілкою, ні спиртом, ні навіть холодним рушником. Все це може призвести до спазму периферичних судин.

1) Тепловіддача пов'язана з кровообігом в шкірі. При контакті шкіри з холодом виникає спазм судин шкіри, інтенсивність кровообігу знижується і тепловіддача, відповідно, теж.

2) При розтиранні дитини спиртовмісними рідинами відбувається активне всмоктування їх у кров через шкіру, викликаючи отруєння організму.

3) Розтирання можуть застосовуватися лише після прийому препаратів, що зменшують спазм судин шкіри, і тільки в присутності лікаря.

Обтирати дитину можна тільки водою кімнатної температури. За умови, що це добре переноситься дитиною. Крик і опір дитини зменшать ефективність ваших зусиль, підвищивши температуру ще більше.

Ліки від високої температури

У тих випадках, коли температуру необхідно «збивати», застосовують жаропонижаючі. У будь-якій аптеці - величезний вибір таких ліків, у тому числі і призначених спеціально для дітей. Однак, всі ці гарні бульбашки відрізняються один від одного в основному етикетками - в основі жаропонижаючих засобів одні й ті ж діючі речовини:

1. Парацетамол (торгова назва: Панадол, Еффералган, Тайленол та ін) - це найбільш безпечний жаропонижаючий засіб і перевищення добової дози парацетамолу не таке страшне, як інших жаропонижаючих препаратів, але тим не менше, застосовувати його треба тільки під наглядом лікаря. Якщо температуру потрібно знизити швидко - дайте дитині сироп, якщо ж є час і температура не зашкалює, то для більш тривалого ефекту, наприклад на ніч, краще поставити свічку. У парацетамолу є жарознижувальний та знеболювальний ефект, але немає протизапальної. Ефективність парацетамолу висока саме при вірусних інфекціях. При бактеріальних інфекціях вам взагалі не вдасться знизити температуру з його допомогою, чи вона знизиться на дуже короткий час. Це дуже важливий момент, що дозволяє оцінити серйозність інфекції. Якщо вам не допомагає парацетамол - викликайте лікаря (у дитини не просто чергове ГРВІ).

2. Ібупрофен (найбільш поширений препарат з ібупрофеном - Нурофен) - на відміну від парацетамолу, ібупрофен володіє, крім жаропонижальним і знеболювальним, ще і протизапальним ефектом, тобто допомагає знизити температуру не тільки при вірусних, але і при бактеріальних інфекціях.

3. Анальгін (входить до складу препаратів Баралгін, Спазмалгон, Пенталгін і багатьох інших).

- Жарознижуючий ефект виражений набагато сильніше, ніж у парацетамолу та ібупрофену. Якщо перелічені вище препарати не допомагають, а температура зашкалює, то анальгін повинен допомогти. Якщо ви викличете швидку, то дитині введуть анальгін внутрішньом'язово.

- Анальгін заборонений у багатьох країнах світу у зв'язку з тим, що він знижує рівень гемоглобіну та руйнує деякі види лейкоцитів, що може бути дуже небезпечно. Тому застосовувати його потрібно тільки в крайніх випадках, коли ніщо інше не допомагає.

4. Аспірин - категорично заборонений для прийому дітям і вагітним жінкам. Незважаючи на широке поширення, препарат володіє серйозними побічними ефектами. Зокрема, у дітей може призводити до таких ускладнень, як спазм бронхів, виразка шлунка, синдром Рея.

Біла (або бліда) лихоманка

Ще один важливий момент, про який варто знати всім батькам, метання в паніці навколо своїх хворих дітей.

Якщо шкіра вашої дитини, незважаючи на високу температуру, рожева і волога на дотик, ви можете бути відносно спокійні - баланс між теплопродукцией і тепловіддачею не порушений.

Але якщо при високій температурі шкіра бліда, руки і ноги холодні, а дитину б'є озноб, то це «біла лихоманка», при якій виникає спазм судин. Причиною можуть бути ураження центральної нервової ситеми, брак рідини, зниження тиску й інші причини. Все це говорить про серйозність хвороби, необхідності надання першої допомоги та термінового звернення до лікаря.

- Спробуйте дати пів-таблетки нош-пи і інтенсивно розтирайте руками холодні кінцівки дитини. Врахуйте, що жарознижувальні препарати не почнуть діяти в повну силу, поки не пройде спазм судин. Обов'язково зверніться по допомогу лікаря.

2) Виключіть будь-які методи фізичного охолодження - обтирання, загортання в холодні простирадла і т.д.! У вашої дитини і так вже відбувається спазм судин шкіри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Температура, жар, хвороба, біль, ліки, розтирання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дитяча шизофренія є рідкісним, але важким психічним розладом, при якому діти та підлітки ненормально інтерпретують реальність. Шизофренія включає низк

Дитяча шизофренія: ознаки та симптоми

Хвороби | 08:30, 12.08.2022

Дитяча шизофренія є рідкісним, але важким психічним розладом, при якому діти та підлітки ненормально інтерпретують реальність. Шизофренія включає низку проблем з мисленням (когнітивними), поведінкою чи емоціями. Це може призвести до деякої комбінації

Дуже часто дії батьків, спрямовані на покращення умов життя молодшої дитини, можуть мати зворотній психологічний ефект. Давайте розбиратися, як допомо

Як старша дитина адаптується до народження молодшої?

Дитина | 07:00, 12.08.2022

Дуже часто дії батьків, спрямовані на покращення умов життя молодшої дитини, можуть мати зворотній психологічний ефект. Давайте розбиратися, як допомогти старшій дитині відчути щастя від народження брата чи сестри.

Забруднення повітря – це проблема не лише для легенів. Все частіше дослідження свідчать про те, що забруднення повітря може впливати на поведінкові пр

Зв'язок між забрудненням повітря та розвитком дитячого мозку

Дитина | 23:00, 11.08.2022

Забруднення повітря – це проблема не лише для легенів. Все частіше дослідження свідчать про те, що забруднення повітря може впливати на поведінкові проблеми в дитинстві та навіть на IQ. Нове дослідження під керівництвом Університету Вашингтона додало

Гель з рослини Алое вера має цілий ряд цілющих властивостей, у тому числі заспокоює шкіру. Внутрішній гель з листя алое вера містить амінокислоти, віт

Як використовувати алое вера для новонароджених?

Дитина | 14:00, 11.08.2022

Гель з рослини Алое вера має цілий ряд цілющих властивостей, у тому числі заспокоює шкіру. Внутрішній гель з листя алое вера містить амінокислоти, вітаміни та має антибактеріальні властивості, а багато засобів для догляду за дітьми, лосьйони та мазі

Масштабне дослідження дітей і підлітків виявило, що участь у командних видах спорту пов’язана з меншими проблемами з психічним здоров’ям, але діти, як

Вчені: Командні види спорту, пов’язані з меншою кількістю психічних проблем у дітей

Дитина | 08:30, 10.08.2022

Масштабне дослідження дітей і підлітків виявило, що участь у командних видах спорту пов’язана з меншими проблемами з психічним здоров’ям, але діти, які займаються виключно індивідуальним видом спорту, таким як теніс чи боротьба, можуть зіткнутися з б

З тих пір, як протизаплідні таблетки стали доступними, дослідники намагалися зрозуміти зв'язок між використанням оральних контрацептивів і настроєм. Н

Підлітки, які приймають оральні контрацептиви, можуть мати підвищений ризик розвитку симптомів депресії

Консультації | 01:30, 09.08.2022

З тих пір, як протизаплідні таблетки стали доступними, дослідники намагалися зрозуміти зв'язок між використанням оральних контрацептивів і настроєм. Нове дослідження під керівництвом дослідників з Жіночої лікарні Бригама та Університетського медичног

Згідно з останніми дослідженнями, проведеними доцентом антропології Бінгемтонського університету Кетрін Вандер, коли немовлята годуються грудьми, вони

Вчені: Грудне вигодовування допомагає дітям боротися з інфекційними захворюваннями.

Дитина | 08:30, 07.08.2022

Згідно з останніми дослідженнями, проведеними доцентом антропології Бінгемтонського університету Кетрін Вандер, коли немовлята годуються грудьми, вони отримують імунний стимул, який допомагає їм боротися з інфекційними захворюваннями.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: