Чи потрібно збивати температуру і як це правильно робити?

Adoption
Date
  • 36737 Переглядів
5172_1.jpeg

Підвищення температури - ознака того, що організм бореться з хворобою.
У період епідемії малюки особливо вразливі до всіляких заступ і грипу.

Якщо ваша дитина вже захворіла, підійти до питання її лікування потрібно предметно. Ну і звичайно не зпабувайте полегшити її становище. Особливо, якщо малюк зліг з температурою.

Коли потрібно збивати температуру?

Питання: збивати температуру чи ні - досить складне. З одного боку, підвищення температури - ознака того, що організм бореться з хворобою і зайвий раз в цей процес втручатися не потрібно. З іншого - сама по собі висока температура може бути небезпечною для дитини, особливо для маленької. Існує дві радикальні думки: 1 - збивати (навіть невелику), якщо дитина почуває себе погано; 2 - не збивати до останнього, дозволяючи організму впорається самому.

Педіатри стверджують, що температуру не варто збивати до 38 градусів, а знижувати її необхідно в наступних випадках:

- Температура вище 39 º C;

- Температура вище 38 º C у дітей до 3-х років;

- Утруднене дихання;

- Хвороби нервової системи або відзначалися раніше фебрильні судоми (судоми, що виникли на фоні високої температури);

- Втрата рідини (блювання, пронос), а також відмова від пиття.

Методи без ліків

Ці методи прості і старі, як світ, але як і раніше актуальні.

1. Прохолодне повітря в кімнаті. Чим нижча температура вдихуваного повітря по-порівнянні з температурою тіла, тим вище тепловіддача. Так що провітрювати потрібно часто. Оптимальною вважається температура повітря в кімнаті + 20 º C.

2. Вологе повітря. Організм буде втрачати багато рідини в сухому повітрі. І, крім того, будуть пересихати запалені слизові. Якщо немає зволожувача, розвішуйте мокрі рушники біля ліжка дитини, часто протирайте підлогу. Ідеальна вологість - близько 60%.

3. Рясне і часте пиття. Вода, морс, компот, теплий чай з лимоном, головне - багато. Для цього потрібно проявити кмітливість, так як дитина може і не захотіти пити багато і часто. Тепловіддача відбувається при випаровуванні з шкіри поту, а також при сечовипусканні і диханні - для всього цього потрібна вода. Потрібно «випоювати дитину», як говорять лікарі, поки колір сечі з насиченого жовтого не стане світло-жовтим, а сечовипускання досить частим.

4. Годувати багато не треба - за апетитом. Перетравлення їжі підвищує температуру тіла. Температура їжі та напоїв повинна бути не вище +38 º C. Дитині не потрібні додаткові джерела тепла в організмі.

5. Легкий одяг, якщо дитині спекотно - труси та майка з коротким рукавом. Відкриті ділянки шкіри і легкий одяг сприятимуть тепловіддачі. Ні в якому разі не потрібно кутати дитину, якщо їй спекотно. Але і мерзнути дитина не повинна ні в якому разі - потрібно уважно стежити за її станом.

6. Потрібно обмежувати рухливість, не давати дитині бігати і скакати. Повірте, деякі діти це роблять і в 39,5! Рух збільшує кількість тепла в організмі, як і плач та істерики. Так що краще посидіти і спокійно почитати книжки або подивитися мультики, ніж радіти активності хворої дитини, думаючи, що якщо вона скаче, то не все так погано.

Обережно! Розтирання

Відомий педіатр доктор Комаровський у своїй книжці «36 і 6 питань про температуру» говорить, що дитину ні в якому разі не можна розтирати ні горілкою, ні спиртом, ні навіть холодним рушником. Все це може призвести до спазму периферичних судин.

1) Тепловіддача пов'язана з кровообігом в шкірі. При контакті шкіри з холодом виникає спазм судин шкіри, інтенсивність кровообігу знижується і тепловіддача, відповідно, теж.

2) При розтиранні дитини спиртовмісними рідинами відбувається активне всмоктування їх у кров через шкіру, викликаючи отруєння організму.

3) Розтирання можуть застосовуватися лише після прийому препаратів, що зменшують спазм судин шкіри, і тільки в присутності лікаря.

Обтирати дитину можна тільки водою кімнатної температури. За умови, що це добре переноситься дитиною. Крик і опір дитини зменшать ефективність ваших зусиль, підвищивши температуру ще більше.

Ліки від високої температури

У тих випадках, коли температуру необхідно «збивати», застосовують жаропонижаючі. У будь-якій аптеці - величезний вибір таких ліків, у тому числі і призначених спеціально для дітей. Однак, всі ці гарні бульбашки відрізняються один від одного в основному етикетками - в основі жаропонижаючих засобів одні й ті ж діючі речовини:

1. Парацетамол (торгова назва: Панадол, Еффералган, Тайленол та ін) - це найбільш безпечний жаропонижаючий засіб і перевищення добової дози парацетамолу не таке страшне, як інших жаропонижаючих препаратів, але тим не менше, застосовувати його треба тільки під наглядом лікаря. Якщо температуру потрібно знизити швидко - дайте дитині сироп, якщо ж є час і температура не зашкалює, то для більш тривалого ефекту, наприклад на ніч, краще поставити свічку. У парацетамолу є жарознижувальний та знеболювальний ефект, але немає протизапальної. Ефективність парацетамолу висока саме при вірусних інфекціях. При бактеріальних інфекціях вам взагалі не вдасться знизити температуру з його допомогою, чи вона знизиться на дуже короткий час. Це дуже важливий момент, що дозволяє оцінити серйозність інфекції. Якщо вам не допомагає парацетамол - викликайте лікаря (у дитини не просто чергове ГРВІ).

2. Ібупрофен (найбільш поширений препарат з ібупрофеном - Нурофен) - на відміну від парацетамолу, ібупрофен володіє, крім жаропонижальним і знеболювальним, ще і протизапальним ефектом, тобто допомагає знизити температуру не тільки при вірусних, але і при бактеріальних інфекціях.

3. Анальгін (входить до складу препаратів Баралгін, Спазмалгон, Пенталгін і багатьох інших).

- Жарознижуючий ефект виражений набагато сильніше, ніж у парацетамолу та ібупрофену. Якщо перелічені вище препарати не допомагають, а температура зашкалює, то анальгін повинен допомогти. Якщо ви викличете швидку, то дитині введуть анальгін внутрішньом'язово.

- Анальгін заборонений у багатьох країнах світу у зв'язку з тим, що він знижує рівень гемоглобіну та руйнує деякі види лейкоцитів, що може бути дуже небезпечно. Тому застосовувати його потрібно тільки в крайніх випадках, коли ніщо інше не допомагає.

4. Аспірин - категорично заборонений для прийому дітям і вагітним жінкам. Незважаючи на широке поширення, препарат володіє серйозними побічними ефектами. Зокрема, у дітей може призводити до таких ускладнень, як спазм бронхів, виразка шлунка, синдром Рея.

Біла (або бліда) лихоманка

Ще один важливий момент, про який варто знати всім батькам, метання в паніці навколо своїх хворих дітей.

Якщо шкіра вашої дитини, незважаючи на високу температуру, рожева і волога на дотик, ви можете бути відносно спокійні - баланс між теплопродукцией і тепловіддачею не порушений.

Але якщо при високій температурі шкіра бліда, руки і ноги холодні, а дитину б'є озноб, то це «біла лихоманка», при якій виникає спазм судин. Причиною можуть бути ураження центральної нервової ситеми, брак рідини, зниження тиску й інші причини. Все це говорить про серйозність хвороби, необхідності надання першої допомоги та термінового звернення до лікаря.

- Спробуйте дати пів-таблетки нош-пи і інтенсивно розтирайте руками холодні кінцівки дитини. Врахуйте, що жарознижувальні препарати не почнуть діяти в повну силу, поки не пройде спазм судин. Обов'язково зверніться по допомогу лікаря.

2) Виключіть будь-які методи фізичного охолодження - обтирання, загортання в холодні простирадла і т.д.! У вашої дитини і так вже відбувається спазм судин шкіри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Температура, жар, хвороба, біль, ліки, розтирання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

На що звернути увагу? Повідомляє сайт Наша мама.

Вибираємо коляску для дитини: 4 важливих пункти

Дитина | 15:00, 29.05.2020

На що звернути увагу? Повідомляє сайт Наша мама.

Що робити з такими порушеннями дитячого сну? Повідомляє сайт Наша мама.

Чому немовля прокидається кожні півгодини?

Дитина | 13:00, 29.05.2020

Що робити з такими порушеннями дитячого сну? Повідомляє сайт Наша мама.

Температури нема, висипка є. Що робити?

Висипка на тілі дитини: як лікувати її?

Дитина | 11:00, 28.05.2020

Температури нема, висипка є. Що робити?

Це нестрашно, але знати потрібно. Повідомляє сайт Наша мама.

Які проблеми можуть чекати недоношених дітей у майбутньому

Дитина | 11:00, 27.05.2020

Це нестрашно, але знати потрібно. Повідомляє сайт Наша мама.

Звернення до лікаря обов'язкове, але ви можете допомогти малюку додатково. Повідомляє сайт Наша мама.

Дитина кричить уві сні: як полегшити її стан?

Дитина | 15:00, 26.05.2020

Звернення до лікаря обов'язкове, але ви можете допомогти малюку додатково. Повідомляє сайт Наша мама.

Розбираємо кілька найбільш поширених причин. Повідомляє сайт Наша мама.

Чому у немовляти починають сльозитися очі

Дитина | 19:00, 25.05.2020

Розбираємо кілька найбільш поширених причин. Повідомляє сайт Наша мама.

Особливо якщо у малюка є спадкова загроза до його погіршення. Повідомляє сайт Наша мама.

П'ять способів зберегти дитячий зір

Дитина | 16:00, 25.05.2020

Особливо якщо у малюка є спадкова загроза до його погіршення. Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: