Що робити, якщо малюк не хоче говорити

Adoption
Date
  • 1116 Переглядів
Малюк вперто мовчить? Або вимовляє тільки окремі слова, перекручуючи їх? Не поспішай переживати з цього приводу. Багато з цих проблем вирішуватися самі по собі. Але з деякими все ж доведеться звернутися до фахівця.
33611-600x420.jpeg (59.41 Kb)


Упертий мовчун
 
Навчання рідної мови і навику зв'язного мовлення рідко проходить гладко. Ми зібрали найпоширеніші проблеми, з якими стикаються маленькі діти, і з'ясували, як їх вирішувати.
  
ПРОБЛЕМА: Малюк перекручує слова.
Це цілком нормально. Так робить багато дітей. Малюк ще встигне навчитися правильно говорити. Не роби карапузу різких зауважень і не поправляй на кожному кроці - це може відбити в нього бажання висловлювати свої думки вголос. Просто правильно повтори перекручене малятком слово. Наприклад, малюк каже: «Це моя кемка», а ти скажи: «Правильно, це твоя цукерка».
 
 ПРОБЛЕМА: Дворічна дитина не вимовляє «р», «ч», «ш».
Ще не настав час вимовляти ці звуки. Вони досить складні у вимові, і малюк навчиться справлятися з ними значно пізніше (у деяких дітей це виходить тільки до п'яти років). Тому не переживай даремно.
  
ПРОБЛЕМА: Хлопчик каже значно менше, ніж дівчинка, його ровесниця.
Хлопчики, як правило, починають говорити трохи пізніше, ніж дівчатка. Але хвилюватися не варто - вони швидко надолужують згаяне.
  
ПРОБЛЕМА: Малюк раптом почав затинатися в розмові.
Такі запинки досить часто трапляються у діток, які тільки почали говорити. Слова малюка ще не встигають наздогнати думкою, яку дитина намагається висловити. Скоро це пройде.
 
 ПРОБЛЕМА: Бабуся сюсюкає з карапузом.
Нічого страшного, якщо бабуся замість «рука» говорить «ручка», а замість «ліжко» - «ліжечко». Але якщо бабуся переходить на мову малюка і неправильно вимовляє слова, поговори з нею спокійно і поясни, що таке спілкування шкодить розвитку дитини.
  
ПРОБЛЕМА: Малюкові рік, а він вимовляє тільки окремі звуки і склади.
Для такого віку це цілком нормально і свідчить про те, що мова у малюка розвивається в межах норми. Твої прохання та вмовляння ( «Скажи мама, і я дам тобі іграшку») не мають сенсу і не дадуть очікуваного результату. Кроха ще просто не доріс до того, щоб вимовляти слова.
 
Зверни увагу!
Причини проблем з промовою можуть бути різними. Звернись до лікаря, якщо малюк:
 
- Не повертає до тебе голову, якщо ти говориш з ним. Якщо йому при цьому більше двох місяців, це може свідчити про проблеми зі слухом.
- Давиться при ковтанні. Також йому не вдається стиснути губами соску. Можливо, у нього проблеми з м'язовим тонусом. У цьому випадку необхідна консультація дитячого невролога.
- Лепече тільки коли бачить тебе. Це також може говорити про проблеми зі слухом.
- Не повторює твою міміку. Можливо, у нього ослаблені м'язи обличчя і мови. У такому випадку з ним необхідно робити спеціальні вправи.
- Не розуміє просте прохання і не виконує його. Якщо дитина добре чує, така поведінка може свідчити про неврологічні порушення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, мова, розвиток


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

ігоді батьки так хочуть привести маюка до тями, не представляючи, що шкодять йому

Чому дитину не можна трусити

Дитина | 02:00, 14.10.2019

ігоді батьки так хочуть привести маюка до тями, не представляючи, що шкодять йому

На що звертати увагу батькам?

Перші симптоми рахіту у дитини

Дитина | 09:50, 13.10.2019

На що звертати увагу батькам?


Чим загрожує швидке народження малюка?

Діабет найчастіше виникає у недоношених дітей

Дитина | 10:15, 12.10.2019

Чим загрожує швидке народження малюка?


Лікарі переконані, що ці хвороби пов'язані

Дитяча екзема може спровокувати розвиток астми

Дитина | 07:20, 11.10.2019

Лікарі переконані, що ці хвороби пов'язані


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: