«Дай здачі!»: Чи правильно вчити цьому дитину

Adoption
Date
  • 1322 Переглядів
Деякі батьки навіть не приховують, що вчать свою дитину давати здачі. Чи правильно це — ділимось з вами.

6405_image.jpg (24.3 Kb)

«Дай йому здачі!» - цю фразу часто можна почути на дитячому майданчику. Якщо дитина якось постраждала, плаче або інший малюк забрав у нього іграшку силою, то батьки самі відчувають злість і хочуть захистити свою дитину від несправедливості. Мало хто замислюється про те, що відчуває в цій ситуації сам малюк. Він може бути ображений, розгублений, потребує підтримки від мами чи тата, а розгніваний батько замість цього транслює: «Прояви агресію!»

В цьому випадку є два варіанти розвитку подій:

1. Багато дітей сприймуть інструкцію батьків як сигнал до дії і з кулаками накинуться на кривдника. В результаті може закріпитися небажана поведінка.

2. Малюки захищаються інстинктивно, без ваших повчань. Однак якщо дитина, в силу темпераменту, не вміє битися, а владний батько соромить і спонукає дати здачі - малюк почуває безвихідь. Це підвищує тривожність, сприяє появі страхів і низьку самооцінку.

Важливо розуміти, що коли ми говоримо «Треба вміти давати здачі», то вчимо їх насильству. Ми, батьки, вчимо своїх дітей не говорити словами, як розумні люди, а спонукаємо включати агресію, подібно тваринам. Небезпека полягає в тому, що знайдеться дитина, яка може вдарити ще сильніше. Агресія завжди породжує агресію, і ніяк інакше.

Безумовно, важливо, щоб малюк відчував себе захищеним і міг сам захистити себе. Але не менш важливо, щоб у більшості дорослих були загальні правила поведінки, які вони передають дітям. Багато з них вихователі успішно застосовують в дитячих садах:

- Все дружно.

- Скажи словами.

- На гойдалки по черзі.

- Нікого бити не можна.

- У нас такі правила.

Що НЕ МОЖНА говорити своїй дитині:

- Вріж йому як слід!

- Дай здачі!

- Будь мужиком, не ний!

- Не будь ганчіркою!

Що МОЖНА говорити своїй дитині:

- У хлопчика поганий настрій, він сьогодні сердитий. Не будемо його чіпати.

- Всі дітки хороші, просто настрій буває різним.

- Напевно, його хтось образив.

Таким чином, ви вчите дитину розуміти себе та інших. Крім того, малюк отримує безцінний досвід того, що будь-яка людина (в тому числі і він сам) може бути в поганому настрої, і це буде прийнято близькими дорослими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: батьки. діти, вчити дитину, давати здачі, чи правильно, малюк, поради, агресія, захистити, вихователі, садочки, говорити, що можна, що не можна, розуміння


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи т

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дитина | 00:30, 25.05.2024

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи так це насправді?

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека

Шокуюча статистика: 9% підлітків вдаються до препаратів для схуднення

Дитина | 09:30, 24.05.2024

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека в тому, що почавши приймати його, доведеться це робити все життя! Окрім того, він має серйозні небе

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати

Енергетичні напої збільшують ризик психічних розладів у дітей

Дитина | 08:30, 24.05.2024

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати "хімії" (хот-доги, газована вода), то дітям дозволяти це варто вкрай рідко. Особливо коли мова про енергетики.

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібно

Вживання цукру в дитинстві може негативно вплинути на розвиток мозку

Дитяче харчування | 00:30, 24.05.2024

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібностей.

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспані

Діти вміють мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють

Дитина | 14:50, 23.05.2024

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспанії та США.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: