Якщо дитина грається в війну і просить купити іграшкову зброю

Adoption
Date
  • 594 Переглядів
Що у такій ситуації робити батькам? Дозволяти гратись в такі ігри і купувати іграшки чи забороняти одне і друге?

4516_5a_.jpg (46.71 Kb)

Природно, що діти намагаються «перетравити» враження у грі та малюнках. Це прояв не травми, а сучасних стресових факторів, важких навіть для дорослих. Насторожити має якраз, якщо дитина, наприклад, постійно малює квіти, грає з барбі та ніби не помічає, що відбувається навколо. Це може свідчити, що їй бракує ресурсів, щоб сприймати реальність, вона на межі психологічного виснаження. Тож не лякайтеся похмурих кольорів малюнків та сумних тем ігор. Так діти досліджують те, що відбувається, шукають точки опори. Тим паче не варто примусово (хай навіть лагідними проханнями) яскраво розфарбовувати малюнки чи переводити на жарт, наприклад, гру в бомбосховище. Адже малюк може відчувати, що його переживання знецінені. Потрібен час, щоб відчуття безпеки повернулося.

Про наднормову дитячу агресію можна казати, якщо дитина знущається над тваринами, все руйнує, часто і без будь-якого контектсу ріже людиноподібні іграшки чи імітує способи вбивства. Якщо ж ідеться про «війнушки» в мирний час, ігри в хижаків, такі умовно агресивні ігри є необхідними, щоб дитина мала змогу виплеснути накопичений гнів. Колись грали у фашистів та «наших», тепер у російських солдатів та «наших». Зазвичай ті, кому випадає зображати негативних персонажів, не ображаються, якщо їм «перепадає на горіхи», бо й самі хочуть відчути цю перемогу «наших». Звісно, дорослі мають подбати про безпеку таких ігор.

А до дітей, які живуть за часів війни, взагалі треба підходити з іншими мірками. Ідеться не про агресію, а про бажання якось контролювати ситуацію, захищатися, повернути собі минуле мирне життя. Якщо дитина символічно «вбиває Путіна», це дає їй відчуття власної сили, внеску в боротьбу, наближення до перемоги. Такі ігри, як не парадоксально, більше про мир та спокій, ніж про агресію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина бавиться в війну, діти, війна


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворюва

Ніколи не робіть цього дітям! Прогрівати ніс при нежитю небезпечно

Хвороби | 06:20, 17.04.2024

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворювань носа за допомогою гріття. І для цього не рідко використовували теплі варені яйця або теплі компре

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під со

Як одягати малюка в спеку і коли краще гуляти?

Дитина | 09:30, 15.04.2024

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під сонцем. Особливо важлива наступна інофрмація для батьків.

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на

Скоро літо: як уникнути утоплення дитини?

Дитина | 06:20, 15.04.2024

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на воді. Статистика показує, що 47% дітей у віці 10−17 років, які потонули, вміли плавати.

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не з

Як власноруч виготовити дезодорант для дітей власними руками?

Дитина | 08:30, 14.04.2024

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не зашкодять здоров'ю сина чи дочки? У нас є вирішення для такої проблеми.

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: