Якщо дитина почала говорити лайливі слова

Adoption
Date
  • 402 Переглядів
Багато батьків опинялися хоч раз у ситуації, коли дитина вживає ненормативну лексику. Дехто вважає, що краще вдати, ніби нічого не почув, а інші кажуть, що потрібно відреагувати та поговорити з дитиною. Як саме про це розмовляти, які питання поставити та як застерегти дитину від лихослів’я?

0800_5.jpg (21.38 Kb)


Не розуміючи значення певних слів, діти інколи їх вживають, бо їм подобається звучання, емоційне забарвлення, реакція оточення. Це спонукає дитину до повторного вживання, і таким чином небажані слова входять в активний словник малюка.

На нашу думку, основним мотиватором вживання лайливих слів дитиною є сім’я: спілкування батьків між собою, телефоном зі знайомими, друзями, родичами чи по роботі. Навіть тоді коли дитина зайнята своїми справами, вона все одно може почути та запам’ятати лайливе слово.

Крім цього, лайка може потрапляти до словникового запасу дитини через:

- оточення (дитячий садок, майданчик, родичі);
- перегляд відеоконтенту (ютуб, відеоігри, стріми);
- перегляд дорослих фільмів поруч з батьками.

Зважаючи на це, можна дати такі рекомендації: якщо ви почули від дитини ненормативну лексику – не показуйте занепокоєння та не сваріть її.

Якщо малюку менш як чотири роки, він ще не усвідомлює, що саме промовляє, і автоматично повторює нове слово. У цій ситуації ми радимо батькам перемістити увагу дитини на те, що їй цікаво. Як правило, вона швидко забуває ці слова, якщо не відчуває особливого ставлення до цієї ситуації з боку важливих для неї дорослих.

Якщо дитині вже виповнилося чотири роки, то розмова має бути серйозною. У такому віці діти вже розуміють, що кажуть погані слова. Варто поговорити з дитиною та поставити кілька запитань, а не вдавати, що ви не чуєте лайки: «Якесь дивне слово від тебе чую. Ти знаєш, що воно означає? Де ти його чув, від кого? Розумієш, у нашій сім’ї таке слово не вживають». І пояснити, що є правила поведінки у суспільстві.

Якщо дитина ненормативну лексику почула в садочку, треба повідомити вихователів групи і діяти разом з ними.

Найчастіше причиною вживання лайливих слів є сім’я, у якій росте дитина. Якщо батьки вживають ненормативну лексику, то й дитина буде. Часто буває, що тато, який лається, каже дитині, що неправильно лихословити. Тоді в неї виникає дисонанс, вона не розуміє, чому не можна вживати такі слова, які використовує батько, що є взірцем.

Ще однією причиною вживання ненормативних слів може бути бажання дитини привернути увагу батьків. Є діти, які вдаються до таких маніпуляцій та прийомів.

Якщо дитина знає, що слова погані й батьки проти їх вживання, але продовжує їх використовувати, це свідчить лише про те, що вона потребує зв’язку з ними таким чином.

Крім дому, ненормативну лексику дитина може почути в садку або у школі. Там вона починає повторювати за іншими, особливо якщо погані слова каже лідер у групі чи класі, якого діти прагнуть наслідувати.

Якщо в колективі дитина лається, то краще її відвести вбік і поговорити з нею, а також ввести в програму тему: «Які слова можна вживати, а яких краще уникати».

Крім цього, є багато комп’ютерних ігор, у які грають діти шести-семи років. Персонажі в них використовують нецензурні слова, відповідно психіка дитини працює у напрямку: якщо головний герой так каже, то і я можу.

Де б дитина не почула ненормативну лексику, важливо їй пояснити, що вона може знати погані слова і дорослі їх знають, але важливо їх не вживати. Удавати, що ви не почули – не треба. Краще пояснити дитині, чому не варто повторювати лайку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина лається, дитина говорить лайливі слова, дитина матюкається


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Незалежно від того, чи вам не вистачає впевненості на роботі чи в соціальних ситуаціях, підвищення рівня впевненості може змінити те, як люди вас спри

Як проявити впевненість у собі: поради та підказки

Психологія | 01:30, 07.08.2022

Незалежно від того, чи вам не вистачає впевненості на роботі чи в соціальних ситуаціях, підвищення рівня впевненості може змінити те, як люди вас сприймають. Просування найкращої версії себе — навіть якщо ви не почуваєтеся впевнено на 100 відсотків —

Спрей-засмага часто рекламується як безпечна альтернатива виходу на сонце на день або використання кабінок для засмаги, щоб отримати бронзове сяйво. А

Небезпека використання спрей-засмаги

Здоров'я | 17:00, 06.08.2022

Спрей-засмага часто рекламується як безпечна альтернатива виходу на сонце на день або використання кабінок для засмаги, щоб отримати бронзове сяйво. Але спрей-загар не був детально перевірений, тому його небезпека невідома.

Згідно з  дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими д

Вчені: Вплив анестетиків у підлітків може спричинити розлади, пов’язані з вживанням алкоголю

Дитина | 09:00, 06.08.2022

Згідно з дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими до розвитку розладу вживання алкоголю.

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обл

Парвовірусна інфекція у дитини: причини, симптоми

Хвороби | 08:30, 06.08.2022

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обличчі, який розвивається. Парвовірусна інфекція також відома як п’ята хвороба, оскільки історично вон

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим

Які ризики затримки вакцинації, поки дитина трохи не підросте?

Щеплення | 01:30, 06.08.2022

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим МОЗ.

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у пі

Хлопчики з неуважністю-гіперактивністю стикаються з підвищеним ризиком черепно-мозкових травм

Дитина | 23:00, 05.08.2022

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у підлітковому та дорослому віці. Лікування для зменшення цієї поведінки може знизити ризик ЧМТ.

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному

Вчені: Акцент на соціальні ігри в дитячому садку покращує навчання, зменшує виснаження вчителів

Дитина | 09:00, 05.08.2022

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному в дитячому садку покращує академічні результати, самоконтроль і регуляцію уваги.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: